Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 99

Wątek: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Kostrzyn nad Odrą
    Posty
    36

    Domyślnie Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Hej,
    od jakiegoś czasu - chyba od roku nosze się z zamiarem, aby zakupić sony A7 RII.
    Wkurza mnie, że rozwój puch Canona ograniczył się praktycznie do zmiany guzikologii kosmetycznych zmian.

    Wiadomo Sony teraz trochę "ciśnie", żeby przejąć część rynku i też spoczną na laurach..

    Za canonem przemawia to, że jestem z nim 10 lat już, albo i więcej system szkieł mam jakiś. Dodatkowo magic latern, którego bardzo sobie cenie.
    Na 5D MKIII się nie mam ochoty przesiadać ponieważ uważam, że nic on nowego nie wniósł, żeby warto było tyle dopłacać w sumie za nic (?) - poza poprawionym AF
    Wkurza mnie 5D MKII bo AF to loteria, używając 85 1.2 praktycznie nie mam zaufania co do łapania ostrości - więc najczęściej posiłkuje się LV i tak w sumie w większości przypadków.

    Jeżeli chodzi o Sony - hmm kraina w nieznane, na pewno kusi mnie rozpiętość tonalna i możliwości tej matrycy, niski zakres szumów. Dodatkowo dochodzi aspekt, że podpinam metabones'a lub chińczyka i mam szkła z systemu C przystosowane do używania z Soniaczem. Pocieszające jest to, że mam większe możliwości nawet jeżeli chodzi o LV focus ręczny bądź automatyczny.
    W szkła zeiss'a raczej pchał się nie będę, bo jednak pułap cenowy jest lekko przegięty.
    Więc będę się posiłkował jakimiś Chinczykami lub coś z tego zakresu.
    Lampy mam Yongnuo pod Canona - czytałem, że też mi będą pasować - oby tylko grały również z HSS

    Najlepiej byłoby kupić A7RIII - bo już ma pełną możliwość ostrzenia oczu z niesystemowymi szkłami, ale jestem hobbystą i nie chce wydawać 15k na puszkę.

    Co byście polecili ?
    jakieś prons & cons ?
    www.makropasja.pl <-moje forum poświęcone makrofotografii
    Youtube kanał

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Czy nie lepiej zadać tego pytania na forum Sony ?

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Kostrzyn nad Odrą
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    zadałem to pytanie tutaj, bo wydaje mi się że nie tylko ja mam taką zagadkę w głowie i może nie jeden ma już ten orzech zgryziony...
    nie chce robić żadnej gówno-burzy tylko zwyczajnie poznać opinie innych.
    www.makropasja.pl <-moje forum poświęcone makrofotografii
    Youtube kanał

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez pu5z3k Zobacz posta
    zadałem to pytanie tutaj, bo wydaje mi się że nie tylko ja mam taką zagadkę w głowie i może nie jeden ma już ten orzech zgryziony...
    nie chce robić żadnej gówno-burzy tylko zwyczajnie poznać opinie innych.
    Kilkanaście lat fotografowałem lustrzankami Canona i przeszedłem na A7R2, teraz mam A7R3.
    Jestem bardzo zadowolony.

    Zrobisz jak będziesz uważał, mam jedną radę.
    Jeśli się zdecydujesz to sprzedaj wszystkie szkła i przejdź na obiektywy FE a więc fotografowanie bez żadnych przejściówek.
    Tylko wtedy wykorzystasz w pełni cały potencjał A7R2/3.
    Stosowanie obiektywów które np. nie były projektowane dla matryc o dużym Mpix lub np. do AF fazowego i jednocześnie AF kontrastu to marnowanie szansy.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 15-02-2018 o 17:19
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Każdy chyba miewa takie chwile. Na szczęście zdjęcia z C na np. 500px jakoś nie odstają od tych wyplutych z S więc, jeśli Twój jedyny problem to AF z 85'ki może warto poszukać i innej puszki która będzie bardziej przewidywalna (przynajmniej zaoszczędzisz zostając w C).

    Przechodząc na Sony, zbadaj teren. Pożycz na dzień, dwa puszkę, szkło (natywne) i przejściówkę z która sprawdzisz szklarnie C, a potem napisz nam o Twoich doświadczeniach. Byli tu tacy co pogubili laczki przy zmianie .

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Na Twoim miejscu kupiłbym 6d, aparat normalnych rozmiarów, a nie mała mydelniczka, no i będziesz mógł korzystać z ML.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez radiki Zobacz posta
    Na Twoim miejscu kupiłbym 6d, aparat normalnych rozmiarów, a nie mała mydelniczka, no i będziesz mógł korzystać z ML.
    I nie będziesz musiał targać ze sobą takich "niepotrzebnych" rzeczy jak 42 Mpx, stabilizacja,.....

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    42Mpx dla chyba jednak większości jest nie dość, że niepotrzebne, to wręcz postrzegane jako wada.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez pu5z3k Zobacz posta
    zadałem to pytanie tutaj, bo wydaje mi się że nie tylko ja mam taką zagadkę w głowie i może nie jeden ma już ten orzech zgryziony...
    nie chce robić żadnej gówno-burzy tylko zwyczajnie poznać opinie innych.
    kup se 6D dobry i tani i jak masz szklarnię to nic nie musisz zmieniać i szklarnia na pewno będzie działać w przciwieństwie do przełączek, łaczników i przelotek
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: Przesiadka z Canona 5dmk2 na Sony A7RII - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez pu5z3k Zobacz posta
    Dodatkowo dochodzi aspekt, że podpinam metabones'a lub chińczyka i mam szkła z systemu C przystosowane do używania z Soniaczem. Pocieszające jest to, że mam większe możliwości nawet jeżeli chodzi o LV focus ręczny bądź automatyczny.
    W szkła zeiss'a raczej pchał się nie będę, bo jednak pułap cenowy jest lekko przegięty.
    Więc będę się posiłkował jakimiś Chinczykami lub coś z tego zakresu.
    Jeżeli dopadł Cię kryzys wieku średniego, musisz coś w swoim życiu zmienić, a Twój aparat przestał robić zdjęcia, to przesiądź się na mega wysoko oceniany przez dxo a7rIII !
    Ale jeżeli już to robisz, to bądź konsekwentny i zrób jak radzi @JanPawlak On tą drogę przeszedł i wie, że tylko z zeissami ten wybór ma sens. Podpinanie przez przejściówki szkieł canona do sony to kompletne nieporozumienie. Tak jakbyś z audi i mercedesa postanowił złożyć jedno auto (lub z trabanta i syrenki).
    A najlepiej wykorzystaj potencjalną zmianę sensownie i kup nikona d850 :-)

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •