Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Jaki obiektyw 70-200 do Canona 80D? [Sigma f/2.8 vs Canon f/4]

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw 70-200 do Canona 80D? [Sigma f/2.8 vs Canon f/4]

    Witam,
    Około 8 miesięcy temu kupiłem Canona 80D z obiektywem kitowym, zbliżają się moje urodziny i planuję kupić jakiś fajniejszy obiektyw. Mój budżet to plus/minus 1600zł, dlatego szukam obiektywu używanego (ze względu na cenę). Mam na oku Canona 70-200mm f/4 (np. Canon 70-200 4 L (7157854463) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.) oraz Sigmę 70-200mm f/2.8 (np. SIGMA EX APO DG HSM 70-200mm 1:2,8 II ;77mm/CANON (7163207105) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.). Jako, że jestem początkujący chciałbym zapytać, które z tych luster wypada lepiej (czytałem i oglądałem dużo recenzji, ale wciąż nie wiem, na który się zdecydować). Sigma jaśniejsza, ale podobno robi się lekkie mydło na 200mm, Canon za to ciemniejszy opinie bardzo pozytywne.
    Proszę o pomoc,
    Kamil

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw 70-200 do Canona 80D? [Sigma f/2.8 vs Canon f/4]

    Cytat Zamieszczone przez Kamilson19 Zobacz posta
    Witam,
    ... które z tych luster wypada lepiej ...
    Kamil
    Lustra najlepiej wypadały w pierwszej wersji 5d

    A tak poważnie to starą Sigmę bym sobie podarował...
    P.S. W poście brakuje kluczowej informacji: do czego będziesz używał tego obiektywu.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw 70-200 do Canona 80D? [Sigma f/2.8 vs Canon f/4]

    Masz urodziny, masz 1600zł i chcesz obiektyw. A co chciałbyś tym fajniejszym obiektywem pstrykać ?

  4. #4

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw 70-200 do Canona 80D? [Sigma f/2.8 vs Canon f/4]

    Myślałem o car spottingu, może jakieś dzikie zwierzaki (tylko skąd tu takie fajne wytrzasnąć szczególnie w moim wieku kiedy sam nigdzie nie pojadę )
    Może jeszcze jakieś portret lub coś w tym stylu, oczywiście nie zawodowo tylko tak od jakiegoś czasu. Aparat głównie wykorzystywany (oczywiście nie tylko) w czasie wakacji więc coś w plenerze tez chciałbym porobić . Z pewnością są lepsze obiektywy do tych rzeczy, ale w takim budżecie.. ..bardzo ciężko mi coś lepszego wybrać. Proszę o propozycje, wszystkie sprawdzę i rozważę. Dzięki

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw 70-200 do Canona 80D? [Sigma f/2.8 vs Canon f/4]

    Cytat Zamieszczone przez Kamilson19 Zobacz posta
    Myślałem o car spottingu, może jakieś dzikie zwierzaki (tylko skąd tu takie fajne wytrzasnąć szczególnie w moim wieku kiedy sam nigdzie nie pojadę )
    Może jeszcze jakieś portret lub coś w tym stylu, oczywiście nie zawodowo tylko tak od jakiegoś czasu. Aparat głównie wykorzystywany (oczywiście nie tylko) w czasie wakacji więc coś w plenerze tez chciałbym porobić . Z pewnością są lepsze obiektywy do tych rzeczy, ale w takim budżecie.. ..bardzo ciężko mi coś lepszego wybrać. Proszę o propozycje, wszystkie sprawdzę i rozważę. Dzięki

    70-200 to świetne szkło, ale na zwierzaki będzie za krótkie a do samochodów może okazać się za długie.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw 70-200 do Canona 80D? [Sigma f/2.8 vs Canon f/4]

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    70-200 to świetne szkło, ale na zwierzaki będzie za krótkie a do samochodów może okazać się za długie.
    Jakieś inne modele w moim przedziale cenowym?

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw 70-200 do Canona 80D? [Sigma f/2.8 vs Canon f/4]

    Cytat Zamieszczone przez Kamilson19 Zobacz posta
    Jakieś inne modele w moim przedziale cenowym?
    Tamron 70-300 USD ok. 1400 zł, bdb szkło

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw 70-200 do Canona 80D? [Sigma f/2.8 vs Canon f/4]

    Nowy Canon 70-300 is. Do niedawna z cashbackiem mieścił się w Twoim budżecie. Teraz szukaj.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw 70-200 do Canona 80D? [Sigma f/2.8 vs Canon f/4]

    Dzięki za porady

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw 70-200 do Canona 80D? [Sigma f/2.8 vs Canon f/4]

    Dokładnie jak mój przedmówca jestem tego samego zdania. Miałem kiedyś 70-200 f4 i uważam że stabilizacja w tego typu obiektywach jest nieprzeceniona. Cena 70-200 f4 z IS jest w moim odczuciu zbyt wygórowana, nie kwestionując możliwość tego obiektywu. Uważam że możliwości jakie daje nowy 70-300 IS w porównaniu do ceny są wyżej niż doskonałe. Jest wszystko co powinno mieć dobre tele. Niewiarygodnie szybki i precyzyjny AF, optycznie na bardzo wysokim poziomie i czterostopniowa stabilizacja która faktycznie działa daje ogromny komfort fotografowania. Brakuje mu tylko metalowej obudowy ale wiadomo..

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •