Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Jaki obiektyw do Canon EOS dc8.1v do zdjęć modelki w studio

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do Canon EOS dc8.1v do zdjęć modelki w studio

    Jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju. Jeśli już namawiamy koleżankę na ponoszenie kosztów, to trzeba też uczciwie napisać, że z jedną lampą nie uzyska takiego efektu jak na pierwszym zdjęciu. Uzyskanie tego efektu fotograficznie (bez mozolnego rzeźbienia w fotoszopie) będzie wymagało dodatkowych lamp do oświetlenia tła, dodatkowego miejsca, bo trzeba będzie odsunąć modelkę od tła, no i samo tło, to będzie musiał być długi biały karton ułożony w sposób naśladujący cykloramę. Zaczynają się robić z tego tysiące. O umiejętnościach nie wspominając.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do Canon EOS dc8.1v do zdjęć modelki w studio

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    będzie wymagało dodatkowych lamp do oświetlenia tła, dodatkowego miejsca, bo trzeba będzie odsunąć modelkę od tła, no i samo tło, to będzie musiał być długi biały karton ułożony w sposób naśladujący cykloramę.
    Niekoniecznie, lampa będzie skierowana do tyłu, walić będzie z odbicia po białych ścianach. Może się pojawić jakiś cień na ścianie, ale szukałbym rozwiązania do doświetlania lampą w jasnym pomieszczeniu, a nie dominującej lampy studyjnej.

    Dobrym rozwiązaniem byłaby nawet lampa reporterska z obicia, w jasnym pomieszczeniu wystarczy. Zwłaszcza, że tam ma być dużo okiem, to szkoda tego światła.
    Wpuścić jeszcze max światła zastanego na 1/60 s, a nie wydawać dużą kasę na samym początku na oświetlenie studyjne.

    Można poeksperymentować w tym pomieszczeniu z odbiciem światła z "młotka" od blendy, a to jest dość tani element. Mimo wszystko, zacząłbym od pożyczenia przyzwoitej lampy reporterskiej i być może do tego zwykły kabel PC (lampa z gniazdem) w manualu albo po teteelu z gorącej stopki. Zależy trochę od lampy.

    Proponuję zaprosić jakiegoś "ogarniętego" foto-jasia, niech popatrzy i doradzi z bliska, to będzie najkrótsza droga
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 09-02-2018 o 21:08

  3. #23

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do Canon EOS dc8.1v do zdjęć modelki w studio

    Proponuję 1 lampę reporterską + kabelek + parasolka. Do tego nauka postprodukcji. Na początek tyle.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do Canon EOS dc8.1v do zdjęć modelki w studio

    I tak na marginesie - trochę niepoważnie to wygląda, gdy firma sprzedająca np. sukienkę "SIMPLE bordo" za 400zł zaczyna oszczędzać na zdjęciach, dzięki którym te sukienki będą się sprzedawały. Zaczyna oszczędzać - bo to zdjęcie "przykładowe" (sukienka "pudrowy róż" wyceniona na 450zł) zrobił ktoś, kto wiedział jak zrobić, i ta wiedza musiała odpowiednio kosztować. Ciekawe, czy zdjęcia "duch" też będą wchodziły w grę, czy jednak są niepotrzebne
    Być może teraz zarząd doszedł do wniosku, że zdjęcia robią się "same", ale za jakiś czas to będzie miało odbicie w sprzedaży. Gdyby to była firma "ściągam z Chin, sprzedaję za dychę", to takie oszczędności by mnie nie dziwiły, jednak w przypadku polskiego producenta, droższego niż ta "dycha", to mnie dziwi.
    W sumie na tym mógłbym zakończyć udział w wątku, jednak patrząc na propozycje kolegów, odniosę się do innych sposobów oświetlenia.
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju. Jeśli już namawiamy koleżankę na ponoszenie kosztów, to trzeba też uczciwie napisać, że z jedną lampą nie uzyska takiego efektu jak na pierwszym zdjęciu. Uzyskanie tego efektu fotograficznie (bez mozolnego rzeźbienia w fotoszopie) będzie wymagało dodatkowych lamp do oświetlenia tła, dodatkowego miejsca, bo trzeba będzie odsunąć modelkę od tła, no i samo tło, to będzie musiał być długi biały karton ułożony w sposób naśladujący cykloramę. Zaczynają się robić z tego tysiące. O umiejętnościach nie wspominając.
    Wydaje mi się, że nie. Zwróć uwagę na podłogę, za modelką widać delikatną kreskę łączenia podłogi ze ścianą. Nawet nie jestem pewien, czy to był karton, czy np. płyta meblowa "na tył szafki". Cień modelki załamujący się na łączeniu ściana-podłoga sugeruje, że modelka stała naprawdę blisko, chyba bliżej niż 0.5m od ściany. Patrząc na oświetlenie, wydaje mi się, że było dużo mocno rozproszonego światła ogólnego, bez doświetlania tła, plus miękkie światło na modelkę (po przeciwnej stronie od cienia, blik w oku i cień pod brodą pokazuje położenie oraz kierunek światła). Zaznaczam, to tylko moje domysły

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Niekoniecznie, lampa będzie skierowana do tyłu, walić będzie z odbicia po białych ścianach. Może się pojawić jakiś cień na ścianie, ale szukałbym rozwiązania do doświetlania lampą w jasnym pomieszczeniu, a nie dominującej lampy studyjnej.
    Dokładnie to miałem na myśli
    Wybielenie małego pomieszczenia zapewni efekt "namiotu bezcieniowego", równo oświetlając cały plan. Światło bezpośrednio odbite lampa-ściana może dać lekką przewagę z jednego kierunku, jednak nie podejmuję się określić, czy to wystarczy do zapewnienia zbliżonego efektu (gdyby się nie udało dałbym dużą białą, dyfuzyjną parasolkę jako odbijającą, bez żadnej zmiany położenia lampy, jednak wtedy kierunkowe światło z parasolki mogłoby być zbyt dominujące).
    Lampa jako doświetlenie - odpada. Patrząc na treść pytania, sposób opisu modelu aparatu, brak informacji o kierunku okien, o bezpośrednim świetle słonecznym lub jego braku, a także patrząc na "choinkę kolorystyczną" na zdjęciu brunetki, nie ryzykowałbym sugerowania pytającej mieszania światła dziennego, oświetlenia pomieszczenia (LED lub świetlówki niskiej klasy) z lampą błyskową.

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Dobrym rozwiązaniem byłaby nawet lampa reporterska z obicia, w jasnym pomieszczeniu wystarczy. Zwłaszcza, że tam ma być dużo okiem, to szkoda tego światła.
    Wpuścić jeszcze max światła zastanego na 1/60 s, a nie wydawać dużą kasę na samym początku na oświetlenie studyjne.
    Jak wyżej, jestem na nie, jeśli chodzi o mieszanie
    Lampa reporterska - popularne manualne yn560iii to 250zł. Do tego dobre akumulatorki i ładowarka (np. 4x białe Eneloop z ładowarką w zestawie), 60zł, i mamy 310zł. Najtańsze lampy studyjne zaczynają się od 260zł (mocowanie Bowens, regulacja do 1/16), nieco mocniejsze (300-400Ws) da się kupić za 400-600zł.

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Można poeksperymentować w tym pomieszczeniu z odbiciem światła z "młotka" od blendy, a to jest dość tani element. Mimo wszystko, zacząłbym od pożyczenia przyzwoitej lampy reporterskiej i być może do tego zwykły kabel PC (lampa z gniazdem) w manualu albo po teteelu z gorącej stopki. Zależy trochę od lampy.
    Jak lampa z TTL, to koszt znowu rośnie, i przebija tanie lampy studyjne, nadal dając zdecydowanie mniej światła, w dodatku wąsko ukierunkowanego
    Z kablem PC/PC do 400d też jest kłopot, on ma tylko stopkę, nie ma gniazda.

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Proponuję zaprosić jakiegoś "ogarniętego" foto-jasia, niech popatrzy i doradzi z bliska, to będzie najkrótsza droga
    Ten post powstał z chęci oszczędzenia na "ogarniętym foto-jasiu", bo przecież co to za sztuka, pstryknąć fotkę

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    Proponuję 1 lampę reporterską + kabelek + parasolka. Do tego nauka postprodukcji. Na początek tyle.
    Obawiam się, że to może być trudne do zrobienia z jedną lampą reporterską, a kupowanie kabelka za 30zł (jak nie więcej) przy obecnych cenach wyzwalaczy radiowych (odbiornik zazwyczaj jest już wbudowany w lampę) nie jest według mnie dobrym pomysłem.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 09-02-2018 o 22:50

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do Canon EOS dc8.1v do zdjęć modelki w studio

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    ...
    Być może teraz zarząd doszedł do wniosku, że zdjęcia robią się "same"...
    Równie dobrze ktoś mógł dojść do wniosku, że nic tak skutecznie nie generuje ruchu na forum, jak fejkowe konta z fejkowymi tematami. To tylko internet, ale nie ma się czym przejmować, w końcu bicie piany też jest fajne Ja rozumiem, że taki temat zakłada ktoś, kto ma w szafie kilka ciuchów do opchnięcia na olx. Jeśli zakłada to firma , której biznesplan rozwala się przez wynagrodzenie dla "fotojasia", to robi mi się dziwnie. Podobnie robi mi się, jak czytam post ślubniaka szukającego darmowych programów do obróbki.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do Canon EOS dc8.1v do zdjęć modelki w studio

    Zarówno zdjęcie "docelowe" jak i "telefonowe" z pierwszej wiadomości w wątku można znaleźć na stronie producenta odzieży, firmy, istniejącej kilka lat. Albo firma ma "przejściowe chwilowe", i od jesieni zrezygnowała z płacenia za normalne zdjęcia, albo ktoś w firmie wpadł na pomysł oszczędności, bo "fotki się same robią, wystarczy cyknąć, co to za sztuka".
    Darmowe programy - czemu nie, jeśli ktoś ma odpowiednio dużo samozaparcia, to w pudełku z Canonem znajdzie DPP (darmowy, do RAWów), a resztę może robić na darmowym GIMPie. Poza abonamentowym duetem PS+LR mamy już kilka innych (płatnych) opcji, nie wymagających miesięcznego opłacania. Zaczynają się pojawiać alternatywy, więc dla chcącego...

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do Canon EOS dc8.1v do zdjęć modelki w studio

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    ma odpowiednio dużo samozaparcia, to w pudełku z Canonem znajdzie DPP
    Normalnie czuję się "obrażony", to naprawdę świetny program
    Takich kolorów i tak łatwo jak z DPP, nie uzyskamy z niczego innego.
    Baza obiektywów i korekt, do tego spięty Picture Style Editor.
    Na dwóch monitorach bez problemu, co z tego że prosty, ale dobrze działa.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 11-02-2018 o 12:35

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •