Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Karta CF a SD w 5Dm3

  1. #1

    Domyślnie Karta CF a SD w 5Dm3

    Witajcie
    Doznałem lekkiego zdziwienia na ostatnim reportażu. Mianowicie przesiadłem się z 6D na 5Dm3 i użyłem karty Sandiska 85 mb/s takiej jak zawsze w 6D.
    Podczas wykonania kilku zdjęć szybko bufor się zapełnił i nie mogłem zrobić żadnych zdjęć. Bardzo mi się to nie podoba.

    Słyszałem że karta CF działa szybciej, ale nawet jak zapełnię oba sloty kartami (CF i SD) to i tak prędkość spada do szybkości SD.

    Więc muszę kupić kartę CF. Powiedzcie jaką najlepiej kupić? Nie rozumiem oznaczeń CF x233 ect.
    jaka jest maksymalna prędkość karty SD a jaka CF?

    Dziękuję za wytłumaczenie różnicy i prędkości oraz porady co kupić aby nie przepłacić.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Karta CF a SD w 5Dm3

    skoro nie rozumiesz oznaczeń i nie umiesz/nie chcesz znaleźć w necie odpowiedzi to kup najdroższą na jaka cie stać i będzie git
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Karta CF a SD w 5Dm3

    Najszybsza karta SD jaką możesz wsadzić do 5D3 to Sandisk Extreme Pro. Prędkość zapisu na tej karcie dochodzi do 90mb/s.
    Jeśli chodzi o CF to nie ma sensu wsadzania szybszej karty od Sandisk Extreme.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Karta CF a SD w 5Dm3

    Jesli w slocie jest karta SD zapis na obu kartach spada do 133x. Najlepiej zostaw CF 1000x i z buforem nie bedzie problemu (opróżni się w 3-4sek).

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Karta CF a SD w 5Dm3

    Cytat Zamieszczone przez DROZDZU Zobacz posta
    Doznałem lekkiego zdziwienia na ostatnim reportażu. Mianowicie przesiadłem się z 6D na 5Dm3 i użyłem karty Sandiska 85 mb/s takiej jak zawsze w 6D.
    Podczas wykonania kilku zdjęć szybko bufor się zapełnił i nie mogłem zrobić żadnych zdjęć. Bardzo mi się to nie podoba.

    Słyszałem że karta CF działa szybciej, ale nawet jak zapełnię oba sloty kartami (CF i SD) to i tak prędkość spada do szybkości SD.

    Więc muszę kupić kartę CF. Powiedzcie jaką najlepiej kupić? Nie rozumiem oznaczeń CF x233 ect.
    jaka jest maksymalna prędkość karty SD a jaka CF?
    Jeżeli zależy Tobie na jak najszybszym opróżnianiu bufora to kupujesz sobie kartę CF i używasz tylko jej.

    https://www.cameramemoryspeed.com/ca...rd-speed-test/

    Zjedź sobie pod "Canon 5D Mark IV Continuous Shooting", wybierz z listy pojemność jaka Ciebie interesuje i będziesz wiedział którą najlepiej kupić.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Karta CF a SD w 5Dm3

    dziękuję bardzo!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •