Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Canon EOS 650,750,850 albo 10 - czy warto kupić tanie korpusy?

  1. #1

    Domyślnie Canon EOS 650,750,850 albo 10 - czy warto kupić tanie korpusy?

    Witam serdecznie.
    Parę™ Ĺ‚adnych lat temu kupiłem w warszawskim sklepie "Fotojoker" Canona EOS 300V. Była to jedna z ostatnich sztuk analogowych lustrzanek tej firmy, leżąca na półce(NikonĂłw juĹź nie było)
    Aparat jest dosyć fajny i korzystam z niego także we współpracy ze szkłami na M42. Jednak mimo wszystko "plasticzaność" tego urządzenia niezmiennie mnie odrzuca - niby wygodny i lekki, ale czegoś brak.
    Właściwie, to nie wykorzystuję nawet połowy jego funkcji, nie używam w ogóle lampy, bo robię tylko przy świetle zastanym.
    Wobec tego zastanawiam się nad innym, bardziej cegłowatym, prostym, ciężkim body od Canona.
    Miałem w ręku raz w życiu , stareńkiego EOS'a 650 i byłem oczarowany tym aparatem. Podobne wrażenie sprawiają kolejne stare modele tej firmy. Zdaje sobie sprawę z wieku tych urządzeń oraz ich wyeksploatowania po tylu latach. Nie są to chyba tak trwałe aparaty jak moja Praktica MTL 5b, która po 30 latach użytkowania wygląda jak nowa.
    Podpowiedzcie mi proszę, czy warto dokupić jako dodatkowe body, takiego starego EOS'a za powiedzmy 100 złotych? Zakładam w miarę przyzwoity stan.

    PS: dodam, że istotną dla mnie sprawą jest funkcja podglądu głębi ostrości i w miarę jasna matówka
    Ostatnio edytowane przez Marcinos76 ; 28-01-2018 o 20:01

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 650,750,850 albo 10 - czy warto kupić tanie korpusy?

    Napisz jeszcze raz bo nie da się tego czytać

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon EOS 650,750,850 albo 10 - czy warto kupić tanie korpusy?

    Kwestia szczęścia. Dodałbym jeszcze EOS 5 (po amerykańsku: A2/A2E).

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon EOS 650,750,850 albo 10 - czy warto kupić tanie korpusy?

    Wybaczcie te hieroglify, ale nie ogarniam dlaczego nie wchodzą polskie znaki.

    Dużo dobrego czytałem na temat EOS 50E, a także EOS 30, 30V/33V.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 650,750,850 albo 10 - czy warto kupić tanie korpusy?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinos76 Zobacz posta
    Wybaczcie te hieroglify, ale nie ogarniam dlaczego nie wchodzą polskie znaki.

    Dużo dobrego czytałem na temat EOS 50E, a także EOS 30, 30V/33V.
    A robiłes kiedyś analogami ?

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon EOS 650,750,850 albo 10 - czy warto kupić tanie korpusy?

    Wyłącznie analogami.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 650,750,850 albo 10 - czy warto kupić tanie korpusy?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinos76 Zobacz posta
    Wyłącznie analogami.
    Celowałbym w Eos5. Z tanszych 50, 30. Sprawdzaj przed zakupem stan zaczepów, wiele egzemplarzy ma połamane zaczepy kaset. Nie wiem czy miałes kiedys w rekach F1 czy Nikona F3 to by ci ochota na Eosa 650 przeszła. Jeżeli dalej cię kreci analogowa fotografia to jest idealny czas na topowe body za śmieszne pieniądze ale 100zł to trochę mało. Aparatów jest masa, patrz na szkła które masz albo które będziesz chciał kupić

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon EOS 650,750,850 albo 10 - czy warto kupić tanie korpusy?

    Paru kumpli już mi mówiło, że biorąc pod uwagę moje preferencje, to powinienem obadać Nikony FM2, Fe,F3, bo to pancerne czołgi. Myślałem jeszcze o nieco egzotycznym rozwiązaniu. Z racji tego, że mam sporo obiektywów na M42, to może stara Mamiya na M42.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Canon EOS 650,750,850 albo 10 - czy warto kupić tanie korpusy?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinos76 Zobacz posta
    Dużo dobrego czytałem na temat EOS 50E, a także EOS 30, 30V/33V.
    Bo to zgrabny aparacik jest EOS 50 czy 50E
    Faktycznie na zastrzask trzeba uważać.

    --- Kolejny post ---

    Ze "staroci" warto spojrzeć na takie maleństwo 300X - nie v tylko x.
    Ma w sobie prawie wszystko, co w miarę nowoczesne cyfrówki, tylko trudno go kupić.
    Ostatni analogowy produkt canona.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 28-01-2018 o 21:51

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 650,750,850 albo 10 - czy warto kupić tanie korpusy?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinos76 Zobacz posta
    Paru kumpli już mi mówiło, że biorąc pod uwagę moje preferencje, to powinienem obadać Nikony FM2, Fe,F3, bo to pancerne czołgi. Myślałem jeszcze o nieco egzotycznym rozwiązaniu. Z racji tego, że mam sporo obiektywów na M42, to może stara Mamiya na M42.
    Ja bym poszedł w kierunku Canona i FD, Olympusa i OM, średniego Pentacona albo Kieva. Dobrze by było kupić aparat od kogoś kto da gwarancję że body nie przepuszcza światła. Ważna jest lektura przed zakupem, kazde body ma słabe punkty

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •