Strona 18 z 22 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 219

Wątek: Canon 5d mk1 w 2018

  1. #171

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    "już wiem czemu nie działa. Lightroom nie obsługuje Highlight Tone Priority"


    "jak wpakujecie zdjęcie z Highlight Tone Priority w RAW do Lightroom to się dzieje katastrofa"
    Jedno drugiemu przeczy ale co tam...
    Ostatnio edytowane przez Wieslaw18 ; 06-07-2020 o 10:21

  2. #172
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Lightroom nie ma tu co obsługiwać.

    Priorytet jasnych partii nie ingeruje w raw

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  3. #173
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Lightroom nie ma tu co obsługiwać.

    Priorytet jasnych partii nie ingeruje w raw

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
    oczywiście że ingeruje, tak samo jak Long Exposure Noise Reduction ingeruje
    Wywołaj RAW w DPP na IDENTYCZNYCH ustawieniach, a otrzymasz zupełnie inne zdjęcie:
    https://2.img-dpreview.com/files/p/E...49d4d910d12169
    Poziom tego forum
    już wklejam źródło:

    --- Kolejny post ---

    Yes it effects raw files. The tone response variations it produces are only written into the JPEG but in order to do the JPEG processing HTP forces a 1 stop underexposure of the raw capture. You'll notice that HTP requires the camera ISO to be raised one stop. That one stop is in effect a one stop underexposure of the raw capture
    I did some quick tests. It seems that selecting 'Highlight Priority' affects JPEGs and RAW files equally - if the raw files are processed with Canon's DPP program.

    Highlight Priority does not affect RAW files processed with Adobe Camera Raw.

    These raw conversions were done at default settings. Note that the .CR2 files were processed directly with DPP, but had to be converted to .DNG files before processing with ACR. (CS5)
    https://2.img-dpreview.com/files/p/E...49d4d910d12169

    lightroom nie potrafi prawdiłowo wywyłać RAWa z HTP, ponieważ:

    HTP forces a 1 stop underexposure of the raw capture. You'll notice that HTP requires the camera ISO to be raised one stop. That one stop is in effect a one stop underexposure of the raw capture
    i w ACR zupełnie inny efekt:
    https://3.img-dpreview.com/files/p/E...219812a72972a9
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 06-07-2020 o 14:11

  4. #174
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Zmienia parametry ekspozycji. Z tego co zrozumiałem. A obrabia jpg. W ogóle to po co sobie tym głowę zwracasz. Rób raw i sam wyciągaj cienie i światła.

    Może dpp odczytuje info z aparatu o zastosowaniu tej funkcji. Nie wiem. Szukasz sobie na siłę problemów

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  5. #175
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Zmienia parametry ekspozycji. Z tego co zrozumiałem. A obrabia jpg. W ogóle to po co sobie tym głowę zwracasz. Rób raw i sam wyciągaj cienie i światła.

    Szukasz sobie na siłę problemów
    HPP ma tylko sens jak się używa Digital Photo Professional. Szkoda, że tak późno to zauważyłem.

  6. #176
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    QUOTE=taniFotograf;1411318]HPP ma tylko sens jak się używa Digital Photo Professional. Szkoda, że tak późno to zauważyłem. [/QUOTE]

    HTP dziala w ten sposob , ze zdjecie zostaje oszczedniej naswietlone w w stosunku do wskazan swiatlomierza czyli na swiatla. jest to realizowane przez obnizenie ISO. W HTP nie mozna stosowac najnizszego iso , dlatego ze automatyka nie mialaby z czego odjac.

    oczywiscie, ze LR moze taki RAW wywolac i to bez problemu.

    roznica jest taka , ze w DPP jesli wybierzesz " stosuj nastawy z aparatu " to dpp bedzie wiedzial ze zdjecie jest naswietlone na swiatla ma podniesc wartosc expozycji oraz chronic swiatla. W LR tez mozna nastawic " przejmij nastawy z aparatu " ale nie bedzie wiedzial ze to HTP , wiec mozna raz nastawic recznie odpowiednie wartosci expozycji i ochrony swiatel, zapisac jako preset i masz na zawsze.

    gdzie tu w ogole Jakis Problem ? - to calkowicie normalny zabieg.

    jesli obsuga programu wolajacego RAW sprawia Ci trudnosc , to fotografia rzeczywiscie nie jest dla Ciebie , choc to jedna z najlatwiejszych dziedzin sztuk plastycznych.

    Moze wycinanki kurpiowskie bylyby odpowiednie ? - hmm , ale tam trzeba obslugiwac nozyczki , tez moga pojawic sie jakies problemy.

    --- Kolejny post ---

    QUOTE=taniFotograf;1411318]HPP ma tylko sens jak się używa Digital Photo Professional. Szkoda, że tak późno to zauważyłem. [/QUOTE]

    HTP dziala w ten sposob , ze zdjecie zostaje oszczedniej naswietlone w w stosunku do wskazan swiatlomierza czyli na swiatla. jest to realizowane przez obnizenie ISO. W HTP nie mozna stosowac najnizszego iso , dlatego ze automatyka nie mialaby z czego odjac.

    oczywiscie, ze LR moze taki RAW wywolac i to bez problemu.

    roznica jest taka , ze w DPP jesli wybierzesz " stosuj nastawy z aparatu " to dpp bedzie wiedzial ze zdjecie jest naswietlone na swiatla ma podniesc wartosc expozycji oraz chronic swiatla. W LR tez mozna nastawic " przejmij nastawy z aparatu " ale nie bedzie wiedzial ze to HTP , wiec mozna raz nastawic recznie odpowiednie wartosci expozycji i ochrony swiatel, zapisac jako preset i masz na zawsze.

    gdzie tu w ogole Jakis Problem ? - to calkowicie normalny zabieg.

    jesli obsuga programu wolajacego RAW sprawia Ci trudnosc , to fotografia rzeczywiscie nie jest dla Ciebie , choc to jedna z najlatwiejszych dziedzin sztuk plastycznych.

    Moze wycinanki kurpiowskie bylyby odpowiednie ? - hmm , ale tam trzeba obslugiwac nozyczki , tez moga pojawic sie jakies problemy.

  7. #177
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Lublin
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Panowie jak wypada matryca z 6D podług starej 5D clasic, chodzi mi o te analogowe kolory nieprzekłamane...?

  8. #178
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Mi ostatnio zachcialo sie makro robic nawalilem extenderow i na wlaczonym aparacie zapinalem i zgasl i nie chce sie wlaczyc chyba bedzie na czesci
    Miałem to samo z moim.. tylko chyba wtedy grip spowodował spięcie. Trzeba było coś wymienić w puszcze za 300zł i śmiga dalej
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  9. #179

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    Miałem to samo z moim.. tylko chyba wtedy grip spowodował spięcie. Trzeba było coś wymienić w puszcze za 300zł i śmiga dalej
    Rozebralem dzisiaj i problemem jest przepalony bezpiecznik smd koszt okolo 1-2zl tyle że to jest tak mikroskopijne że ja nie dam rady tego wymienic samemu, tymczasowo zlutowalem z pominięciem jego i aparat dziala
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 12-10-2020 o 20:35

  10. #180
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez grzesiula Zobacz posta
    Panowie jak wypada matryca z 6D podług starej 5D clasic, chodzi mi o te analogowe kolory nieprzekłamane...?
    6D ma z 4EV większy dynamic range i nieporównywalnie lepszy AF, przez to kolory nie mają znaczenia, bo z 6D masz dwa razy więcej celnych zdjęć do tego różnica w dynamic range widać nawet w normalnych scenach. A przy ISO powyżej 800 różnica jest kolosalna. Ja jednak większość zdjęć robie przy ISO 1600-3200, dla 6D to jest nic. A w 5D jest kompletna tragedia, wstyd pokazać nawet komuś takie zdjęcia no i AF przestaje działać w 5D przy low light a w 6D jako tako daje jeszcze rade.

    5D ma sens tylko jak robisz zdjęcia do iso 800, gdzie scena ma mały dynamic range.
    5D ma faktycznie bardziej analogowe kolory, ale w moim przypadku nie nadaje się do niczego: w kościele w cieniach tragedia, a światła prześwietlone, suknie młodej prześwietlona, w lesie niebo prześwietlone, liście niedoświetlona, ten dynamic range jest jak z telefonu. Ten sam obiektyw te same warunki i z 6D piękne zdjęcie dzięki dynamic range
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 13-10-2020 o 23:01

Strona 18 z 22 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •