Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 219

Wątek: Canon 5d mk1 w 2018

Mieszany widok

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Canon 5d mk1 w 2018

    Wiem, że podobne watki już były, ale mam rok 2018 i w związku z tym pytanie. Czy warto jeszcze kupić canona 5 mark I? Przeznaczenie, raczej bardziej backupowy niż główny aparat do "poniewierania" we wszelakich podróżach. Na stałe miałby przypiętą 50 stm, może czasem 35ISf2. Mój główny uliczny aparat podróżniczy to fuji x100, a wiec technologicznie też nic wysokich lotów. I to właśnie z x100 za zwyczaj bym się szwędał po mieście, a 5d leżał zazwyczaj spokojnie na kwaterze. Jak wygląda sprawa ewentualnych serwisów pierwszej piątki. Podejrzewam, że jak coś to niezależny serwis i części z demobilu. Mam też nadzieję że w razie czego wychodzi taniej niż serwis fujików z serii x...
    Szkieł do systemu mam od groma, bo w pracy używam 6d, ale nie chciałbym go zabierać w podróż z różnych względów (nie lubię uważać, martwić się o sprzęt).
    Brałem pod uwagę nowsze x100, a nawet a7, ale to są już duże koszty plusem takim, że malutki, lekkie, niepozorne przy 5d, za to 5d w jest backupem na robocie do 6d... Mam tylko nadzieję że się nie rozpadnie, a nawet jak to da się go we w miarę przyzwoitych pieniądzach naprawić.
    Ostatnio edytowane przez elduce ; 27-01-2018 o 15:12

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Ja osobiście wolałbym dopłacić do 5DII. Różnica w cenie niewielka, a zawsze więcej pikseli do ewentualnego kadrowania, mikroregulacja i dużo lepszy ekranik. Z filmowania nie korzystam, ale to też może być zaletą.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja osobiście wolałbym dopłacić do 5DII. Różnica w cenie niewielka, a zawsze więcej pikseli do ewentualnego kadrowania, mikroregulacja i dużo lepszy ekranik. Z filmowania nie korzystam, ale to też może być zaletą.
    Jak masz dobre body (np. C80D, C6D) oraz szkło to i z kadrowaniem sobie poradzisz z np. C85/1.8 oraz 35/2.0 IS a nawet i zoomem C24-70 II. Zależy do czego. Mikroregulację masz juz w C6D a cena nie wiele wyższa od C5D Mark I a czsem Mark II w zależności od stanu czy przebiegu. Ekran? Co fotografujesz? dotyk to bajer a liczą się fakty i gibkość choć w życiu trzeba upraszczać
    Ostatnio edytowane przez bastianpl ; 18-02-2018 o 02:36

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    5d classic to cudowny aparat, żaden potem nie miał takiego pięknego naturalnego obrazka.
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    W tym, przyszłym i następnym roku uważam że warto. Problem tylko w znalezieniu uszanowanej sztuki. Pierwsza piątka posiada wszystko żeby robić nią udane zdjęcia.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Ilość pixeli mi wystarczy, filmowania nie potrzebuję, chodzi o ciecie kosztów, obawiam się tylko o awaryjność, boję się że to co kupie będzie po prostu trupem... a kolejnym minusem jest wielkość i ciężar, reszta mi w 5d pasuje. Pamiętam, że jak tylko wyszła pierwsza piątka, to byłem pod mega wrażeniem, tego co wypluwa...

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    ... jak tylko wyszła pierwsza piątka, to byłem pod mega wrażeniem, tego co wypluwa...
    Wszyscy byli i z tego powodu podtrzymuję swoje zdanie, że łatwiej trafić II w dobrym stanie Jeśli trafisz na egzemplarz od fotografa, który będzie płakał jak będzie sprzedawał, bo on z tym aparatem tylko raz w tygodniu do kościoła, to obrazek nadal jest ok

    Wróć, ten numer z kościołem sprawdza się tylko w przypadku Volkswagenów. W przypadku aparatów już nie brzmi tak zachęcająco

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Tylko idąc tym tokiem rozumowania to mogę sobie od razu druga używaną szóstkę kupić. No i jest różnica pomiędzy sprzętem używanym przez amatora który na niego chucha i dmucha, bardziej niż na dzieci i żonę razem wzięte, a sprzętem po fotoreporterze, ślubniaku...

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Twój wybór i decyzja, ja tylko przedstawiłem swoje bardzo subiektywne zdanie

  10. #10
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Korzystam z tego modelu i traktuje go jak kompakt z Tokina 2.8/28-70.
    Zdjecia z jpg.Piekne.
    5D
    M50

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •