Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 219

Wątek: Canon 5d mk1 w 2018

  1. #201
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    Zdecydownie nie jesf używalne, chyba że się ma skrajnie niskie wymagania
    wrecz przeciwnie , to moga byc bardzo wysokie wymagania i wedlug tych bardzo wysokich wymagan obiektyw powienen byc o nizszej rozdzielczosci, ladnie rysujacy. dlaczego nie mozna miec takich wymagan ?

    inne sa wymagania w stosunku do np dokladnych reprodukcji , inne w stosunku do np portretu.

    ogolnie to wiadomo , ze obiektyw dobiera sie do motywu i zamierzonego celu fotograficznego - i na tym polega wysokie wymaganie , ze tak wlasnie dobieramy obiektyw.

  2. #202
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Mam go od roku więc darujcie sobie te pseudo-mądrości. Ostrość to jedno a głębia ostrości to drugie. Głębię zwiększam odchodząc od obiektu a ostrość jest ta sama. W przypadku innych obiektywów zgoda tak jest, mam ich trochę to wiem, ale zdjęcia z 85/1,4 L is to inna bajka. Nie ukrywam że chciałbym wyczaić tą granicę gdzie zwiększanie przymykanie ma wpływ na ostrość ale do tego trzeba pewnie z 50Mp

  3. #203
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    wrecz przeciwnie , to moga byc bardzo wysokie wymagania i wedlug tych bardzo wysokich wymagan obiektyw powienen byc o nizszej rozdzielczosci, ladnie rysujacy. dlaczego nie mozna miec takich wymagan ?
    Jest jak piszesz. Wszystko zależy od potrzeb .
    Znam kilka osób które z powodu 85/1.2 zmieniły system na Canona. Właśnie ze względu na rozmycie i miękki rysunek.
    Fotografia to działalność artystyczna, a nie tabelki i wykresy. To wyjaśnia dlaczego istnieją takie szkła i mają rację bytu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #204
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jest jak piszesz. Wszystko zależy od potrzeb .
    Znam kilka osób które z powodu 85/1.2 zmieniły system na Canona. Właśnie ze względu na rozmycie i miękki rysunek.
    Fotografia to działalność artystyczna, a nie tabelki i wykresy. To wyjaśnia dlaczego istnieją takie szkła i mają rację bytu.
    a ja myślałem, że fotografia to ceglane ściany i dziwne miarki
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  5. #205
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Znam kilka osób które z powodu 85/1.2 zmieniły system na Canona. Właśnie ze względu na rozmycie i miękki rysunek.
    Znam również, ale to było równo jedenaście lat temu Teraz to raczej je wyprzedają z uwagi na RF 85 1.2

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Fotografia to działalność artystyczna, a nie tabelki i wykresy. To wyjaśnia dlaczego istnieją takie szkła i mają rację bytu.
    O! To , to właśnie! Nudzą mnie wszystkie tabelki i wykresy
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #206
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Mam go od roku więc darujcie sobie te pseudo-mądrości. Ostrość to jedno a głębia ostrości to drugie. Głębię zwiększam odchodząc od obiektu a ostrość jest ta sama.
    Nie .
    jestes w bledzie i sie mylisz.
    mowiac o ostrosci masz na mysli rozdzielczosc.
    zwiekszajac odleglosc , proporcjonalnie zmniejsza sie rozdzielczosc obrazowania , czyli szczegolowosc jak zostanie odwzorowany obiekt.
    zwiekszajac odleglosc np 2 razy spadnie rozdzielczosc obrazowania mierzona liniowo 2 razy , powierzchniowo 4 razy , mimo tej samej rozdzielczosci optyki.

    ostrosc i rozdzielczosc to nie to samo. ostrosc mozna poprawic przez obrobke , rozdzielczosci nie da sie.
    z 85/1,2 dostaniesz obraz mniej rozdzielczy , miekki , ale ostrosc moze byc taka sama jak z 85/1,4

    ostrosc to rozmycie na konturze a je mozna zmniejszyc lub zwiekszyc w PS


    W przypadku innych obiektywów zgoda tak jest, mam ich trochę to wiem, ale zdjęcia z 85/1,4 L is to inna bajka. Nie ukrywam że chciałbym wyczaić tą granicę gdzie zwiększanie przymykanie ma wpływ na ostrość ale do tego trzeba pewnie z 50Mp
    no przeciez roznice widac natychmiast .
    porownaj:

    https://pliki.optyczne.pl/can85IS/5D3/can85_fot04.JPG

    https://pliki.optyczne.pl/can85IS/5D3/can85_fot05.JPG


    roznica w skali 100% jest latwo zauwazalna np widac ja doskonale na wiezy.

  7. #207
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Znam również, ale to było równo jedenaście lat temu Teraz to raczej je wyprzedają z uwagi na RF 85 1.2
    Kiedy widzisz jeden ze znajomych foto ślubnych pisał mi, że on woli obrazek ze starego. Odkąd kupił ML przestał mieć problemy z ostrzeniem i teraz mówi że rzadko odpina to szkło od eRki . Ciekawi go tylko jak będzie na R5 na które czeka od miesiąca bez skutku ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #208
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Kiedy widzisz jeden ze znajomych foto ślubnych pisał mi, że on woli obrazek ze starego. Odkąd kupił ML przestał mieć problemy z ostrzeniem i teraz mówi że rzadko odpina to szkło od eRki . Ciekawi go tylko jak będzie na R5 na które czeka od miesiąca bez skutku ....
    Nie dziwię się , że rzadko je odpina Każde odpięcie EF 85 1.2 L , odstawianie bez dekielka i podpięcie to stres oraz ryzyko porysowania wystającej poza obrys tylnej soczewki na którą naklejono styki z powodu braku miejsca Podobnie trzeba pamiętać o "zaparkowaniu" wysuniętej przedniej części przed wyłączeniem aparatu ostrząc na nieskończoność, itp , itd - to szkło ma wiele za uszami (wady optyczne). O jego "żółwiastości" AFa nie będę już pisał Z R5 przy 45 Mpix to szkło mające 11 lat szału nie zrobi (no chyba , że ktoś lubi brak ostrości), co widziałem już na 24 Mpix. Fajne było owszem, ale na 12 Mpix w 5D Classic

    Ale jest to z pewnością szkło, które warto przetestować samemu, aby to wszystko sprawdzić w normalnym użytkowaniu. Podpinałem już szkła Canon FD 55 mm f/1,2 SSC (Canona F1 New cały używam z referencyjnym FD 50 1.4, który bije go na głowę), EF 50 1.2 L USM i 85 1.2 L USM II i mam zdanie na ich temat wyrobione.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Znam kilka osób które z powodu 85/1.2 zmieniły system na Canona. Właśnie ze względu na rozmycie i miękki rysunek.
    A ja czystym przypadeczkiem nie znam nikogo takiego No i samo powiedzenie o zmianie systemu dla ich posiadania jest bardzo mocno przesadzone i przesadnie nadużywane przez co poniektórych

    BTW - ludzie kupują też w dalszym ciągu PF 126p , bo lubią taki design

    ps.
    zapomniałeś całkowicie o Canonie FD 50 mm f/0.95, tzw DREAM LENS https://fotoblogia.pl/14484,canon-50...mathieu-sterna Dla kolegi byłby idealny rozmycie i miękki rysunek , te sprawy...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-10-2020 o 20:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #209

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cześć,
    Mój leciwy Canon 5D - padł kilkanaście miechów temu - chyba migawka. Dowiedziałem się iż nie ma już migawek dostępnych w żadnym serwisie do tego modelu. Może da się to jakoś naprawić i tu pytanie - znacie koledzy może jakiś naprawdę solidny serwis foto który zajmie się taką usterką ? Szkoda mi tego sprzętu bo w szafie leżą przypinane do niego obiektywy 50 mm 1.2 oraz 16-35 2.8, a że tak napiszę nie stać mnie na nowego 5d Wypadłem z nowości na rynku całkowicie Może warto iść w jakiś model podobny do 5d mark I który dał by taki obraz. Ps. filmowania nie używam w fotografii

  10. #210
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez Kris.B Zobacz posta
    Cześć,
    Mój leciwy Canon 5D - padł kilkanaście miechów temu - chyba migawka. Dowiedziałem się iż nie ma już migawek dostępnych w żadnym serwisie do tego modelu. Może da się to jakoś naprawić i tu pytanie - znacie koledzy może jakiś naprawdę solidny serwis foto który zajmie się taką usterką ? Szkoda mi tego sprzętu bo w szafie leżą przypinane do niego obiektywy 50 mm 1.2 oraz 16-35 2.8, a że tak napiszę nie stać mnie na nowego 5d Wypadłem z nowości na rynku całkowicie Może warto iść w jakiś model podobny do 5d mark I który dał by taki obraz. Ps. filmowania nie używam w fotografii
    Pytałeś w różnych serwisach? Może da się gdzieś jednak dostać migawkę. W zeszłym roku pytałem w jakimś serwisie i dało się to jeszcze wymienić. Obecnie w canonie nie ma aparatu który da tobie identyczny obrazek jak stara piątka.

Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •