Strona 13 z 22 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 219

Wątek: Canon 5d mk1 w 2018

  1. #121
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Piszac, ze w przypadku 5D trzeba myslec nie mialem na mysli obslugi menu aparatu. Chodzilo mi o myslenie przed nacisnieciem spustu czyli kadr, ostrosc, ekspozycja bo tu ani nadmiaru pikseli do kadrowania przy abrobce ani hdr i innych dynamicznych kontrastow czy trybow sceny brak. Polecam tez karty pamieci jak najmniejsze typu 512MB co ograniczy robienie zdjec na zasadzie zrobie 10 to moze jedno wyjdzie.
    A to mając nowszy sprzęt nie trzeba myśleć o kadrze... ? Zawsze wiedziałem że robię coś nie tak .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #122
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Czestym argumentem za 5D mkII jest fakt wiekszej ilosci pikseli co przydaje sie przy kadrowaniu na komputerze. To nie moje slowa ale przewijaja sie m.in. w tym watku. AF w 5D jest jaki jest i czasem trzeba przejsc na MF i troche pomyslec jak ustawic przyslone zeby obiekt nie wyszedl poza GO. W puszkach z lepszym AF wystarczy nacisnac spust.

  3. #123
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    na Zenitach i innych Praktikach
    Tak aptur, zgadzam się, że dzisiaj dominuje ilość, nie jakość. Natomiast żeby obsłużyć ówczesne lustrzanki (jedno, czy dwuobiektywowe) wiesz, że trzeba było mieć trochę pojęcia. Ktoś kto je miał nie był typowym niedzielnym pstrykaczem, tak uważam. Był świadomy tego co robi. Pozdro

    PS. Smiena, Druch, czy Ami to było dopiero wyzwanie...
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 19-03-2018 o 12:44
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  4. #124
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Z tego co pamietam Smiena miala symbole chmurek o roznej intensywnosci jako czas naswietlania i roznej wielkosci ludziki jako skale odleglosci. Przyslona powiazana byla z czuloscia filmu. Zenit B takich ulatwien nie mial a do ustawiania ostrosci otwieralo sie obiektyw a przed zrobieniem zdjecia przymykalo sie go do wybranej przyslony. Oczywiscie do pomiaru ekspozycji potrzebny byl swiatlomierz np. Leningrad albo wycinek z ulotki dolaczanej do filmow Fotopan. Teraz naciska sie spust i jest zdjecie. Myslenie przerzuca sie na inzynierow tworzacych soft aparatu.

  5. #125
    Dopiero zaczyna Awatar max5
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Mam 5D, perełka z przebiegiem 3000 klapnięć i też jak wszyscy jestem zadowolony, piękne obrazki można tym zdziałać.
    Miałem 30D, 40D, 50D 60D, lubiłem 50D, w mojej ocenie ostatni solidny crop Canona. 5D daje jednak zupełnie inny lepszy obrazek, zostaje tylko tęsknota za szybkością, 50D. Myślę czasami by się przesiąść tak z czystej ciekawości na lekkie małe So... a6000. Często kupowałem coś dla testu ale i tak wracałem do starej 5, tym razem może też by tak było.

  6. #126
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Waddinxveen
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    20 marca 2018 przy okazji wymiany płyty głównej licznik mojej piątki pokazał około 4100 clicks.
    Płytę przełożyli z innego 5d.
    Dwa tygodnie dokupiłem jeszcze jeden egzemplarz za 225 euro.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #127
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Ja szukam 5D w dobrej cenie, ale skończyły się ;-) Chciałem zmienić mojego 7D i wystawiałem w gripem w dobrej cenie, ale... nikt nie chciał, to zostałem z 7D

  8. #128
    Dopiero zaczyna Awatar max5
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez snatchorg Zobacz posta
    Ja szukam 5D w dobrej cenie, ale skończyły się ;-) Chciałem zmienić mojego 7D i wystawiałem w gripem w dobrej cenie, ale... nikt nie chciał, to zostałem z 7D
    Lepiej szukać w dobrym stanie, bo te w dobrej cenie to bywają zajechane złomki po 20 wizytach w serwisie u Pana Bronka.

  9. #129

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Kupiłem wczoraj 5d classic razem z kartą, torbą i dwiema bateriami za 950 zł. Myślę że to dobry interes. Przebieg ok 60 tys. Za te pieniądze nawet jak się zepsuje to nie będę żałował. Aparat bardzo mi się podoba. Jak na razie wszystkie funkcje sprawne. Nie wiem czy był w serwisie czy nie. Poprzedni właściciel też nie wie. Wolę wydać 1000 zł za 5d niż kupować plastikowego 1300d za 1500, który jest raczej bardziej zabawką niż aparatem.

  10. #130
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Skoro nie byl w serwisie to przebieg nieznany i lustro predzej czy pozniej odpadnie.

Strona 13 z 22 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •