Strona 7 z 22 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 219

Wątek: Canon 5d mk1 w 2018

  1. #61
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    A czy może ktoś się orientuje, czy można jeszcze gdzieś kupić jakąś szybkę, albo przynajmniej folie na ekranik do starej piątki? W sumie folię to mogę pewnie przyciąć od telefonu jakiegoś. Hahnel po pierwszym naładowaniu wytrzymał jakieś 270 fotek w lekko ujemnej temperaturze i dalej pokazuje 100% Także mam nadzieję że będzie ok.
    jeszcze niedawno na aledrogo były szyby GGS do 5D ale w tej chwili nie widzę

    mz hahnel wydaje się lepszy od newella ale chyba oba to chińczyki? pomimo germańsko lub angielsko brzmiących nazw mam oba do 6D jakby ktoś pytał, newell raz padł ale przyslali nowy.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #62
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Też nie mogę znaleźć tych szybek, szkoda. Hahnel firma niby irlandzka, czy niemiecka, ale oczywiście wykonany w Chinach. Jest tylko 3 gramy lżejsze niż oryginał, a to moim zdanie dobrze świadczy. Pewnie jeszcze jako drugi dokupię hame, miałem do canona 40d i była spoko.

  3. #63
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Też oglądałem 5D Mk1 i ogólnie myślę, że strach to kupić. Fajny sprzęt, ale w razie awarii, czy serwisy u nas sobie poradzą? (wydaje mi się, że może być problem z dostępnością części).

  4. #64
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Też oglądałem 5D Mk1 i ogólnie myślę, że strach to kupić. Fajny sprzęt, ale w razie awarii, czy serwisy u nas sobie poradzą? (wydaje mi się, że może być problem z dostępnością części).
    FF za 1000zł to nie strach ale okazja

  5. #65
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Używki generalnie są tanie, szczególnie 10-letnie (dużo się pomyliłem jeśli chodzi o wiek tego aparatu?)

    Czy nie jest tak, że dziś matryce APS-C z takiego 200D czy 80D nie są już lepsze od starej FF z 5D MK1?

  6. #66
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Używki generalnie są tanie, szczególnie 10-letnie (dużo się pomyliłem jeśli chodzi o wiek tego aparatu?)

    Czy nie jest tak, że dziś matryce APS-C z takiego 200D czy 80D nie są już lepsze od starej FF z 5D MK1?
    Od premiery bedzie niedługo 13 lat. To czy stare FF jest lepsze od nowego apsc zalezy od tego co cię interesuje w aparacie, stara piątka broni sie juz tylko jakością obrazka.

  7. #67
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Waddinxveen
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    23 grudnia zeszłego roku nabyłem 5d z 24-105. Data zakupu styczeń 2008. Na fakturze 3299 euro. Zapłaciłem 750 euro. Nie potrafię opisać radości i satysfakcji. Z dwóch powodów. Po pierwsze; po wielu latach powróciłem do tej lustrzanki. Łatwość z jaka się nią posługuje i obrazek jaki daje. Drugi powód to stan techniczny. Właściciel w ogłoszeniu nadmienił, iż używał ten set „bardzo rzadko”. Na początku stycznia wysłałem do serwisu i za 38.75 euro odczytano ilość wykonanych zdjęć. Słownie-sześćset dziewięćdziesiąt osiem. Według mnie przez okres świat wykonałem około 200.

    Przy okazji jeszcze raz dziękuje koledze Akustykowi za pomoc w podjęciu decyzji a posiadaczom starej piątki dużo radości i satysfakcji z jej użytkowania.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #68
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Nie wiem jak wygląda sytuacja w przypadku najnowszych aps-c matryc canona, ale moim zdaniem nawet pierwsza generacja matryc fuji X ma większą tonalność niż starej piątki, lepsze wysokie iso itp. Tylko co z tego skoro moim zdaniem, kolory ze starej piątki,analogowość ziarna, plastyka z jasnymi szkłami bardziej mi się podoba niż to co uzyskuję z 6d? Przynajmniej w niektórych zastosowaniach.
    I owszem biorę pod uwagę, że każda klatka zrobiona tym aparatem może być ostania, bo coś padnie, a ja nawet nie znam przebiegu mojej puszki. Ale kupując 5d nie myślałem o tym, że będę nim zarabiać, od tego ma szóstkę, to jest aparat do fanu. Do inwestowania to są działki roponośne, czy kryptowaluty, a nie aparaty cyfrowe Kwestia tego, czy kogoś stać na taka fanaberię czy nie.
    Ostatnio edytowane przez elduce ; 16-02-2018 o 22:03

  9. #69
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    ...

    Czy nie jest tak, że dziś matryce APS-C z takiego 200D czy 80D nie są już lepsze od starej FF z 5D MK1?
    Rzekłbym tak: jeśli chcesz fotografować czarne koty w ciemnej piwnicy, to pewnie masz rację, jeśli jednak chcesz fotografować np. piękne kobiety w typowych okolicznościach przyrody, to stara piątka nadal jest lepszym wyborem.

  10. #70
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Piątek MK1 jest mało i przebiegi mają astronomiczne, natomiast MK2 - około dwa razy droższe (za 2000-2500 zł można coś znaleźć ciekawego) - jest sporo, wybór duży i już sprzęt dużo ciekawszy. Nie znam się na Canonach, ale coś pamiętam że główną wadą starej piątki MK2 był powolny AF??

    CANON EOS 5D MARK II BODY Przebieg: 110 (6870094149) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - tu jest recertyfikowany MK2 z przebiegiem 110 zdjęć Ale cena spora, porównywalna z używanym Mark 3.
    Ostatnio edytowane przez WzW ; 17-02-2018 o 09:47

Strona 7 z 22 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •