Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 219

Wątek: Canon 5d mk1 w 2018

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    W testowanym egzemplarzu wydaja się być dość mocno wyrobione, może nawet z lekka ponadrywane
    To zapewne nie pociesza, ale u mnie te gąbki też są trochę nadszarpnięte zębem czasu. Zastanawiałem się czy tego nie wymienić, ale jak wziąłem pod uwagę swoje doświadczenia z pewnym autoryzowanym serwisem, to doszedłem do wniosku, że po co ryzykować. Może dałoby się to samemu zrobić?
    5d+35+85, r6+16+35+50+85, torba gratów

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    No i dorwałem 5d na próbę. Generalnie git aparacik, ale mam pytanie. Jak bardzo istotne są te gąbeczki w które uderza lustro podczas robienia zdjęcia? W testowanym egzemplarzu wydaja się być dość mocno wyrobione, może nawet z lekka ponadrywane. W moim 6d są na pewno sztywniejsze. Zakładam, że to taki element który pod wpływem czasu ulega destrukcji, tak jak kiedyś uszczelnienia komory filmu. Czy w razie czego da się to wymienić?
    a jak przyjemnie i szybko się obrabia zdjęcia 12mpikselowe mam 32GB ram w kompie więc go nie przydusza obróbka nawet dużych zdjęć ale z małymi plikami z 5DI wszystko po prostu śmiga

    obejrzę te gąbki wieczorem
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    No i dorwałem 5d na próbę. Generalnie git aparacik, ale mam pytanie. Jak bardzo istotne są te gąbeczki w które uderza lustro podczas robienia zdjęcia? W testowanym egzemplarzu wydaja się być dość mocno wyrobione, może nawet z lekka ponadrywane. W moim 6d są na pewno sztywniejsze. Zakładam, że to taki element który pod wpływem czasu ulega destrukcji, tak jak kiedyś uszczelnienia komory filmu. Czy w razie czego da się to wymienić?
    https://www.ifixit.com/Document/21BqGhSs1oLBMsCx/.pdf - page 180

    CB3-2786-000 CUSHION, MIRROR https://www.ebay.com/itm/MIRROR-CUSH...-/122882596667

    CB3-2787-000 CUSHION, MIRROR https://www.ebay.com/itm/MIRROR-CUSH...-/112666306822

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    a jak przyjemnie i szybko się obrabia zdjęcia 12mpikselowe mam 32GB ram w kompie więc go nie przydusza obróbka nawet dużych zdjęć ale z małymi plikami z 5DI wszystko po prostu śmiga

    ...
    Najmniejszy RAW z dwójki ma chyba ok. 5 Mpix. To dopiero musi śmigać

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Dzięki! Dobrze wiedzieć że da się te gumeczki dokupić. Niestety jak cos i tak będzie mi potrzeby jakiś sensowny serwis. I tu pytanie. Możecie jakiś polecić? Zastanawiam, się też czym grozi używanie aparatu ze zużytymi gąbeczkami. Uszkodzeniem lustra, czy tylko większym hałasem? Musze przyznać, że migawka i lustro w 6d nawet w trybie głośnym jest super ciche przy starej piątce

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Sam posiadam 5d I i bardzo sobie go cenię za plastyką zdjęć i mały rozmiar na karcie. Jak dla mnie mógłby mieć większe ISO, poza tym to przyzwoity sprzęt.

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Dzięki! Dobrze wiedzieć że da się te gumeczki dokupić. Niestety jak cos i tak będzie mi potrzeby jakiś sensowny serwis. I tu pytanie. Możecie jakiś polecić?
    https://pl-pl.facebook.com/Naprawa-a...0144639424657/

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    I jeszcze pytanie, czy da się jakoś sprawdzić czy lustro było podklejane, czy nie?
    Tak. Wzdłuż krótszych boków lustra widać przyklejone lamelki. Czyli dwa malutkie kątowniki, jedną krawędzią przytrzymuje lustro a drugą styka się z obudową lustra. Wszystko widać po zdjęciu czarnego dekielka.

  9. #29

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Warto, warto. 5D M1 ma niesamowitą dynamikę i plastykę obrazka. Części są dostępne tym bym się nie martwił.
    pozdrawiam
    __________________
    MrCairo
    Szkiełko (4) i oko (2) i odrobina fantazji (5D).

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez MrCairo Zobacz posta
    5D M1 ma niesamowitą dynamikę i plastykę obrazka.
    Z tą dynamiką to trochę przesadziłeś ale plastyka faktycznie jest przednia. Jedyna w swoim rodzaju. Nie widziałem czegoś takiego niestety już w 5DII, III, IV czy 6D. Tak w ogóle ten korpus sporo wybacza jeżeli chodzi o szkła. Przez długi czas moim ulubionym szkłem z tym body był stary 35/2. Ogólnie polecam 5D choć coraz trudniej kupić fajną sztukę.

Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •