Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 219

Wątek: Canon 5d mk1 w 2018

  1. #11

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Sam, mam 5D w torbie mimo, iż jest tylko zapasem na wszelki wypadek. Mam do niego ogromny sentyment i bardzo go lubię. Choć zaczynam rozważać sprzedaż aby zrobić miejsca na nowości

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    ponoć 6D to też już classic

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    pamietaj ze 5d nie ma wsparcia serwisowego. W razie jakiejkolwiek awarii ciężka sprawa. Niezajechany egzemplarz jak najbardziej mozna znaleźć.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Wiem, że nie ma już w sparcia, ele w razie czego obstawiałbym chyba i tak jakiś serwis niezależny. Wiem, że w 5d mark I, brakowało by mi autoiso i może czasem czułości 6400. I mam jeszcze pytanie czy tak stary aparat obsłuży kartę SanDuisk CF 16MB Extreme (czarna)?

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Wiem, że nie ma już w sparcia, ele w razie czego obstawiałbym chyba i tak jakiś serwis niezależny. Wiem, że w 5d mark I, brakowało by mi autoiso i może czasem czułości 6400. I mam jeszcze pytanie czy tak stary aparat obsłuży kartę SanDuisk CF 16MB Extreme (czarna)?
    z tego co wiem w zależności o wersji firmware obsługuje nawet 128GB (albo coś podobnie wielkiego jeśli źle zapamietałem) 16GB (bo te MB to chyba pomyłka) nie powinno być problemem z najnowszym firmware

    używam 5D I - kupiłem rok temu na forum - używam do dziwnych fotek bo mam jeszcze 6D classic do tych bardziej normalnych

    co do megapiksel to powiem tak 12 pix w fullfrajmie to mało jak piszą internety ale 16 mpix w wiadomym cropie APSC to pro rozdzielczość
    podsumowując o megapiksele bym się nie martwił

    kupić z podklejonym lustrem! akcja serwisowa i w miarę nie zajechany - i używać
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Tak pomyłka miało być GB. Czy założenie, że jeżeli z moją szóstka wszystkie moje obiektywy, beż żadnych regulacji trafiają w punkt, to z 5d z prawidłowo skalibrowanym AF też będą?
    Ostatnio edytowane przez elduce ; 30-01-2018 o 14:21

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    I jeszcze pytanie, czy da się jakoś sprawdzić czy lustro było podklejane, czy nie?

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Co do sprawdzenia lustra to nie wiem czy to jakoś widać, ja swojego 5d kupiłem po prostu z papierem z serwisu mówiącym o zrobionej naprawie. A co do samego aparatu, to w zasadzie jedyne co mi w nim przeszkadza to niestety brak mikro-regulacji AF, a pewien autoryzowany serwis jest niestety w temacie kalibrowania dość ułomny i nie potrafił sprawić aby posiadane przeze mnie dwa szkła trafiały w punkt (przed kalibracją jedno trafiało idealnie, po kalibracji drugie). Tak czy inaczej, na 35tce, AF działa praktycznie z każdej odległości w punkt (choć przez wielu znawców AF w tym aparacie nie daje się używać). Poza tym wiadomo, że ISO w classicu nie da Ci noktowizora jak to w dzisiejszych aparatach, ale jako aparat ogólnego przeznaczenia dla mnie cały czas spełnia swoje zadanie. Mam, używam, aparat ma 9 lat, nic nie odpadło, a w porównaniu do 6stki jest pancerny i niezniszczalny. Z drugiej strony jak to seria 5, swoje waży i mierzy, a odkąd nie robię za chajs, to myślę sobie bardziej nad jakimś Sony Ale nie mam jakoś sumienia pozbywać się takiego Vintage, ma swój urok. 5 Mark II dla mnie jest o tyle ryzykowny, że tam akurat może być sporo filmówek...a nie wiem na ile wierzyć stwierdzeniu - nie był używany do filmowania - pytanie przez którego właściciela
    5d+35+85, r6+16+35+50+85, torba gratów

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Tak pomyłka miało być GB. Czy założenie, że jeżeli z moją szóstka wszystkie moje obiektywy, beż żadnych regulacji trafiają w punkt, to z 5d z prawidłowo skalibrowanym AF też będą?
    to chyba jednak loteria, jest ja 5d używam wlaściwie tylko z 16-35L/4 (wcześniej z 17-40) i nie widzę problemów ale to ciemne szkło jest, gdyby miał mikrokalibrację to bym sprawdzał a tak dla sportu to mi sie nie chce.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    I jeszcze pytanie, czy da się jakoś sprawdzić czy lustro było podklejane, czy nie?
    dostalem papier z serwisu (znaczy od poprzedniego właściciela)
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    No i dorwałem 5d na próbę. Generalnie git aparacik, ale mam pytanie. Jak bardzo istotne są te gąbeczki w które uderza lustro podczas robienia zdjęcia? W testowanym egzemplarzu wydaja się być dość mocno wyrobione, może nawet z lekka ponadrywane. W moim 6d są na pewno sztywniejsze. Zakładam, że to taki element który pod wpływem czasu ulega destrukcji, tak jak kiedyś uszczelnienia komory filmu. Czy w razie czego da się to wymienić?

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •