Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: 7dm2 czy 80D - co kupić do ptaków jako dodatek do FF ?

  1. #1

    Domyślnie 7dm2 czy 80D - co kupić do ptaków jako dodatek do FF ?

    Walczę obecnie z dzikimi zwierzakami zestawem 6D+C100-400II.
    Mam coraz wiekszą ochotę w dobrym świetle podpiąc cropa, zamiast Tc1.4X.
    Tu mam dylemat co brać:
    7Dm2- szybki, rozbudowany AF a
    80D -podobno nowa lepsza matryca, lepiej z cieni sie wyciaga, ciut więcej Mpx.
    Przejrzałem testy na Dpreview i Digtal Picture i mam wrażenie, że 80D bardziej szumi?
    Może ktoś ma porównianie między tymi puszkami, będe wdzięczny za opinie.
    Ostatnio edytowane przez mariusz11 ; 26-01-2018 o 19:44

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: 7dm2 czy 80D - co kupić do ptaków jako dodatek do FF ?

    Nie wdając się w szczegóły aż tak bardzo:
    wg mnie 80d jest ogólnie doskonalszym i bardziej uniwersalnym korpusem; 7d2 warto wziąć gdy szczególnie jest potrzebne te kilka więcej kadrów na sekundę i szybszy/lepszy AF (ale ten ostatni wychodzi w praktyce tylko z obiektywami kategorii supertele). Zaryzykuję stwierdzenie, że dla 90% użytkowników (także fotografujących dziką przyrodę) 80d będzie lepszym wyborem.
    80d ze 100-400 II możesz jeszcze wydłużyć o TC 1.4x III i mieć całkiem sporo (27) użytecznych punktów AF (w 7d2 tylko centralny).

    7d2 nie miałem już sporo czasu w łapkach, ale pewnie będę mieć w połowie lutego, może pstryknę coś dla porównania z obu puszek. Natomiast mam cały czas jeszcze 70d i tutaj mogę powiedzieć, że dla mnie różnica na korzyść 80d jest wyraźna (detal, szumy w cieniach).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 26-01-2018 o 19:55

  3. #3

    Domyślnie Odp: 7dm2 czy 80D - co kupić do ptaków jako dodatek do FF ?

    Dzięki Jotes, zastanawiam sie czy całkiem nie przesiąść się na cropa jesli chodzi w ptaki ;-)

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: 7dm2 czy 80D - co kupić do ptaków jako dodatek do FF ?

    Cytat Zamieszczone przez mariusz11 Zobacz posta
    Dzięki Jotes, zastanawiam sie czy całkiem nie przesiąść się na cropa jesli chodzi w ptaki ;-)
    No to jeśli crop, i z matrycą od 80D - to powinno się rozważyć Canon EOS M5. Bezlusterkowiec, ale z super wygodnym, jasnym wizjerem elektronicznym.
    Na przejściówce M-EF chodzą wszystkie obiektywy z canonowym bagnetem.

    Pozdrawiam Krzysztof
    60D, 5Dmk III, C 24-105, S 150-500, C 50/1.8, EX 430 II,
    D 20, G1Xmk I, C M5 + Tamron 18-400 ,

  5. #5

    Domyślnie Odp: 7dm2 czy 80D - co kupić do ptaków jako dodatek do FF ?

    Cytat Zamieszczone przez soko Zobacz posta
    No to jeśli crop, i z matrycą od 80D - to powinno się rozważyć Canon EOS M5. Bezlusterkowiec, ale z super wygodnym, jasnym wizjerem elektronicznym.
    Na przejściówce M-EF chodzą wszystkie obiektywy z canonowym bagnetem.

    Pozdrawiam Krzysztof
    A zrobiłeś foty ptaka na aiservo z przejściówką?

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: 7dm2 czy 80D - co kupić do ptaków jako dodatek do FF ?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    A zrobiłeś foty ptaka na aiservo z przejściówką?
    Do tego z f8 ??
    Nie da się np. 400/5,6 z TC x1,4

  7. #7

    Domyślnie Odp: 7dm2 czy 80D - co kupić do ptaków jako dodatek do FF ?

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Do tego z f8 ??
    Nie da się np. 400/5,6 z TC x1,4

    Hmmm a czy ja coś wspomniałem o TC i F8 ? ;-)

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: 7dm2 czy 80D - co kupić do ptaków jako dodatek do FF ?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    A zrobiłeś foty ptaka na aiservo z przejściówką?
    Na moim aktualnym zestawie CM5 + Tamron 18-400. Nie jest najgorzej. Ale dopiero z tym zestawem zaczynam ćwiczenia.
    Np. startująca sroka z asfaltu, dała 3 dobre (ostre) na 5 klapnięć. Na nastawie tele 400mm.
    Za to np. tablica rejestracyjna przejeżdżającego samochodu fotografowanego z chodnika, jadącego tak około 60km/h w zasadzie wszystkie fotki są ostre na AI servo. Fakt, że jest to łatwy, kontrastowy motyw dla AF. Ale do prób dobry.

    Pozdrawiam Krzysztof
    60D, 5Dmk III, C 24-105, S 150-500, C 50/1.8, EX 430 II,
    D 20, G1Xmk I, C M5 + Tamron 18-400 ,

  9. #9

    Domyślnie Odp: 7dm2 czy 80D - co kupić do ptaków jako dodatek do FF ?

    Cytat Zamieszczone przez soko Zobacz posta
    Na moim aktualnym zestawie CM5 + Tamron 18-400. Nie jest najgorzej. Ale dopiero z tym zestawem zaczynam ćwiczenia.
    Np. startująca sroka z asfaltu, dała 3 dobre (ostre) na 5 klapnięć. Na nastawie tele 400mm.
    Za to np. tablica rejestracyjna przejeżdżającego samochodu fotografowanego z chodnika, jadącego tak około 60km/h w zasadzie wszystkie fotki są ostre na AI servo. Fakt, że jest to łatwy, kontrastowy motyw dla AF. Ale do prób dobry.

    Pozdrawiam Krzysztof
    A jak to się ma do 5d3 i s150-600? Fajnie by było jakbyś porównał i pokazał foty. A jak sigma się sprawuje na M5? Ja próbowałem na szybko M5+100-400 II i w porównaniu do starego 7d i T150-600 no i już na af-s czuć było różnicę. Tak mi się przynajmniej wydawało ;-)

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: 7dm2 czy 80D - co kupić do ptaków jako dodatek do FF ?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    A jak to się ma do 5d3 i s150-600? Fajnie by było jakbyś porównał i pokazał foty. A jak sigma się sprawuje na M5? Ja próbowałem na szybko M5+100-400 II i w porównaniu do starego 7d i T150-600 no i już na af-s czuć było różnicę. Tak mi się przynajmniej wydawało ;-)
    Robiłem sobie porównania fotek z 5D3 z Sigmą 150-500 (nie mam 600-tki)z fotkami z zestawem C 60D z tą Sigmą.
    Pomijając oczywisty fakt, że szybkość ostrzenia jest w 5D3 istotnie większa, to istota tkwi chyba przede wszystkim w matrycy. Z fotek z C 5d3 spokojnie można było kropować niewielki fragment kadru, kiedy taki numer z klatką z 60D już nie był satysfakcjonujący. Sikorka z 5D3, ledwo widoczna na fotce, mogła być powiekszona do takiej, że widać było włókna piórek.
    ..............
    Jak na razie, to postanowiłem nie ruszać Tamrona z M5-tki. Po zakupie całego tego zestawu założyłem przejściówkę, Tamrona i cześć. Chodzi mi o czystość wnętrza. na razie nie mam zamiaru złamać tego postanowienia.
    Więc nie mam pojęcia, jak będzie chodzić Sigma na tym aparacie.
    Tak na niucha, to jest to trochę duży (mechanicznie, bezwładnościowo) obiektyw, jak na bateryjkę w C M5.
    Ale mogę się mylić. Są filmiki na You Tube, chyba z C 100-400 i ponoć chodzi nieźle.
    Pytanie, tylko, na ile starczy 1 akumulatorek?
    .......................
    W sobotę, na przejeździe kolejowym, taka nieczynna bocznica, w lesie, rano, mgła - widzę jakieś sarny. Stanąłem za przejazdem, złapałem aparat i zza drzew chwilkę pofilmowałem to towarzystwo i na koniec też zrobiłem 2 fotki. Zanim uciekły. Pomimo mgły, szarzyzny autofokus migiem je chwycił, na zoomie 400, bo były daleko. Także podczas filmowania, gdy pole ostrości zeszło ze zwierzaków na drzewa, natychmiast przeostrzał. Oczywiście łatwo można nad tym zapanować w tym aparacie.
    60D, 5Dmk III, C 24-105, S 150-500, C 50/1.8, EX 430 II,
    D 20, G1Xmk I, C M5 + Tamron 18-400 ,

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •