Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Reportaż ślubny a tryby aparatu.

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Post Reportaż ślubny a tryby aparatu.

    Cześć przygotowuję się powoli do swojego pierwszego reportażu ślubnego i napotkałem przeszkodę , stąd ten post i prośba o pomoc. Mój sprzęt to C6D, 28-135mm f/3.5-5,6 IS. Całość reportażu chcę podzielić mniej więcej na:

    1. dom młodych, kościół, na zewnątrz (chcę mieć szybką możliwość decydowania o zatrzymaniu ruchu. Małej i dużej GO).
    2. sala weselna (zatrzymanie ruchu, ujęcie światła reflektorów/laserów, światła zastanego).

    1. myślę o używaniu trybów preselekcji przysłony oraz czasu ale mam wątpliwość nad ustawieniem auto iso w obu przypadkach, zamiast manualnego, czy słusznie? Przy auto iso dodatkowo byłaby ustawiona granica czułości biorąc pod uwagę szum i możliwość jego usunięcia w postprodukcji.

    2. na sali jeśli zajdzie potrzeba używałbym YN-600EX-RT II na body, palnik w górę i doświetlanie. Tutaj pojawia się pytanie, czy używać w body trybu M oraz w lampie zmieniać moc błysku czy trybu AV z synchronizacją 1/60, 1/180 a lampę w TTL i korektę ekspozycji na -EV w zależności od potrzeb.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Cześć przygotowuję się powoli do swojego pierwszego reportażu ślubnego i napotkałem przeszkodę , stąd ten post i prośba o pomoc. Mój sprzęt to C6D, 28-135mm f/3.5-5,6 IS. Całość reportażu chcę podzielić mniej więcej na:

    1. dom młodych, kościół, na zewnątrz (chcę mieć szybką możliwość decydowania o zatrzymaniu ruchu. Małej i dużej GO).
    2. sala weselna (zatrzymanie ruchu, ujęcie światła reflektorów/laserów, światła zastanego).

    1. myślę o używaniu trybów preselekcji przysłony oraz czasu ale mam wątpliwość nad ustawieniem auto iso w obu przypadkach, zamiast manualnego, czy słusznie? Przy auto iso dodatkowo byłaby ustawiona granica czułości biorąc pod uwagę szum i możliwość jego usunięcia w postprodukcji.

    2. na sali jeśli zajdzie potrzeba używałbym YN-600EX-RT II na body, palnik w górę i doświetlanie. Tutaj pojawia się pytanie, czy używać w body trybu M oraz w lampie zmieniać moc błysku czy trybu AV z synchronizacją 1/60, 1/180 a lampę w TTL i korektę ekspozycji na -EV w zależności od potrzeb.
    ale za pieniądze to bedziesz robił? czy może gorszy scenariusz... w prezencie dla PM?
    sorry, ale Twoje niektóre stwierdzenia, wygladaja jak byś robił kurs foto slubnej korespondencyjnie
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 24-01-2018 o 14:27
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    ale za pieniądze to bedziesz robił? czy może gorszy scenariusz... w prezencie dla PM?
    sorry, ale Twoje niektóre stwierdzenia, wygladaja jak byś robił kurs foto slubnej korespondencyjnie
    Więc mnie proszę popraw, pokieruj? Wskaż drogę?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    chetnie, napisz PM pomoge jak bede umiał(normalnym językiem, tylko nie pisz prosze "chcę mieć szybką możliwość decydowania o zatrzymaniu ruchu" bo mozna zrobic na ulicy w nagłym wypadku, nie pisz o małej i duże GO przy szkle f/5,6 to raczej tylko o dużej...
    nie wypisuj niczego o trybach manualnych lapmy jesli tego wczesniej nie cwiczyłes np. w domu itd...itd...
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Mam jedną radę: idź na jeden ślub jako drugi fotograf. Dogadaj się z Młodymi i z I fotografem, i spróbuj. Bez presji, że musisz oddać cały reportaż i uchwycić wszystkie ważne momenty. Sporo się nauczysz, podpatrzysz i będziesz mógł iść sam. Swoją drogą: jak jesteś jedynym fotografem na tym ślubie to gratuluję odwagi. Z pierwszego ślubu z obecnym sprzętem większość zdjęć Ci po prostu nie wyjdzie.

  6. #6

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Jeśli na dworze nie doświetlasz lampą to spokojnie możesz użyć trybu AV
    W Auto ISO użyj 1/125 lub 1/250s
    W pomieszczeniach ja chętnie używam lampy i wtedy już używam trybu M i czułość ustawiam ręcznie.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez Tomek67 Zobacz posta
    Jeśli na dworze nie doświetlasz lampą to spokojnie możesz użyć trybu AV
    W Auto ISO użyj 1/125 lub 1/250s
    W pomieszczeniach ja chętnie używam lampy i wtedy już używam trybu M i czułość ustawiam ręcznie.
    ja na dworze ( u nas sie mówi na polu) w trybie Av tez używam lampy
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #8

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    ja na dworze ( u nas sie mówi na polu) w trybie Av tez używam lampy
    Szczerze mówiąc ja też na ogół uzywam
    Ustawiam w TTLu -2 do -3EV
    Tyle, że jak włączy się lampę to w Canonie Auto ISO przestaje działać praktycznie
    Tzn. ustawia się na 400ASA
    W efekcie wtedy też ręcznie kontroluję ISO.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez Tomek67 Zobacz posta
    Szczerze mówiąc ja też na ogół uzywam
    Ustawiam w TTLu -2 do -3EV
    dokładnie
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  10. #10

    Domyślnie Odp: ReportaĹź ślubny a tryby aparatu.

    Może któryś z moderatorów poprawił by temat na prawidłowy i w języku polskim
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •