Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: #14 Dyfuzor do wbudowanej lampy na szybko

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar nuovo
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Łódź
    Posty
    43

    Domyślnie

    To moje pierwsze wejście na to forum, więc witam wszystkich serdecznie.
    Jakiś czas temu potrzebowałem pomysłu na dyfuzor do mojej 380EX. Poszukałem i znalazłem fajny patencik z cyklu "zrób to sam:" (źródełko: http://www.kki.pl/lech/porady/dyfuzor/index.html

    Po wykonaniu oczywiście testing i ...muszę powiedzieć, że działa. Zmniejszyły się cienie a światełko fajnie sie rozprasza. Polecam

    PS. Troszku toto nie wygodne w użytkowaniu // ale prawie za free.
    Pozdrawiam

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar komw
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    34

    Domyślnie

    Zrobilem sobie taki dyfuzorek, jednak dzialal bardzo slabo.. praktycznie w ogole nie rozpraszajac swiatla.
    Dlatego wpadlem na taki o to pomysl:
    Idziemy sobie do sklepu i kupujemy paczke orzeszkow (wazne aby paczka byla z folii takiej grubej a w srodku z folii aluminiowej, Polecam Feliksa Italian Mix -> miam )
    w domciu wycinamy sobie z tejze folii prostokacik jak na zdjeciu ponizej
    (na srodek mozna dokleic dodatkowa warstwe zeby wyeliminowac flesza ktory wali prosto w obiekt . Musicie pamietac, ze taka folia nie jest w stanie zatrzymac 100% swiatla ktore na nia pada, dlatego montujemy na srodku folie 2x )

    Nastepnie mozemy podkleic bialym papierem, i wszystko wsadzamy do naszego dyfuzorka.

    Banalnie proste, a jakie efekty!

    Zdjecia ponizej, wszystkie na takich samych ustawieniach, zmiana tylko sily flesza. Pomieszczenie praktycznie bez zadnego oswietlenia. Reszta info w Exifie.

    Foto z czysta lampa:

    Foto z samym dyfuzorem ( prawda ze minimalna roznica?):

    Foto z dyfuzorem i odbijajaca folia (zobaczcie na cienie, nie sa juz tak intensywne, sa ladnie rozswietlone, bo folia odbija swiatlo prawie w kazda strone od aparatu.):

    Pozdrawiam! (dajcie znac jak to sie sprawuje u Was!)

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Białoruś
    Posty
    273

    Domyślnie uzor

    Temat stary, ale ostatnio zepsuła mi się wbudowana lampa i podczas zdjęć z nią wszystko przepalała, dlatego jako dyfuzorka użyłem chusteczki higienicznej (można ją gumką przyczepić). Zwiększając lub zmniejszając warstwy można odpowiednio regulować siłę błysku. Patent już leciwy, bo wyczytałem o nim gdzieś na portalu.

  4. #14
    Awatar czaderx
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Dublin
    Wiek
    46
    Posty
    9

    Domyślnie Zrób to sam: blenda i dyfuzor na lampę wbudowaną

    a to co na Onecie dzis znalazlem

    http://www.fkn.pl/3,0,1553846,1,1,artykul.html
    Ostatnio edytowane przez gwozdzt ; 23-04-2009 o 07:57 Powód: regulamin pkt 4.
    1Dmk3 70-200L+National Geographic Explorer Backpack

  5. #15

    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czaderx Zobacz posta
    a to co na Onecie dzis znalazlem

    http://www.fkn.pl/3,0,1553846,1,1,artykul.html
    Co do tej blendy to właśnie taką sobie zrobiłem. Koszt wyniósł trochę więcej ale to wciąż tanio a taki wynalazek na początek jest jak znalazł...
    EOS 30d + EF 50/1.4 USM + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •