Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Modernizacja kompa pod obróbkę w granicach 1000 PLN

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Modernizacja kompa pod obróbkę w granicach 1000 PLN

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Wiem, że wielkiego nie będzie, ale chodzi też o unowocześnienie tego co jest.
    Tylko po co

  2. #12

    Domyślnie Odp: Modernizacja kompa pod obróbkę w granicach 1000 PLN

    kup dysk SSD, przynajmniej szybciej się będzie uruchamiał. Poza tym nowy procesor, to i płyta do niego nowa. A wtedy może okazać się, że pamięci nie takie, jak potrzeba i na końcu, jak już wszystko będziesz miał nowe, zrozumiesz, że zasilacz w obudowie ma za słabą moc.

    Moim zdaniem mija się to z celem.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Modernizacja kompa pod obróbkę w granicach 1000 PLN

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Wiem, że wielkiego nie będzie, ale chodzi też o unowocześnienie tego co jest.
    Co chcesz unowocześnić? Wg mnie szkoda kasy bo zysk niewielki przy tak małym budzecie bedzie, w zasadzie niezauważalny. Jedyne co mozesz to szukać używanej płyty wraz z używanym xeonenem - w tej kwocie się wyrobisz i zysk to więcej rdzeni. Z nowych to wyższy ryzen + płyta do niego, w promo w tym budżecie moze się zmieści i dostaniesz więcej rdzeni bo zysk per rdzeń nie za bardzo. Były promocje jakiś czas temu - bez nich zapomnij o zamieszczenie się w kwocie 1000.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 13-01-2018 o 21:05

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Modernizacja kompa pod obróbkę w granicach 1000 PLN

    Z tym tysiakiem nie poszalejesz.
    Jak masz wolny slot to kartę 3.0 usb mozesz dokupić, mam taką i sprawdza się bardzo dobrze.
    Po co ci 3 wiatraki ? kup 1 porządny
    Jeżeli obróbka jest na talerzowcu to wymień go na SSD

  5. #15
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Modernizacja kompa pod obróbkę w granicach 1000 PLN

    SSD mam - pisałem o tym.
    3 wiatraki - nie rozumiem?

    Mam kontroler USB 3.0, obecny procek ma 4 rdzenie. Problem jest zasadniczo taki, że jak podłączyłem kontroler to musiałem wyjąć kartę graficzną, co prawda obecny procek ją ma (wbudowana) i zupełnie wystarcza do codziennego używania innego niż granie, ale czasami zdarzało mi się grać .
    Oczywiście mógłbym kupić płytę główną używaną do tego co mam, ale paradoksalnie płyty używane lub nawet "odnowione" są relatywnie drogie do obecnych na czasie, a zakup takiej jest zupełnie nie rozwojowy.

    Na razie jeszcze trochę poczekam. Zobaczę jak bardzo mi brakuje odrębnej karty graficznej i wtedy zdecyduję.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Modernizacja kompa pod obróbkę w granicach 1000 PLN

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Mam kontroler USB 3.0, obecny procek ma 4 rdzenie. Problem jest zasadniczo taki, że jak podłączyłem kontroler to musiałem wyjąć kartę graficzną,
    Dlaczego? Ta płyta przecież ma wg specyfikacji wewnętrzne piny do USB 3.0, wystarczy podłączyć pod nie śledzia, który w żaden sposób nie koliduje z karta graficzna (no chyba, że to problem fatalnej obudowy). USB 3.0 możesz też wyprowadzić na przód obudowy...

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Oczywiście mógłbym kupić płytę główną używaną do tego co mam, ale paradoksalnie płyty używane lub nawet "odnowione" są relatywnie drogie do obecnych na czasie, a zakup takiej jest zupełnie nie rozwojowy. bu
    To chyba tylko AMD, jak kupisz Intela to za max rok będziesz miał nowa podstawkę więc tak czy siak będziesz skazany na używki.
    Mam płytę z 2010 roku i nie za bardzo rozumiem w czym ona nie jest rozwojowa skoro wszystko mi wspiera i ciągle mogę do niej kupić szybszego niż swój Xeona z rynku wtórnego. Rozwiń jakiego rozwoju potrzebujesz. Problemy się robią, gdy brakuje sterowników do nowych systemów (szczególnie jak płyta ma bardzo dużo zintegrowanych bajerów a producent oleje).

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Modernizacja kompa pod obróbkę w granicach 1000 PLN

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    SSD mam - pisałem o tym.
    3 wiatraki - nie rozumiem?

    Mam kontroler USB 3.0, obecny procek ma 4 rdzenie. Problem jest zasadniczo taki, że jak podłączyłem kontroler to musiałem wyjąć kartę graficzną, co prawda obecny procek ją ma (wbudowana) i zupełnie wystarcza do codziennego używania innego niż granie, ale czasami zdarzało mi się grać .
    Oczywiście mógłbym kupić płytę główną używaną do tego co mam, ale paradoksalnie płyty używane lub nawet "odnowione" są relatywnie drogie do obecnych na czasie, a zakup takiej jest zupełnie nie rozwojowy.

    Na razie jeszcze trochę poczekam. Zobaczę jak bardzo mi brakuje odrębnej karty graficznej i wtedy zdecyduję.
    Pliki obrabiasz na ssd ? Zrozumiałem że masz tam tylko system

  8. #18
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Modernizacja kompa pod obróbkę w granicach 1000 PLN

    Szczerze pisząc to nie zauważyłem różnicy czy plik, który obrabiam jest na SSD czy talerzu.

    Moja płyta nie ma usb 3.0, są takie jej wersje ale nie moja.

    Kartę musiałem wyjąć bo mi przysłania jedno ze złączy PCIe. Na drugim jest WiFi.

    Na razie chyba odpuszczę zmiany.

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Modernizacja kompa pod obróbkę w granicach 1000 PLN

    Kup WiFi na USB za 50zl to zwolnisz jeden slot i po klopocie. 950zl zostanie w kieszeni.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Modernizacja kompa pod obróbkę w granicach 1000 PLN

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Szczerze pisząc to nie zauważyłem różnicy czy plik, który obrabiam jest na SSD czy talerzu.

    Moja płyta nie ma usb 3.0, są takie jej wersje ale nie moja.

    Kartę musiałem wyjąć bo mi przysłania jedno ze złączy PCIe. Na drugim jest WiFi.

    Na razie chyba odpuszczę zmiany.
    Poszukaj sobie takich rzeczy o nazwie:

    Pcie riser

    One rozwiążą problem i USB 3 i problemów z zawadzajacymi kartami i za mało portów pcie.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •