Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Lustrzanka dla amatora: 200d vs 800d a może coś starszego?

  1. #1

    Domyślnie Lustrzanka dla amatora: 200d vs 800d a może coś starszego?

    Witam. Pierwszy post wiec będę wdzięczny za wyrozumiałość. Po raz kolejny odświeżam swoją przygodę z fotografią. Zanim przejdę do sprzętu, to żeby poraz kolejny nie zniechęcić się, zapisałem się na kurs fotografii, trochę czytam i robię zdjęcia tym co mam. Aktualnie posiadam canona 350d z kitowym obiektywem, tyle że nie jest mój i czeka mnie zakup własnego sprzętu. Na początku chciałem kupić jakiś tanie używane body. No i się zaczęło. Kolejny już tydzień chodzenia po forach nie przybliża mnie do podjęcia decyzji. No bo jak kupię np 350d to za niewiele więcej mogę kupić trochę nowszy model. A od tego nowszego to za niewiele więcej mogę kupić coś z serii wyżej np. xxD. I tak czytając fora i recenzje to skończyłem prawie że w FF. Wyszedłem z 500zl dobiłem do +5000zl. Bez przesady - to za dużo. W swoim rozumowaniu zataczam kolejne koło nieco zawężając: nie chcę pchać się w totalnie stare aparaty typu 350d i FF (za duże). Budżet: najchętniej 2000zl (maks 3000zl) na body i obiektyw 18-55. 50mm już mam planuję zakupić jakiś szerokokątny obiektyw np 10-18, a później opcjonalnie teleobiektyw.
    Canon 750d: widziałem zdjęcia robione przez jednego z forumowiczów - super!
    W podobnej cenie +/- są 200d i 800d (oba w wersji kit). Różnica cenowa uwzględniając cash back to 505zl. Czy warto tyle dopłacić za 800d? Af i lepsze parametry pracy przy słabym świetle przemawiają "za". Nie rozumiem czemu 200d ma większy wizjer. Najbardziej pasował mi wizjer 80d, ale to za drogo. Wizjer 800d w bezpośrednim porównaniu strasznie mały. Kompaktowość, 200d, funkcjonalność i cena wydają się być super. Po 350d spodziewam się i tak dużego skoku. Za to 800d daje fajne zdjęcia i z tego co widziałem to znacznie lepiej radzi sobie w gorszych warunkach. W nowych lustrzankach Canona innej sensownej alternatywy nie ma. Używki nieco starszych modeli też brałem pod uwagę, ale trzymają cenę. Co do przeznaczenia: amatorsko/rekreacyjno/krajobrazowo/portretowo/rodzinnie. Funkcje video mile widziane. Jestem trochę zafiksowany na 200d, ale chętnie zapłacę mniej za używkę. Co radzicie?

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora: 200d vs 800d a może coś starszego?

    Zarówno 200d i 800d ma już nową matrycę z lepszym DR, co przyda się podczas fotografii krajobrazu. Ja osobiście ograniczył bym wybór do tych dwóch modeli :-)

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora: 200d vs 800d a może coś starszego?

    800D będzie lepszym wyborem z uwagi na ilość punków AF. Możesz jeszcze rozważyć 77D używany. Więcej funkcji w video, dodatkowy ekran górny, układ AF i procesor ten sam co w 800D. Można znaleźć na allegro w cenie poniżej 3000 zł.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Lustrzanka dla amatora: 200d vs 800d a może coś starszego?

    Kupiłem 800d i jestem bardzo zadowolony. Chociaż mam wrażenie że dla początkującego 200d to również super aparat.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •