Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: przesiadka z 400d - czy warto

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wrocław/Lubliniec
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: przesiadka z 400d - czy warto

    dobra Panowie - dzięki za sugestie. Jestem przekonany, że 90% to wina złego fotografa. Poświęce trochę czasu sprzętowi jaki mam. Może się okaże że lepiej będziego zostawić i dołożyć tylko jakiś palnik.

    pozdrawiam i dam znać jak będę miał jakieś wnioski.
    EOS 400D, 17-85/4-5.6

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wrocław/Lubliniec
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: przesiadka z 400d - czy warto

    Dorzuciłem kilka zdjęć z dzisaj https://www.dropbox.com/sh/y71pjyyax...HzPU7dOIa?dl=0

    zauważyłem, że niektóre robione osobom na 1/50s były całkiem niezłe jeśli chodzi o ostrość, a niektóre wyglądały na ruszone.
    Przy 1/100 i krótszych ostrość wychodzi bardzo dobra, ale za to obraz jest za ciemny w taki pochmurny dzień na ISO400.

    Nie próbowałem zwiększyć ISO. Następnym razem zmienię.
    EOS 400D, 17-85/4-5.6

  3. #13
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: przesiadka z 400d - czy warto

    Dziecko we mgle.....

    A więc:
    - przy krótkich czasach zdjęcia są ostre bo ich nie psujesz poruszeniem aparatu. Przy 1/50 to też mogło się udać - POCZYTAJ O PODSTAWACH czas przysłona iso
    - Przy 1/100 masz zdjęcia ciemniejsze bo jest za mało światła i za niskie iso. W związku z tym wychodzą niedoświetlone - jak wyżej

    Należy tak dobierać parametry zdjęcia, żeby było poprawnie naświetlone, lub jeśli masz na to ochotę to niedoświetlone lub prześwietlone, ale zakładamy sytuację uniwersalną gdzie światłomierz aparatu pokazuje Ci środek drabinki (pozioma drabinka +/- EV). Kolejny raz odeślę Cię do lektury, bo jak zrozumiesz istotę sprawy to nie będziesz mieć takich problemów.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: przesiadka z 400d - czy warto

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Dziecko we mgle.....

    A więc:
    - przy krótkich czasach zdjęcia są ostre bo ich nie psujesz poruszeniem aparatu. Przy 1/50 to też mogło się udać - POCZYTAJ O PODSTAWACH czas przysłona iso
    - Przy 1/100 masz zdjęcia ciemniejsze bo jest za mało światła i za niskie iso. W związku z tym wychodzą niedoświetlone - jak wyżej

    Należy tak dobierać parametry zdjęcia, żeby było poprawnie naświetlone, lub jeśli masz na to ochotę to niedoświetlone lub prześwietlone, ale zakładamy sytuację uniwersalną gdzie światłomierz aparatu pokazuje Ci środek drabinki (pozioma drabinka +/- EV). Kolejny raz odeślę Cię do lektury, bo jak zrozumiesz istotę sprawy to nie będziesz mieć takich problemów.
    e tam od razu dobierac - canony mają automatyke na P lub zielonym kwadraciku
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #15

    Domyślnie Odp: przesiadka z 400d - czy warto

    A zrób kilka zdjęć w trybie pełnej automatyki (zielony kwadracik). Tylko najlepiej na zewnątrz albo w jasnym miejscu

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •