Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Który aparat?

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Który aparat?

    Witam,
    Przyszedł czas najwyższy na nowe body, stąd dylemat. Dysponuję budżetem do 5500zl.
    Zajmuję się fotografią dziecięcą.

    Zastanawiam się między 6d i 7d mk2 jednak wśród opinii, które wyczytałam w 7d mk2 wiele osób narzekało na matrycę, a w 6d na AF.

    Czy może ktoś z Was coś doradzić w kwestii tych dwóch aparatów lub może polecić coś od siebie?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Do fot. dziecięcej nie potrzebujesz hiper szybkostrzelności a przyda się jakość. Bierz FF

  3. #3
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    303

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Do fot. dziecięcej nie potrzebujesz hiper szybkostrzelności (…)
    No chyba, kurczę, nie masz dzieci ;-)
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  4. #4
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Do fot. dziecięcej nie potrzebujesz hiper szybkostrzelności a przyda się jakość. Bierz FF
    Cenię sobie opinię laika...
    Żeby trafić łobuza to i AF się przyda i szybkostrzelność. Wiem co piszę.
    Co do wyżej wymienionych puszek się nie wypowiem bo w ręku nie miałem. Wypadłem z obiegu w czasach 5D2. I w kontekście powyższej wypowiedzi stwierdzam że brakuje mi obu. Ale jak już udało mi się trafić to obrazek był zacny.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Wiem, o czym myślisz... ;D Jednak "fotografia dziecięca" brzmi tak poważnie. Myślę, że chodzi tutaj o te wystylizowane foty w becikach, śpioszkach i innych pierdołach
    Dobrze powiedziane. To potem nie zaskoczenie że dzieci rodziców zabijają jak za kilka lat zobaczą takie idiotyczne zdjęcia.
    Dzieci poprzebierane za biedronki, motylki czy inny badziew...
    "Po mojemu" ten rodzaj fotografii ma oddać moment, skupienie dziecka, jego emocje itd a nie robienie z dziecka idioty.
    Ostatnio edytowane przez trothlik ; 27-12-2017 o 22:17
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Cenię sobie opinię laika...
    Żeby trafić łobuza to i AF się przyda i szybkostrzelność. Wiem co piszę.
    Co do wyżej wymienionych puszek się nie wypowiem bo w ręku nie miałem. Wypadłem z obiegu w czasach 5D2. I w kontekście powyższej wypowiedzi stwierdzam że brakuje mi obu. Ale jak już udało mi się trafić to obrazek był zacny.

    --- Kolejny post ---



    Dobrze powiedziane. To potem nie zaskoczenie że dzieci rodziców zabijają jak za kilka lat zobaczą takie idiotyczne zdjęcia.
    Dzieci poprzebierane za biedronki, motylki czy inny badziew...
    "Po mojemu" ten rodzaj fotografii ma oddać moment, skupienie dziecka, jego emocje itd a nie robienie z dziecka idioty.
    spokojnie człowieku, to że Ciebie przebierali za biedronkę albo innego idiotę nie znaczy, że każdy tak robi ;-)...widziałem mnóstwo świetny zdjęć dziecięcych i na żadnym nie widziałem przebrań za biedronkę czy inne jak to napisałeś "badziewie"
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  6. #6
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    spokojnie człowieku, to że Ciebie przebierali za biedronkę albo innego idiotę nie znaczy, że każdy tak robi ;-)...widziałem mnóstwo świetny zdjęć dziecięcych i na żadnym nie widziałem przebrań za biedronkę czy inne jak to napisałeś "badziewie"
    No to miałeś szczęście.
    Ja bardzo często niestety widzę niemowlaki czy kilkuletnie dzieci w delikatnie mówiąc obciachowych wdziankach (bo widzę że słowo "idiotyczne" mocno cię razi). Widocznie rodzice wyznają zasadę "im gorzej tym lepiej". Im bardziej infantylnie tym słodziej itepe itede.
    I tu chyba trafiasz w sedno pisząc o zdjęciach dziecięcych. Czy to zdjęcie dziecka w jakiejś pozie czy ruchu czy jakaś nieudolna próba zrobienia fotografii studyjnej.
    Ja jestem zwolennikiem naturalnych "strzałów". W żadnym wypadku pozowanych zdjęć w przebrankach, koszyczkach, wianuszkach i całej tej cepelii rodem z odpustu w Pierdziszewie...
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Wiem, o czym myślisz... ;D Jednak "fotografia dziecięca" brzmi tak poważnie. Myślę, że chodzi tutaj o te wystylizowane foty w becikach, śpioszkach i innych pierdołach

  8. #8
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Jeżeli chodzi o jakość zdjęć to na pewno 6D. Na centralnym punkcie AF spokojnie dasz radę. Jeżeli będziesz chciał robić zdjęcia dzieci w ruchu na zewnątrz to skłoniłbym się jednak do 7d mk II. Najlepiej jakbyś spróbował na 6D i wtedy zobaczysz.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Niestety nie mam możliwości przetestowania 6d, a nie powiem - chciałabym wziąć go do ręki.

    Boję się że przy ruchliwych dwulatkach z AF może już być pod górkę.

    Dużo robię też zdjęć w plenerze i tu też mam obawy odnośnie AF.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 487

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Nie napisałaś jakim body teraz robisz i jakie masz obiektywy, nie wiadomo od jakiego pułapu możliwości więc startujesz. Masz jeszcze 80d jako alternatywa.

    Af 7d2-80d-6d
    Jakość obrazka 6d-80d-7d2
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 26-12-2017 o 15:32

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •