Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Uniwersalny zoom

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    238

    Domyślnie Uniwersalny zoom

    Szukam czegoś takiego o dobrym świetle, np. 2.8. C 15-85 świetny, ale ciemnawy. I co widzę? Ciemność widzę, ciemność... Nie ma nic ciekawego do kupienia w przedziale 15-50 czy 70. S. 17-50 jak już zdążyłem się naczytać to jakościowa loteria, a C. 17-55 to cenowy kosmos w dodatku ze słabawym wykonaniem. Czy jaj co s przeoczyłem czy rzeczywiście w tej kategorii pod APS-C jest totalna bryndza? Czyżby wyjściem był 6D z racji lepszego użytecznego ISO i jakieś spacerzoomy dedykowane pod pełną klatkę? Słabo.
    70D, C. EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, C. EF 50mm f/1,8 STM, C. 100mm 2.8L Macro IS USM, C. EF 70-200mm f/4 L IS USM, C. Speedlite 430EX II, Velbon sherpa 600R, Marumi Super DHG

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Uniwersalny zoom

    sigma to jakościowa loteria? Masz złe informacje.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    238

    Domyślnie Odp: Uniwersalny zoom

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    sigma to jakościowa loteria? Masz złe informacje.
    No tak czytałem i na tym forum.
    70D, C. EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, C. EF 50mm f/1,8 STM, C. 100mm 2.8L Macro IS USM, C. EF 70-200mm f/4 L IS USM, C. Speedlite 430EX II, Velbon sherpa 600R, Marumi Super DHG

  4. #4

    Domyślnie Odp: Uniwersalny zoom

    Przed przejściem na pełną klatkę używałam Tamrona 17-50mm f2.8 i bardzo dobrze mi się sprawdzał. Świetna alternatywna dla kitowego obiektywu. Swego czasu to był mój ulubiony obiektyw. A i cenę ma przyzwoitą.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Uniwersalny zoom

    ja od kilku lat używam tamrona 17-50 i nie narzekam...masz jeszcze tokinę 11-16 2.8 :P
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Uniwersalny zoom

    miałem oba (T. i S.), Sigma zjadała Tamiego na śniadanie

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    238

    Domyślnie Odp: Uniwersalny zoom

    Czy w tej S. można założyć filtr polaryzacyjny? Kręci przednią soczewką?
    70D, C. EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, C. EF 50mm f/1,8 STM, C. 100mm 2.8L Macro IS USM, C. EF 70-200mm f/4 L IS USM, C. Speedlite 430EX II, Velbon sherpa 600R, Marumi Super DHG

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Uniwersalny zoom

    Cytat Zamieszczone przez kawo Zobacz posta
    Czy w tej S. można założyć filtr polaryzacyjny? Kręci przednią soczewką?
    można, nie kręci
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  9. #9
    Coś już napisał Awatar lucas_g
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Uniwersalny zoom

    Również miałem Sigmę przed przejściem na FF i złego słowa nie powiem, bardzo dobre, uniwersalne szkło.

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    43
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Uniwersalny zoom

    Cytat Zamieszczone przez kawo Zobacz posta
    Szukam czegoś takiego o dobrym świetle, np. 2.8. C 15-85 świetny, ale ciemnawy. I co widzę? Ciemność widzę, ciemność... Nie ma nic ciekawego do kupienia w przedziale 15-50 czy 70. S. 17-50 jak już zdążyłem się naczytać to jakościowa loteria, a C. 17-55 to cenowy kosmos w dodatku ze słabawym wykonaniem. Czy jaj co s przeoczyłem czy rzeczywiście w tej kategorii pod APS-C jest totalna bryndza? Czyżby wyjściem był 6D z racji lepszego użytecznego ISO i jakieś spacerzoomy dedykowane pod pełną klatkę? Słabo.
    Użytkuje obiektyw Sigma 17-50 F/2.8 od niespełna dwóch lat jako amator. Kupiłem go ponieważ obiektyw kitowy w zakupionym zestawie z body był za ciemny. Przy zakupie rozważałem oczywiście Canona 17-55 F/2.8 z racji zasłyszanych i zaczytanych opinii ale koszt był dla mnie za wysoki. Uznałem że lepiej kupić tańszą wersję obiektywu a dokupić sobie statyw, filtr, lampę i dodatkową baterię.
    W mojej opinii Sigma 17-50 F/2.8 jest obecnie na rynku najrozsądniejszą alternatywą dla drogiego Canona 17-55 F/2.8 jeżeli chodzi o matryce APS-C. Z punktu widzenia mojego użytkowania zalety Sigmy 17-50 F/2.8 to:
    - bardzo rozsądna cena (1500zł),
    - wyposażenie przy zakupie (osłona przeciwsłoneczna, etui w komplecie),
    - waga i rozmiary (stabilny i wygodny przy codziennym użytkowaniu),
    - światło siła F/2.8 (pozwala na zdjęcia reporterskie różnych imprez wewnątrz pomieszczeń – fociłem m.in. turnieje sportowe na hali, seminaria, imprezy okolicznościowe itp. – oczywiście amatorsko),
    - w połączeniu z filtrem MARUMI Super DHG Circular tworzy ładne obrazki w słoneczne dni,
    - rozmiar filtra – 77mm (dość popularny rozmiar wśród obiektywów),
    - brak problemów technicznych obiektywu (mój egzemplarz nie wymagał kalibracji, AF działa sprawnie i szybko, silnik HSM i stabilizacja bez zarzutu),
    - przydatna blokada przed nieprzewidzianym wysuwaniem się obiektywu (zjawisko świetnie znane użytkownikom C24-105 F/4 L),
    - trwałość (po dwóch latach użytkowania i odpowiedniego dbania o obiektyw - wygląda jak nowy),
    - ogniskowa 50mm - wg mnie produkuje bardzo przyjemne portrety, obraz jest ostry, kolory dobre
    Reasumując: jestem zadowolony z zakupu Sigmy 17-50 F/2.8 i na dzień dzisiejszy do mojego amatorskiego APS-C kupiłbym ten obiektyw mając na uwadze powyższe argumenty. Niestety nie miałem okazji podpiąć obiektywu Canona 17-55 F2.8 aby móc porównać te dwa szkiełka - być może Canon wart jest ponad dwukrotnie wyższej ceny.

    Problem widzę obecnie nieco inny: ponieważ założyłem że chcę się rozwijać w zakresie fotografii i zbieram budżet na zakup FF - wstępnie 5DMKIII(używka)/6DMKII(nowy) - a tu zakup obiektywu reporterskiego F2.8 to już zdecydowanie większe wyzwanie i wydatek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •