Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: DataBank vs. karty...

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Niezbyt rozumiem, gdzie tu widzisz niejasność ale mam na myśli to. Ja mam "wersję UltraII", co jednak nie zmienia problemu.
    Ja też o tym myślałem Jeśli więc zgodzimy się co do tego, że taki adapter bezproblemowo obsługuje kartę sieciową CF 10/100 M na pełnej prędkości, to nie widzę powodu aby miał ograniczać transfer dla kart pamięci typu flash! Jeśli się jednak mylę to w którym miejscu?

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Ja też o tym myślałem Jeśli więc zgodzimy się co do tego, że taki adapter bezproblemowo obsługuje kartę sieciową CF 10/100 M na pełnej prędkości, to nie widzę powodu aby miał ograniczać transfer dla kart pamięci typu flash! Jeśli się jednak mylę to w którym miejscu?
    Niezbyt rozumiem do czego zmierzasz... Również nie widzę powodu, co nie zmienia faktu że tak jest.
    Mylisz się prawdopodobnie jedynie w tym miejscu, że sam takiego adaptera nie masz i, nie spróbowawszy, wyciągasz stuprocentowe wnioski.

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Mylisz się prawdopodobnie jedynie w tym miejscu, że sam takiego adaptera nie masz i, nie spróbowawszy, wyciągasz stuprocentowe wnioski.
    Hmmm, zaglądam do torby i widzę, że jeszcze nikt mi go nie buchnął :wink: W domu powinienem mieć jeszcze 2 albo 3 inne. A używam je od dobrych kilku lat (epoka palmtopa Psion 5MX), więc wcale nie wykluczone, że wcześniej niż Ty sam.
    Wymieniając te uprzejmości odchodzimy jednak od sedna sprawy. Problem techniczny, który postawiłem jest taki: dlaczego adapter CF<=>PCMCIA spowalnia transfer dla kart pamięci typu flash, skoro nie spowalnia np. dla kart sieciowych? I czy to w ogóle jest prawdą? Ja nie potrafię tego uzasadnić i widzę, że Ty również, bo Cię nerwy ponoszą Może jednak znajdzie się ktoś kompetentny, kto będzie potrafił to udowodnić?

  4. #34
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Może jednak znajdzie się ktoś kompetentny, kto będzie potrafił to udowodnić?
    AFAIR, to taki adapter CF dla PCMCIA jest po prostu sygnałowym interfejsem ATA<->PCMCIA. Stąd jego gówniana wydajność. Poza tym nie rozumiem - co masz na myśli pisząc iż masz adapter CF<->PCMCIA i wkładasz w niego kartę sieciową?!
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Mylisz się prawdopodobnie jedynie w tym miejscu, że sam takiego adaptera nie masz i, nie spróbowawszy, wyciągasz stuprocentowe wnioski.
    Hmmm, zaglądam do torby i widzę, że jeszcze nikt mi go nie buchnął :wink:
    Super, mój błąd. Zatem, czy mógłbyś włożyć kartę pamięci w czytnik, czytnik w laptopa i zmierzyć szybkość kopiowania?
    Podając wyniki, nie zapomnij o warunkach (maszyna/typ slotu pcmcia/system).

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Problem techniczny, który postawiłem jest taki: dlaczego adapter CF<=>PCMCIA spowalnia transfer dla kart pamięci typu flash, skoro nie spowalnia np. dla kart sieciowych?
    Z ciekawości pytam: czyli masz adapter CF<=>PCMCIA, w który wkładasz kartę sieciową formatu CF, a całość wkładasz w PCMCIA w laptopie?
    (to jest niby możliwe - wiem, że są sieciówki na CF do palmów, ale hmm.. powiedzmy, że to trochę "walenie młotka za pomocą kotka" )

    Ale poza tym, to już napisałem ze dwa razy Napiszę raz kolejny: nie wiem. Dla mnie to również dziwne (i odpowiedź Przemka powyżej niczego nie zmienia, bo jeśli to rzeczywiście przejściówka "drut-to-drut", to tym bardziej nie powinno zwalniać, przynajmniej w slocie zgodnym z Cardbus).

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    I czy to w ogóle jest prawdą?
    Zaraz, to w końcu próbowałeś, czy nie? Jak to się ma do pierwszego akapitu?

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sal
    Poza tym nie rozumiem - co masz na myśli pisząc iż masz adapter CF<->PCMCIA i wkładasz w niego kartę sieciową?!
    No bo z czasów gdy posiadałem różne, różniste palmtopy mające złącze CF, pozostały mi różne różniste karty CF. Między innymi sieciowe. Np. teraz stukam do Ciebie w sieci WLAN mając wetkniętą radiową sieciówkę właśnie na CF poprzez adapter CF<=>PCMCIA

    [ Dodano: 06-10-2004 ]
    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Z ciekawości pytam: czyli masz adapter CF<=>PCMCIA, w który wkładasz kartę sieciową formatu CF, a całość wkładasz w PCMCIA w laptopie?
    (to jest niby możliwe - wiem, że są sieciówki na CF do palmów, ale hmm.. powiedzmy, że to trochę "walenie młotka za pomocą kotka" )
    Nie wiem czemu tak uważasz? Mam również karty radiowe formatu PCMCIA, ale według mojego subiektywnego odczucia pracują one gorzej niż ta na CF'ie. Poza tym łażę z tym swoim Vaio tu i ówdzie i wówczas muszę tą kartę wyjąć, bo całość nie mieści mi się do torby (a dokładniej torebki :wink: ). Trochę obawiam się o trwałośc złącza PCMCIA przy tak częstym z niego korzystaniu. A tak adapter mam zawsze wtyknięty, a manipuluję tylko kartą CF
    Dla mnie to również dziwne (i odpowiedź Przemka powyżej niczego nie zmienia, bo jeśli to rzeczywiście przejściówka "drut-to-drut", to tym bardziej nie powinno zwalniać, przynajmniej w slocie zgodnym z Cardbus).
    Też tego nie pojmuję, bo znam się jako-tako na prądzie elektrycznym, chociaż hardware komputerowy to nie moja specjalność.

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Nie wiem czemu tak uważasz? Mam również karty radiowe formatu PCMCIA, ale według mojego subiektywnego odczucia pracują one gorzej niż ta na CF'ie. Poza tym łażę z tym swoim Vaio tu i ówdzie i wówczas muszę tą kartę wyjąć, bo całość nie mieści mi się do torby (a dokładniej torebki :wink: ). Trochę obawiam się o trwałośc złącza PCMCIA przy tak częstym z niego korzystaniu. A tak adapter mam zawsze wtyknięty, a manipuluję tylko kartą CF
    A nie obawiasz się o trwałość złącza CF? :wink: Just kidding faktycznie, skoro Ci tak pasuje, to rzeczywiście nie ma przeciwwskazań.

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Dla mnie to również dziwne (i odpowiedź Przemka powyżej niczego nie zmienia, bo jeśli to rzeczywiście przejściówka "drut-to-drut", to tym bardziej nie powinno zwalniać, przynajmniej w slocie zgodnym z Cardbus).
    Też tego nie pojmuję, bo znam się jako-tako na prądzie elektrycznym, chociaż hardware komputerowy to nie moja specjalność.
    Ja wczoraj spojrzałem po raz kolejny (nienawistnym wzrokiem) na moją przejściówkę i mam pewną koncepcję:

    Na przejściówce jest napisane "PC Card". To sugeruje, że nie jest to Cardbus, tylko "stara" PCMCIA. Co oznacza odpowiednik szyny ISA, 8MHz (chyba), brak sensownego DMA itp. I w sumie ma to sens - bo do starej pcimci odpowiednio skomplikowaną maszynerię (a CF ma przecież w środku kontroler IDE!) można podłączyć właściwie "drutami". Pod Linuxem karta jest widoczna jako kolejny dysk IDE - próby "ostukania" go hdparmem potwierdzają te przypuszczenia - nie można np. włączyć DMA, transfer liniowy poniżej 1MB/s itp.

    Natomiast potencjalna przejściówka zgodna z Cardbus musiałaby jednak mieć trochę elektroniki na pokładzie - bo to w pewnym sensie jest odpowiednik szyny PCI. I nawet można takie coś kupić - jednak sporo drożej, niż normalna przejściówka PCMCIA.

    Czy "ktoś kompetentny" mógłby ten wywód potwierdzić/zaprzeczyć? bo ja już niestety w pecetach nie jestem na bieżąco :-/

    [ Dodano: 07-10-2004, 08:09 ]
    Aha, no i jeszcze jedno - Jurek, skoro posiadasz stos przejściówek, zapewne również jakieś karty pamięci - mógłbyś też przetestować szybkość? Ja wczoraj po raz kolejny się upewniłem - kopiowanie z karty: 600kb/s (Linux, pod Windows pamiętam, że było nieco szybciej, ale poniżej 1MB/s). Kopiowanie na kartę - dużo wolniej, do tego komputer zarżnięty na amen.

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    A nie obawiasz się o trwałość złącza CF? :wink: Just kidding faktycznie, skoro Ci tak pasuje, to rzeczywiście nie ma przeciwwskazań
    Jak mi padnie złacze CF, to albo wyrzucę przejściówkę (wersja tańsza), albo kartę CF (wersja droższa). Nie bedę musiał jednak wyrzucać ukochanego Vaio (wersja najdroższa).

    Aha, no i jeszcze jedno - Jurek, skoro posiadasz stos przejściówek, zapewne również jakieś karty pamięci - mógłbyś też przetestować szybkość? Ja wczoraj po raz kolejny się upewniłem - kopiowanie z karty: 600kb/s (Linux, pod Windows pamiętam, że było nieco szybciej, ale poniżej 1MB/s). Kopiowanie na kartę - dużo wolniej, do tego komputer zarżnięty na amen.
    Z przyjemnością. Czy sugerujesz jakiś program testujący? Może szczegóły na jerzy.plieth@pit.gda.pl a dopiero wyniki testów wrzucę tutaj na Canon Board.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •