Strona 18 z 28 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 271

Wątek: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

  1. #171
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Zapowiada się to interesująco...
    https://www.dpreview.com/news/394391...-camera-market
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  2. #172
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Oby tylko Canon nie uległ modzie na wypuszczanie nowej wersji co rok oraz zjazdowi jakości do poziomu jednorazówki.
    Zapewne wojna będzie na rynku najtańszym i wraz ze wzrostem ceny i półki będzie mniejsza.

    Ps. Jak zwykle najlepsze są komentarze pod w/w adresem

  3. #173

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    w uchwycie na pewno, ale zakladam, ze to zrobiles swiadomie. niemniej to jest porownanie miedzy zupelnie innymi aparatami. chcesz miarodajne porownanie: wez 200D + 18-55. albo Sony, ktore da sie trzymac w rece i ma baterie starczajaca na wiecej niz 100 zdjec.... a... sorki, takiego bezlusterkowca nie ma


    pod wzgledem jakosci optycznej? na pewno. 18-55 STM na glowe bije tego 16-50


    czemu C10-22 a nie C10-18?
    lzejszy, lepszy optycznie... i duzo tanszy.


    pokaz jakies porownanie.

    jestem sklonny uwierzyc w to, ze wersja Sony jest lepsza. ale to nadal nie jest kolo jakosci, jaka by mnie osobiscie interesowala.
    Wiesz co zanim podejmiesz się polemiki z czyimś postem przeczytaj ze zrozumieniem to co cytujesz. Potem ochłoń i dopiero pisz. Odsyłam do mojego posta źródłowego - pominąłeś pierwsze zdanie, które jest kluczowe.

    Reszta też kompletne ble ble ble
    No dlaczego nie porównałem s10-18 do c10-18? Może dlatego, że należy porówntwać szkła o podobnym świetle? No tak ale przecież nie załapałeś co ja porównywałem w cytowanym poście....
    A teksty typu 100 zdjęć albo że sìę nie da trzymać..... to jak nikoniarze mówią że w c jest szum gorszy niż u nich w 2010 a dr uniemożliwia focenie ślubów haha. Głupie argumenty potwierdzają brak prawdziwych ;-)


    @kmeg czy ty fociłeś sony? Co z tego, że canon jest reporterski skoro ma tylko 19 punktów af i 8 klatek na sek a mydelniczka sony 175 chyba i strzela 10 klatek? Wolisz ideologię czy technikę? AF -c bije na głowę canona. Śledzenie to zupełnie inna bajka i baaardzo brakuje tego w c. Ma też inne zalety - obrazek, filmowanie, wagę, rozmiar. Ma też wady - bateria, evf ale to wystarczy, że nie kupisz i problemu nie masz jak Ci nie pasuje. Ja spróbowałem i po 2 latach wiem, że pasuje mi ta zmiana.

    Reasumując zgadzam się - dla lustrzanek jest nie zmierzch tylko przedpołudnie. Dyskusja bez sensu. Ja mam i to i to. Znam różnice z własnej praktyki. Nie mam szans w dyskusji z osobami znającymi temat z opinii w sieci i z własnych wyobrażeń bo tacy ludzie wiedzą zawsze najwięcej i najlepiej. Ciekawe ile z tych osób spotkam za jakiś czas na forach bezlusterkowych. Kilku takich już tam jest. Między innymi ja. Dwa lata temu byłem taki sam jak Wy ;-)

    Pięknych zdjęć Wam życzę. Ja na nie nie mam szans bo w jednym moim aparacie brakuje lustra a obiektywy z firmy od tv nie nadają się do focenia to chociaż Wy zróbcie a ja będę podziwiał :-)

  4. #174
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ...
    Zapewne wojna będzie na rynku najtańszym i wraz ze wzrostem ceny i półki będzie mniejsza.
    ...
    A wybuch wojny rozpoznasz po tym, że trolli od S będzie tu więcej niż Canonierów

  5. #175
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    @kmeg czy ty fociłeś sony? Co z tego, że canon jest reporterski skoro ma tylko 19 punktów af i 8 klatek na sek a mydelniczka sony 175 chyba i strzela 10 klatek? Wolisz ideologię czy technikę? AF -c bije na głowę canona. Śledzenie to zupełnie inna bajka i baaardzo brakuje tego w c. Ma też inne zalety - obrazek, filmowanie, wagę, rozmiar. Ma też wady - bateria, evf ale to wystarczy, że nie kupisz i problemu nie masz jak Ci nie pasuje. Ja spróbowałem i po 2 latach wiem, że pasuje mi ta zmiana.

    Reasumując zgadzam się - dla lustrzanek jest nie zmierzch tylko przedpołudnie. Dyskusja bez sensu. Ja mam i to i to. Znam różnice z własnej praktyki. Nie mam szans w dyskusji z osobami znającymi temat z opinii w sieci i z własnych wyobrażeń bo tacy ludzie wiedzą zawsze najwięcej i najlepiej. Ciekawe ile z tych osób spotkam za jakiś czas na forach bezlusterkowych. Kilku takich już tam jest. Między innymi ja. Dwa lata temu byłem taki sam jak Wy ;-)

    Pięknych zdjęć Wam życzę. Ja na nie nie mam szans bo w jednym moim aparacie brakuje lustra a obiektywy z firmy od tv nie nadają się do focenia to chociaż Wy zróbcie a ja będę podziwiał :-)
    Nie, siedzę pod kloszem i wiedzę o świecie fotografii i sprzęcie czerpie z forum internetowych i internetu
    Zawsze mnie bawi jak ktoś kto mnie nie zna wypowiada się o mnie a już używanie słowa WY to bawi mnie do łez. Ja wolę zdjęcia i prawdę mówiąc sprzęt ma dla mnie drugorzędne znaczenie ale mimo wszystko wybieram go pod SWOJE potrzeby i realnie staram się ocenić czy moje zdjęcia coś zyskają. Ty za to zachowujesz się jakbyś chciał się utwierdzić w przekonaniu, że dobrze zrobiłeś a kto się nie zgadza to albo się nie zna albo jakiś dziwny jest - pasuje Ci zmiana to super. Generalnie do mojej fotografii 5d2 z w zasadzie jednym punktem i tymi 4kl na sekundę mi wystarcza, w kilku procentach przypadków może bym coś zyskał ale racjonalnie mówiąc to taka zmiana jest mi niepotrzebna. Wielkość 5d2 mi wystarcza i dla mnie jest wygodna w trzymaniu. Mam w nosie czy ma lustro czy nie, interesuje mnie ergonomia a dla mnie nawet w większych a7 ona leży. Jak sobie pomyślę, że jadę na AirShow i cały dzień mam przy oku a6000 to mi się słabo robi - to jest ten jeden przypadek, gdy 10k i 170 punktów AF by mi się przydał. Zdaje sobie sprawę, że lustrzanki będą wypadały z rynku ale dopóki nie będzie takiego bezlustra jak ja chce to nic mnie nie zmusi to pozbycia się DSLR czy aktualizacji na nowszy model DSLR jako główny sprzęt. Obecne bezlustra są dla Ciebie jako główny aparat? Super ale nie wciskaj ich na siłę innym twierdząc, że się nie znają... Dla mnie obecnie są to jako dodatek tam, gdzie nie potrzebuję dużego DSLR - widzę ich wady i widze ich zalety.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 15-03-2018 o 13:17

  6. #176

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Nie, siedzę pod kloszem i wiedzę o świecie fotografii i sprzęcie czerpie z forum internetowych i internetu
    Zawsze mnie bawi jak ktoś kto mnie nie zna wypowiada się o mnie a już używanie słowa WY to bawi mnie do łez. Ja wolę zdjęcia i prawdę mówiąc sprzęt ma dla mnie drugorzędne znaczenie ale mimo wszystko wybieram go pod SWOJE potrzeby i realnie staram się ocenić czy moje zdjęcia coś zyskają. Ty za to zachowujesz się jakbyś chciał się utwierdzić w przekonaniu, że dobrze zrobiłeś a kto się nie zgadza to albo się nie zna albo jakiś dziwny jest - pasuje Ci zmiana to super. Generalnie do mojej fotografii 5d2 z w zasadzie jednym punktem i tymi 4kl na sekundę mi wystarcza, w kilku procentach przypadków może bym coś zyskał ale racjonalnie mówiąc to taka zmiana jest mi niepotrzebna. Wielkość 5d2 mi wystarcza i dla mnie jest wygodna w trzymaniu. Mam w nosie czy ma lustro czy nie, interesuje mnie ergonomia a dla mnie nawet w większych a7 ona leży. Jak sobie pomyślę, że jadę na AirShow i cały dzień mam przy oku a6000 to mi się słabo robi - to jest ten jeden przypadek, gdy 10k i 170 punktów AF by mi się przydał. Zdaje sobie sprawę, że lustrzanki będą wypadały z rynku ale dopóki nie będzie takiego bezlustra jak ja chce to nic mnie nie zmusi to pozbycia się DSLR czy aktualizacji na nowszy model DSLR jako główny sprzęt. Obecne bezlustra są dla Ciebie jako główny aparat? Super ale nie wciskaj ich na siłę innym twierdząc, że się nie znają... Dla mnie obecnie są to jako dodatek tam, gdzie nie potrzebuję dużego DSLR - widzę ich wady i widze ich zalety.
    Terminu "Wy" nie użyłem partykularnie do Ciebie. Bez przesady nie odważyłbym się ;-) Odpowiadam do kilku osób i zrobiłem to w podsumowaniu a nie w akapicie dotyczącym Twojej wypowiedzi Wydaje się, że to powinno byc jasne.... Jeśli poczułeś się dotknięty - przepraszam

    Używam dslr do zdjęć przyrodniczych z tele. Do pozostałych tematów całkowicie przerzuciłem się na bezlustro bo po kilku miesiącach posiadania dwóch komplementarnych systemów okazało się, że z lustra nie skorzystałem ani razu. Nikogo nie namawiam do tego aby się przerzucił. Sprawdziłem w praktyce to się dzielę doświadczeniem i dziwię się, że to jest liczone na minus nie na plus no ale niech tam ... To jednak świadczy o braku otwartości - kto nie idzie z nami maszeruje przeciw nam - znane hasło I niestety widzę różnicę w sytuacji gdy ktoś sprawdził, posiada i używa dwóch systemów od "eksperta", który od dawna ma jeden system ale wie, po prostu wie i zna wszystkie szczegóły szkieł sony nie robiąc nimi ani jednego zdjęcia. Nie odbieraj kolejny raz tego osobiście bo mówię ogólnie ok? Zobacz jaką dyskusję wywołało moje odmienne zdanie. Powiedziałeś, że zamieniłem aparat reprterski na "zabawkę" to Ci powiedziałem jakie są różnice ale nie mówię zmień i TY Natomiast mówię będziecie mieli okazję pofocić dłuższy czas tymi małymi sprzętami to zróbcie to. Porównanie uchwytu jeden do jednego nie ma sensu, bo zawsze ten mniejszy będzie mniejszy. Popracujcie dwa tygodnie tylko bezlustrem wtedy powoli uchwyt przestanie Wam przeszkadzać. Albo i nie

    Akustyk wyciął sens mojej wypowiedzi bo ja odniosłem się do zdania przedmówcy, jakoby przy zmianie dslr apsc na bezlustro apsc nie ma zysku na wadze i dorobił swoją ideologię. Tak ma wyglądać wymiana zdań na tym forum? Na zmienianiu sensu zdania innej osoby w celu poparcia swoich idei? Ja myślę, że nie powinno tak być i nie musi
    Ostatnio edytowane przez miszak ; 15-03-2018 o 16:13
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  7. #177
    Dopiero zaczyna Awatar Panama Joe
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Natomiast mówię będziecie mieli okazję pofocić dłuższy czas tymi małymi sprzętami to zróbcie to. Porównanie uchwytu jeden do jednego nie ma sensu, bo zawsze ten mniejszy będzie mniejszy. Popracujcie dwa tygodnie tylko bezlustrem wtedy powoli uchwyt przestanie Wam przeszkadzać. Albo i nie

    Nie przestanie. Buduję system od zera, bez jakichkolwiek uprzedzeń. Wcześniej fotografowałem Nikonami a SONY rozważałem całkiem poważnie.I świadomie wybrałem jednak DSLR. Poza możliwością wyświetlenia histogramu w wizjerze, ale widzę absolutnie żadnych zalet EVF nad rozwiązaniem klasycznym. A do pracy na histogram mam LV ze świetnym DPAF - przy pracy ze statywu rozwiązanie i tak o niebo bardziej wygodne (+ uchylny ekran) niż gapienie się w wizjer. Ludzie mają różne preferencje. Założenie "popracujcie to zmienicie zdanie" niekoniecznie musi być prawdziwe. Niektórym to pasuje, niektórym nie. Część osób wraca z SONY do DSLR. Niemało osób napaliło się na gabaryty i na możliwość podpięcia każdego szkła. Tymczasem jedno i drugie to piękna teoria, z praktyką bywa różnie. Gdyby było tak super jak mówią foldery, to nie było by na zachodnich forach ofert zamienię a7r3 na D850 albo A9 na d5...a podobno to Nikony są najgorsze

  8. #178
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Co z tego, że canon jest reporterski skoro ma tylko 19 punktów af i 8 klatek na sek a mydelniczka sony 175 chyba
    Sorry ale nigdy już chyba nie zrozumiem po co komuś 175 pkt AF

  9. #179

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Sorry ale nigdy już chyba nie zrozumiem po co komuś 175 pkt AF
    DO śledzenia.

    A pozatym punkty są zrozrzucone po całej klatce, a nie tylko w srodku.

  10. #180
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Czy nadchodzi zmierzch lustrzanek ?

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    DO śledzenia.
    Śledzenie kogokolwiek zawsze mnie obrzydzało.

Strona 18 z 28 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •