Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Wątek: [dranio] Motyle

  1. #11

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Zarówno 12., jak i 13. są fotografowane z poziomu motyli. :P
    Odkąd istnieje LV, to można umieścić aparat tak nisko, jak trzeba.

    Teraz 2 zdjęcia naszego drugiego niepylaka, czyli Niepylaka apollo.
    Kiedyś był na całym południu Polski, później wyginął, a od kilkunastu lat jest reintrodukowany w Pieninach i Sudetach.

    14. Niepylak apollo

    15. J.w.

  2. #12

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Fajnie ze tak roznorodnie jesli chodzi o okazy. W niektorych bym delikatnie kadrowanie zmienil np w 14 dalbym wiecej prawej kosztem lewej.


    Sent from my phone using Tapatalk

  3. #13

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Odnośnie do kadrowania - nie zawsze się da - zwykle niestety się nie da, bo robal się rusza i większość zdjęć jest albo nieostre, albo słabe kompozycyjnie albo i takie i takie.

    Na zdjęcia apollo czekałem 10 lat. :P W końcu się udało (po siedmiu latach jeżdżenia w Pieniny, zauważyłem jak jeden motyl sobie leci na wysokości 4 - 5 metrów i ani myśli siadać. )

    Staram się wrzucać fotki motyli różnych gatunków, także (a może przede wszystkim tych), których nie zobaczymy w swoich ogrodach, parkach miejskich, czy trawnikach.

    Jednym z takich gatunków jest przeplatka maturna, która w Polsce występuje w kilku (5-6) miejscach (na Polesiu, Podlasiu i niedaleko Wrocławia), a w Europie też nie jest liczna.Jest nieco podobna (zwłaszcza od spodu) do przeplatki aurinii.

    16. Przeplatka maturna

    17. J.w. - tu widać zmienność poszczególnych osobników.

    18. J.w. od spodu

    19. J.w.

    20. J.w.
    Ostatnio edytowane przez dranio ; 18-12-2017 o 13:35

  4. #14

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Odnośnie do kadrowania - nie zawsze się da - zwykle niestety się nie da, bo robal się rusza i większość zdjęć jest albo nieostre, albo słabe kompozycyjnie albo i takie i takie.
    Da nie da, nie wszystkie trzeba publikować
    Co do samych zdjęć - numer 19 bardzo mi się podoba, świetnie uchwycony moment.

  5. #15

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Te nieudane są naprawdę nieudane.

    A teraz jedna z lepszych fotek, które udało mi się zrobić przynajmniej ja tak myślę) - właśnie ze względu na uchwycony moment.
    Głównie dlatego, że cytrynki siadając zawsze składają skrzydła, a mi udało się je sfotografować z rozłożonymi skrzydłami i to jeszcze w "dynamicznym" momencie.
    Pochodzi z zamierzchłych analogowych negatywowych czasów, a dokładnie z końca kwietnia 2001 r.


    21. Zaloty cytrynków (latolistków cytrynków).

    Ostatnio edytowane przez dranio ; 20-12-2017 o 21:12

  6. #16

  7. #17
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Czasem nie ma czasu na wizję kadru, bo skubany robal siedzi w miarę nieruchomo przez jakieś 10 sekund (dotyczy to zwłaszcza interesujących nas gatunków w lecie na Bałkanach ) i w tym czasie trzeba zbliżyć się, jako tako ustawić kadr i ostrość. Czasem wychodzi słabo...

    A odnośnie odchodów (głównie drapieżników), chętnie żywią się na nich rusałkowate, w tym nasz największy motyl dzienny, czyli pokłonnik osinowiec:

    9. Pokłonnik osinowiec na odchodach kuny lub lisa
    Musiałeś to pisać? Teraz będę patrzył mniej przychylnie na motyle. A mogłem umrzeć w niewiedzy
    To tak półżartem...
    Co do zdjęć to komentować nie będę bo się nie znam. Podobają mi się.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  8. #18

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Teraz popularny, ale ciekawy motyl, którego pokolenie wiosenne (latające od kwietnia do czerwca) różni się od pokolenia letniego (latającego od lipca do sierpnia), czyli rusałka kratkowiec.

    22. Rusałka kratkowiec - pokolenie wiosenne


    23. Rusałka kratkowiec - pokolenie letnie


  9. #19

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    24. Przeplatka cinksia


  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [dranio] Motyle

    Ostatnie bardzo przyjemne.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •