Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Pomoc w wyborze uĹźwanego sprzętu

 1. #1

  Domyślnie Pomoc w wyborze uĹźwanego sprzętu

  Dotychczas robiłem zdjęcia głównie smartfonem(parę lat wstecz kompaktem, ale odkąd smartfon zaczął dawać porównywalną, albo raczej lepszą jakość, to nawet nie wiem gdzie stary poczciwy sony leży), postanowiłem jednak zrobić krok naprzód, ku lepszej jakości i większym możliwościom.

  Poczytałem trochę optycznych, trochę forum, ustaliłem priorytety, budżet, główne założenia i uzbrojony w całą tą wiedzę zacząłem szukać aparatu. Używanego rzecz jasna.

  Biorąc pod uwagę fakt, że raczej nie ważne co wybiorę, przeskok jakościowy i tak będzie dla mnie niesamowity, skierowałem się w stronę używanych entry level.

  Niestety, okazało się, jak się spodziewałem, że poczytanie na internecie w praktyce mało daje. I tak, wiedząc że przebieg migawki jest sprawą ważną, pytałem sprzedających o niego. Ale z tą wiedzą nie byłem zbyt wiele zrobić. Stąd moje pierwsze pytanie. Jeżeli w cenie pomiędzy 550D z przebiegem 38tys. klatek a 550D z 58tys* klatek jest 300zł różnicy, to czy opłaca się wgl. brać pod uwagę ten z mniejszym? Ogólny stan aparatów jest podobny, w obu z uchwytu odchodzą gumy, oba nie były używane do filmowania.

  Przyoszczędzone 300zł wolałbym dołożyć do jakiegoś obiektywu.

  Nie ukrywam, że chcąć trochę iść po kosztach, oczywiście wszystko z zachowaniem rozsądku.


  *Doczytałem, że prawdopodobnie migawka w 550D przewidziana jest na 100tys. klatek. Zostaje więc 42tys. Niestety nie jestem w stanie sobie wyobrazić, przeliczyć na jaki okres czasu mi tych klatek by wystarczyło.

  Co do obiektywów, jako, że chciałbym cykać fotki praktycznie wszystkiemu. Zestaw podróżniczo spacerowy, tzn. coś do krajobrazów, zwierząt i portretu. Założyłem, że 50 F/1.8 i 550-250 STM byłoby zestawem odpowiednim. Czy dobrze założyłem? Czy może jednak do krajobrazów lepiej by było mieć coś "krótszego"?
  Ostatnio edytowane przez solve ; 03-12-2017 o 01:50 Powód: znaczki/kwadraciki

 2. #2
  Pełne uzależnienie
  Dołączył
  Jul 2009
  Miasto
  śląskie (górnośląskie)
  Posty
  2 271

  Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze uĹźwanego sprzętu

  Albo ten tańszy ma naprawdę okazyjną cenę, albo ten droższy jest za drogi, jakie mają być ceny za te aparaty? Być może w cenie droższego bez problemu znajdziesz 600d w podobnym stanie.
  Pełny zestaw "do wszystkiego" to byłoby (wszystkie szkła Canona) 10-18 IS STM, 18-55 IS (lub IS STM), 55-250 IS (lub IS STM), i do "rozmytego tła" 50 STM, przy czym do krajobrazów sugerowałbym ten pierwszy, a nie ostatni czy przedostatni (pozostaje jeszcze pytanie co rozumiesz przez "krajobrazy").

 3. #3

  Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze uĹźwanego sprzętu

  Ceny to 550zł za 550D z przebiegiem 58tys. Ten z mniejszym przebiegiem równe 300zł droższy, ale sprzedający dokłada do zestawu torbę i kit z niedziałającym AF i "opornie chodzącym" pierścieniem ogniskowania, więc dla samego kita raczej nie warto dokładać.


  Co do krajobrazów, dużo chodzę po górach czy lasach i dolinach, więc takie widoki stanowiłby największą część zdjęć(pozostałe to jakieś zdjęcia ludzi, natury i wszystkiego innego co akurat uznałbym za godne uwiecznienia).


  Jeszcze takie pytanie do foto-amatorów: Ile średnio klatek robicie w rok? Żebym mógł się zorientować, na ile warto dołożyć do tego z mniejszym przebiegiem.

  Zakładam, że jeżeli się rzeczywiście mocno wciągnę, to pewnie kupię nowsze/lepsze body(a obiektywy zostaną).
  Ostatnio edytowane przez solve ; 03-12-2017 o 12:27 Powód: body

 4. #4
  Pełne uzależnienie
  Dołączył
  Jul 2009
  Miasto
  śląskie (górnośląskie)
  Posty
  2 271

  Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze uĹźwanego sprzętu

  Do droższego nie warto dokładać moim zdaniem.
  Sprawdź jak wygląda świat oglądany obiektywem o ogniskowej 10-12, ale nie próbuj oglądać nim ludzi z 0.5m

  Ilość zdjęć jest zależna od tematu i podejścia osoby, jeden w ciągu dnia zrobi 100, inny w 2 godziny 1000 - i tak , mówię o amatorach.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •