Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Canon600d

  1. #1

    Domyślnie Canon600d

    Witajcie jeśli chodzi o fotografie jestem świeżakiem . Jednak w mojej pracy jest mi dosyż potrzebny , używam canona 600d dokupiłem obiektyw makro (tamron 90 mm) i lampę metz ms-1 . Na samym początku mialem problemy żeby aparat i lampa ze sobą współpracowały ( ustawienia niby łatwe , kanał wspólny , grupy w aparacie ustawić nie można wiec założyłem ze obsługuje wszystkie ) i lampa zaczęła działać w lepszym oświetleniu . Ku mojemu zdziwieniu w pewnym momencie ( po ładowaniu baterii aparatu cala noc. ) lampa przestała współpracować. Poprosiłem znajomego żeby sprawdził ja na swoim Nikonie ( żeby wykluczyć problem lampy lub aparatu ) . Kiedy okazało się ze lampa u niego działa bez większego problemu , zaryzykowałem i kupiłem dodatkowo Yonguo rf605c ( myślałem ze może wyzwalanie bezprzewodowe się zepsuło ) . Jednak po założeniu wyzwalacza na gorącą stopkę , i próbie zmian w ustawieniach lampy , wyskakuje komunikat " zamontowana lampa zewnętrzna ( co logiczne ) " przy próbie zmiany ustawień lampy zewnętrznej wyskakuje komunikat " lampa zew. niezgoda , lub wyłączone zasilanie lampy " . jestem zdziwiony takim rozwojem sytuacji

    i drugie pytanie Kupilem wyzwalacz rf 605c ( taki widnieje napis na obudowie ) jednak na wyświetlaczu ( po włączeniu) wyskakuje rf 603c


    Liczę na Wasza pomoc lub namiar na dobry serwis który ogarnie .

    pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon600d

    Instrukcja obsługi aparatu, rozdział o zaawansowanym użyciu błysku, z lampami zdalnymi.
    Instrukcja obsługi lampy, ustawienie jako "slave" dla Canona.
    RF-605c - niepotrzebny zakup, do niczego Ci się nie przyda. "Lampa niezgodna" - i tak ma być, bo ten wyzwalacz nie ma żadnych funkcji lampy systemowej, a tylko takie są wykrywane w menu. Z ciekawostek: jak w sanki na aparacie włożysz odpowiednio gruby kartonik, to też napisze, że "zamontowana lampa zewnętrzna", bo wykrywa tylko wsunięcie czegoś w sanki, zwykłym przełącznikiem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •