Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Wybór zdjęć przez Młodą Parę do wywołania

  1. #11

    Domyślnie Wybór zdjęć przez Młodą Parę do wywołania

    Ja używam Zalamo do sesji dziecięcych i IMO jest super narzędziem.
    Natomiast pokazywanie PM praktycznie całego materiału... nie wyobrażam sobie, ja pokazuję tylko to, co na dany moment uważam za „nieobciachowe” (bo wiadomo, że progres jest ciągły i to co było dobre jakiś czas temu, teraz już niekoniecznie ). Czyli: przekazuję tylko te foty, że jak mnie przy nich oznaczą na FB to nie będzie mi wstyd.
    Człowiek myślał, że jak kupi lustereczko, to będzie jak w bajce...A tu gniot za gniotem
    c600d; c 50/1.8; t 17-50/2.8->5Dc;50 1.4;70-210 3.5; 35 2.0 i inne...
    mój FB
    mój Flickr

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Wybór zdjęć przez Młodą Parę do wywołania

    Szczerze to nie wyobrażam sobie żeby moi klienci decydowali co mam im oddać. OK ja jestem dla nich, nie oni dla mnie, ale skoro decydują się na moje usługi to w pewien sposób obdarzają mnie jakimś zaufaniem i wierzą że nie muszą przeglądać 3000 zdjęć i wybierać co by chcieli, tylko dostaną 300 wybranych przeze mnie z których będą zadowoleni.
    Canon EOS R, Canon 6D, 14mm 2.8, C35L, C24-70L 2.8 II, C135L, 4x600RT, adapter RT-EF

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Wybór zdjęć przez Młodą Parę do wywołania

    To nie życzę Ci spotkania takich co to niby ciebie chcą ale nagle im się coś odechciewa
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  4. #14
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: Wybór zdjęć przez Młodą Parę do wywołania

    Spostrzeżenie może nie związane z Parą Młodą, ale nieco podobne. Dorosły chłop był fotografowany na potrzeby tekstu reklamowego do pewnego magazynu. Zdjęć w plenerze wykonano 80-90, ale zechciał obejrzeć je i samemu wybrać. Po selekcji i ocenie zdjęć zostało... 6 (słownie sześć!). Reszta się nie podobała bo coś, bo mankiet koszuli, bo nie widać czegoś na zdjęciu, a coś widać. I wyłącznie te sześć miałem wysłać dalej, reszta kategorycznie do kosza. Zawęziło to trochę fotoedytorowi wybór i planowanie stron.

    I jest taki rozkrok... Z jednej strony każdy na zdjęciu chciałby wyglądać super i klient pewnie też chciałby przebrać całość, wybrać lepsze zdjęcia, wywalić te które na których jego oczach wygląda niekorzystnie. Jest klientem, płaci więc wymaga. Ale.. Jeżeli ktoś decyduje się na mnie to bierze mnie ze względu na całość, tj. kadry, obróbkę, ale też i selekcję. I takie rzeczy powinny być ustalone na początku.

    Poza tym finalnym zleceniem nie jest surówka prosto z puszki tylko gotowe zdjęcia po obróbce. Przecież nie pokażemy klientowi 2000 zdjęć przed obróbką, bo może być rozczarowany, bo nie wie jak LR i PS potrafią zmienić zdjęcie, bo zdjęcia przed mogą wyglądać drastycznie inaczej. Co gorsza czekając na finalne zdjęcie zacznie rozsyłać rodzinie i znajomym, publikować na fejsie zdjęcia sprzed obróbki. I to będzie słaba reklama dla nas. Pokazanie 2000 po obróbce też jest słabym pomysłem, po skoro ma być np. 500 to 1,5 idzie do kosza i praca i czas poszły na marne.

    Poza tym nie łudźmy się, nie możliwości zabezpieczenia zdjęcia przed pobraniem, nawet znak wodny niewiele zmieni. Sam tego doświadczyłem wiele razy, że zdjęcia mimo wyłączenia prawego klawisza, czy różnych blokad na stronie i tak były zdobywane zwykłym PrintScreenem. Jedyna możliwość to posadzenie klienta przed swoim kompem z notatnikiem w ręce do wybrania.

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Wybór zdjęć przez Młodą Parę do wywołania

    Cytat Zamieszczone przez manfred1 Zobacz posta
    To nie życzę Ci spotkania takich co to niby ciebie chcą ale nagle im się coś odechciewa
    Dziękuję, na razie odpukac się tacy nie trafili. Mam jedną zasadę, zawsze przed podpisaniem umowy umawiam się na spotkanie i przy takiej rozmowie możesz ocenić czy się dogadasz z młodymi czy nie. W przeszłości miałem dwie sytuacje przed podpisaniem umowy podczas rozmowy ze było od razu widać że się nie dogadamy, więc po co szargac swoje nerwy i czyjeś? U mnie klient zawsze widzi tylko wersje finalna w dniu rozliczania się i jest ok.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Wybór zdjęć przez Młodą Parę do wywołania

    Masz trochę racji z tym pierwszym wrażeniem, ale ja powiem Ci nieraz się nacięłam, w takim sensie, że klient wydawał się konkretny i kumaty, a w trakcie współpracy wyniknęły pewne smaczki. Do momentu rozliczenia i uściśnięcia sobie dłoni na "do widzenia" tak naprawdę może zdarzyć się wszystko, także musimy się zabezpieczać dobrymi umowami No i bardzo dobrze, że widzi tylko wersję finalną.

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Wybór zdjęć przez Młodą Parę do wywołania

    Trochę późno odpowiedź ale co tam
    Ja kiedyś popełniłem sobie coś takiego bardzo dawno temu - Wybornik
    id to nazwa foldera w którym są zdjęcia, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby dowolnie nazywać foldery np. kosciol, plener itd.
    Fajnie sprawdza się to rozwiązanie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •