Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Niski statyw o dużym udźwigu

  1. #11
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Niski statyw o dużym udźwigu

    Cytat Zamieszczone przez Ill Zobacz posta
    Po uśmierceniu dwóch statywów postanowiłam poszukać czegoś porządniejszego, ale niezbyt wiem co wybrać. Wiem teoretycznie czym powinnam się kierować, ale mój ostatni statyw z udźwigiem do 5kg ledwo wyrabiał z 2kg zestawem aż w końcu odpadła mu noga, więc średnio ufam opisom na stronach sklepów.
    Właśnie potwierdzasz dobrze znaną zasadę, że obciążalność deklarowaną trzeba podzielić przez trzy.

    Sprawdź ofertę firm Benro, Fotopro, Triopo. Do 700 zł nie powinno być problemu, jeśli nie musi to być statyw z włókien węglowych.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Niski statyw o dużym udźwigu

    Do niektórych modeli Benro można dokupić sobie krótką kolumnę centralna, która umożliwia realne ustawienie aparatu na wysokości ~15 cm. Moje Benro jest już niedostępne w sprzedaży ale mają dalej w ofercie nogi z wymiennymi kolumnami. W cenie 700 zł bez problemu się wyrobisz wraz z mocną głowica kulowa. Kolumna to 30-50 zł najczęściej.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 20-11-2017 o 11:47

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Niski statyw o dużym udźwigu

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Właśnie potwierdzasz dobrze znaną zasadę, że obciążalność deklarowaną trzeba podzielić przez trzy.

    Sprawdź ofertę firm Benro, Fotopro, Triopo. Do 700 zł nie powinno być problemu, jeśli nie musi to być statyw z włókien węglowych.
    Dlaczego łączysz "odpadnięcie nogi" z udźwigiem ? Udźwig raczej ma podstawowy wpływ na stabilność i bezpieczeństwo zestawu wynikające z praw fizyki.

  4. #14
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Niski statyw o dużym udźwigu

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Dlaczego łączysz "odpadnięcie nogi" z udźwigiem ?
    "mój ostatni statyw z udźwigiem do 5kg ledwo wyrabiał z 2kg".
    Odpadnięcie nogi to jakby osobna kwestia, wynikająca bezpośrednio z jakości wykonania i użytych materiałów.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 306

    Domyślnie Odp: Niski statyw o dużym udźwigu

    Tak jak mówi Italy: każdy statyw, w którym da się rozłożyć nogi "na płasko" spełni Twoje wymagania. Zadbaj tylko o właściwą nośność.

    Problemem jest na ogół standardowa kolumna środkowa, która jest za długa. Niektóre firmy oferują krótkie kolumny jako dodatkowe wyposażenie, ale to dodatkowy wydatek. Ja przecinam standardową kolumnę na nierówne części: odcinam około 12-15 cm, reszta ma na ogół około 30 cm i mam dwie kolumny. W Triopo (bo akurat taki statyw teraz mam) kolumna ma z obu stron odpowiedni gwint, więc nie ma problemu, żeby z jednej zrobić dwie. Wcześniej, w innym statywie, musiałem dorobić końcówkę do krótszej części - mam dostęp do warsztatu, więc nie jest to dla mnie problemem, ale zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy tak mają.

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Niski statyw o dużym udźwigu

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Właśnie potwierdzasz dobrze znaną zasadę, że obciążalność deklarowaną trzeba podzielić przez trzy.

    Sprawdź ofertę firm Benro, Fotopro, Triopo. Do 700 zł nie powinno być problemu, jeśli nie musi to być statyw z włókien węglowych.

    Tamten statyw kupowałam właśnie z taką myślą, że lepiej wziąć z większym udźwigiem niż potrzebuję, bo jakbym wzięła taki do 2kg, to pewnie tym bardziej nie dałby rady. Znajoma miała wcześniej nieco inny statyw, który miał mieć udźwig do 1,5kg i z moim zestawem był nieużywalny. Czyli w przypadku lepszych statywów też trzeba brać na to poprawkę?

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Dlaczego łączysz "odpadnięcie nogi" z udźwigiem ? Udźwig raczej ma podstawowy wpływ na stabilność i bezpieczeństwo zestawu wynikające z praw fizyki.
    Noga odpadła, bo ułamał się jeden z łączących elementów. Po postawieniu na ten statyw nieco cięższego zestawu czuć było, że zaczyna bardziej uginać się, więc założyłam, że statyw dobił zbyt duży ciężar sprzętu.


    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Tak jak mówi Italy: każdy statyw, w którym da się rozłożyć nogi "na płasko" spełni Twoje wymagania. Zadbaj tylko o właściwą nośność.

    Problemem jest na ogół standardowa kolumna środkowa, która jest za długa. Niektóre firmy oferują krótkie kolumny jako dodatkowe wyposażenie, ale to dodatkowy wydatek. Ja przecinam standardową kolumnę na nierówne części: odcinam około 12-15 cm, reszta ma na ogół około 30 cm i mam dwie kolumny. W Triopo (bo akurat taki statyw teraz mam) kolumna ma z obu stron odpowiedni gwint, więc nie ma problemu, żeby z jednej zrobić dwie. Wcześniej, w innym statywie, musiałem dorobić końcówkę do krótszej części - mam dostęp do warsztatu, więc nie jest to dla mnie problemem, ale zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy tak mają.
    Miałabym możliwość ewentualnego skrócenia kolumny, wcześniej nie przyszło mi do głowy, że można teoretycznie coś takiego zrobić, a faktycznie taki zabieg pozwala rozszerzyć wybór.


    Dzięki wszystkim za rady! A co myślicie o statywach MeFoto i ich głowicy kulowej? Statywy MeFoto - Benro - Statywy, Monopody, Głowice

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •