Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: EOS 750D czy 200D?

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: EOS 750D czy 200D?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Tak. W tym budżecie inaczej nie wymyślisz. A 800d to dobre body (kupuj nowe), a 18-55 stm to wcale nie jest zle szkiełko.

    --- Kolejny post ---

    A no i kupuj w zestawie (body+kit), a nie osobno czasem :-)
    Znalazłem taki zestaw za 3389 zł - cashback 430 zł LINK. Jutro będę oglądał.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Zawsze, z każdym sprzętem. Nowym i używanym (pojawiały się na forum wątki o problemach z "nówkami", także 5d IV, kosztującym jakieś 4-5x tyle, ile chcesz wydać).
    Różnica jest taka, że gdy problem pojawi się w "nówce", to naprawa Cię kosztuje jakiś czas bez aparatu, jeśli w używanym, oprócz czasu bez aparatu dochodzą koszty (a mogą być duże, aż do poziomu nieopłacalności naprawy).
    Kiepsko by było na początku taką wtopę zaliczyć

  2. #32
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: EOS 750D czy 200D?

    Więc tak. Brałem w rękę 200D, 750D oraz 800D i są małe nie wygodnie w ręku, chyba że gripa i będzie ok ale dłonie mam raczej przeciętne, szczupłe. Miałem natomiast okazję zobaczyć 80D i pasuje idealnie!!! W związku z tym pomyślałem żeby się nie śpieszyć i dozbierać na body 80D za ok. 4300 zł + Canon 50 mm f/1.8 EF STM za ok. 470 zł. Kitowy obiektyw będzie słaby chyba . Potem z racji kwoty dokupię jeszcze Sigma ART 18-35mm f/1.8. I to tak na początek. Tak jak wspominałem chcę już w miarę dobry zestaw a budżet jak mus to mus. Dodam że z zawodu jestem grafikiem komputerowym więc fotki będą przechodzić korekcję barwną w Lr, Ps i dodatkowo z czasem monitor sRGB CS230 a najlepiej CS2420 Adobe RGB. Co myślicie?

  3. #33
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: EOS 750D czy 200D?

    Cytat Zamieszczone przez bastianpl Zobacz posta
    Więc tak. Brałem w rękę 200D, 750D oraz 800D i są małe nie wygodnie w ręku, chyba że gripa i będzie ok ale dłonie mam raczej przeciętne, szczupłe. Miałem natomiast okazję zobaczyć 80D i pasuje idealnie!!! W związku z tym pomyślałem żeby się nie śpieszyć i dozbierać na body 80D za ok. 4300 zł + Canon 50 mm f/1.8 EF STM za ok. 470 zł. Kitowy obiektyw będzie słaby chyba . Potem z racji kwoty dokupię jeszcze Sigma ART 18-35mm f/1.8. I to tak na początek. Tak jak wspominałem chcę już w miarę dobry zestaw a budżet jak mus to mus. Dodam że z zawodu jestem grafikiem komputerowym więc fotki będą przechodzić korekcję barwną w Lr, Ps i dodatkowo z czasem monitor sRGB CS230 a najlepiej CS2420 Adobe RGB. Co myślicie?
    Jeżeli masz możliwość poczekać i dozbierać to jak najbardziej mądra decyzja. Właśnie miałem pisać że jak tani i dobry obiektyw to tylko canon 50 1.8 STM za niecałe 500zl masz obiektyw żyleta.

  4. #34
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: EOS 750D czy 200D?

    Kit 18-55mm stm też jest całkiem niezły, ale ciemny.

  5. #35
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: EOS 750D czy 200D?

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Kit 18-55mm stm też jest całkiem niezły, ale ciemny.
    Póki co myślę, że potrzebuję jaśniejsze szkło ale w trakcie będzie wychodziło co i jak.

  6. #36
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: EOS 750D czy 200D?

    Widzisz, mówiłem ze jak weźmiesz do ręki to może być obrót sprawy o 180 stopni Widzę że już decyzja podjęta tak że nie będę dalej mącił w głowie. Monitor EIZO CS2420 mam, używam i jest ok
    Canon EOS R, Canon 6D, 14mm 2.8, C35L, C24-70L 2.8 II, C135L, 4x600RT, adapter RT-EF

  7. #37
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: EOS 750D czy 200D?

    Cytat Zamieszczone przez ryjki Zobacz posta
    Jeżeli masz możliwość poczekać i dozbierać to jak najbardziej mądra decyzja. Właśnie miałem pisać że jak tani i dobry obiektyw to tylko canon 50 1.8 STM za niecałe 500zl masz obiektyw żyleta.
    Jasne! I o taki na początek mi chodzi.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez splice Zobacz posta
    Widzisz, mówiłem ze jak weźmiesz do ręki to może być obrót sprawy o 180 stopni Widzę że już decyzja podjęta tak że nie będę dalej mącił w głowie. Monitor EIZO CS2420 mam, używam i jest ok
    Tak, miałeś rację zbieram kasę i będę informował. Super, tak myślałem, że taki gamut będzie dobry

  8. #38
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: EOS 750D czy 200D?

    W ostatnim czasie czytałem wasze posty w serwisie i uznałem, że po co kupować i za jakiś czas zmieniać puszkę. Mam! C6D! Jest magia! Kupiłem używkę. Mam też szkło C50 STM. Nie spodziewałem się na początku tego postu, że tak się może potoczyć ale warto było DZIĘKUJĘ!!

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •