Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: obiektyw ktory dobrze wspołgra z 5dmkii i 7d jednoczesnie

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: obiektyw ktory dobrze wspołgra z 5dmkii i 7d jednoczesnie

    Cytat Zamieszczone przez PicsUsingPotato Zobacz posta
    Zrobiłem ten test i jest duża różnica miedzy 24 i 17mm - 24 na 7d zbyt wąski, więc w kościele nie wystarczy.
    Niedrogi obiektyw szerokokątny do cropa 2,8, który "kryje" pełną klatkę, choć słabo w rogach, to Tokina 11-20 mm f/2.8.

    Na FF od 18 mm nie ma winiety, podobnie jak w przypadku szkła Tokina 12-28/4 od 18 mm, co sprawdzałem na swoim 5D2.
    Ale 11-20 dla mnie zbyt mało uniwersalny i stanęło na tym drugim.

    Jest sporo używanych na rynku UWA do FF - Tokina 16-28 mm f/2.8. Tylko prawie kilo szkła w łapie.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 16-11-2017 o 08:33

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: obiektyw ktory dobrze wspołgra z 5dmkii i 7d jednoczesnie

    Cytat Zamieszczone przez PicsUsingPotato Zobacz posta
    potrzebuję zmiany obiektywu na taki, który będę mógł podłączyć także do pełnej klatki, bo ta pozwoli mi uzyskać większy kąt, a co za tym idzie lepsze światło a także mniejsze szumy
    O ile to nie jest skrót myślowy, to zoom 24-70/2.8 nie da więcej światła niż 17-50/2.8. Mam nadzieję, że chodzi Ci o robienie na FF, dzięki czemu uzyskasz mniejsze szumy
    Jeśli założysz obiektyw o jasności 1.4 to wpuścisz więcej światła, ale pamiętaj o tym, że jednocześnie zmniejszysz głębię ostrości.

  3. #13

    Domyślnie Odp: obiektyw ktory dobrze wspołgra z 5dmkii i 7d jednoczesnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Niedrogi obiektyw szerokokątny do cropa 2,8, który "kryje" pełną klatkę, choć słabo w rogach, to Tokina 11-20 mm f/2.8.

    Na FF od 18 mm nie ma winiety, podobnie jak w przypadku szkła Tokina 12-28/4 od 18 mm, co sprawdzałem na swoim 5D2.
    Ale 11-20 dla mnie zbyt mało uniwersalny i stanęło na tym drugim.

    Jest sporo używanych na rynku UWA do FF - Tokina 16-28 mm f/2.8. Tylko prawie kilo szkła w łapie.
    Dziękuję, wezmę je pod lupę choć wolałbym coś z większą możliwością zmiany ogniskowej. FF - Tokina 16-28 mm f/2.8. -sprawdziłem, nawet cena przystępna ale 1kg tak jak mówisz, trochę dużo.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    O ile to nie jest skrót myślowy, to zoom 24-70/2.8 nie da więcej światła niż 17-50/2.8. Mam nadzieję, że chodzi Ci o robienie na FF, dzięki czemu uzyskasz mniejsze szumy
    Jeśli założysz obiektyw o jasności 1.4 to wpuścisz więcej światła, ale pamiętaj o tym, że jednocześnie zmniejszysz głębię ostrości.
    Oczywiście chodziło mi o dwukrotnie mniejsze szumy ^^ Tak jak napisałeś 1.4 odpada, nawet na 1.8 czasami zdarza mi się nie złapać tego co chcę. Wszystko wskazuje na to, że zostanę przy tym co mam i poczekam aż będzie mnie stac na zamianę 7d na 6d i wówczas problem obiektywów na dwa systemy zniknie.

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: obiektyw ktory dobrze wspołgra z 5dmkii i 7d jednoczesnie

    A nie myślałeś o jakichś stałkach?

    Taka 24 1.4 jest bardzo fajna i na pełnej klatce ( bo jest bardzo jasna i zwykle wystarczająca jeśli o szerokość ), natomiast na cropie jest odpowiednikiem jasnej 35tki - bardzo popularna ogniskowa pod reportaże.
    Jeśli szukasz głównie szerokości i zadawalającej jasności - to przychodzi mi do głowy poza Tokiną 11-16 2.8 ( obiektyw pod cropa, ale da się go też używać na pełnej klatce na 16mm z miękkimi rogami obrazu ) oraz manualny Samyang 14mm 2.8.

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: obiektyw ktory dobrze wspołgra z 5dmkii i 7d jednoczesnie

    Albo Sigma ART 24-35 - dość szeroko na FF i po przeliczeniu 38-56 dla 7D. No i światło F2.0 - byle by dobry egzemplarz trafić
    Canon EOS R, Canon 6D, 14mm 2.8, C35L, C24-70L 2.8 II, C135L, 4x600RT, adapter RT-EF

  6. #16

    Domyślnie Odp: obiektyw ktory dobrze wspołgra z 5dmkii i 7d jednoczesnie

    Cytat Zamieszczone przez Matt_K-K Zobacz posta
    A nie myślałeś o jakichś stałkach?

    Taka 24 1.4 jest bardzo fajna i na pełnej klatce ( bo jest bardzo jasna i zwykle wystarczająca jeśli o szerokość ), natomiast na cropie jest odpowiednikiem jasnej 35tki - bardzo popularna ogniskowa pod reportaże.
    Jeśli szukasz głównie szerokości i zadawalającej jasności - to przychodzi mi do głowy poza Tokiną 11-16 2.8 ( obiektyw pod cropa, ale da się go też używać na pełnej klatce na 16mm z miękkimi rogami obrazu ) oraz manualny Samyang 14mm 2.8.
    Dzięki.

    Niestety stałka na razie nie wchodzi w grę, gdyż wydaje mi się, że będzie mi brakowało tego zooma, przynajmniej na tym etapie jeszcze.

    --- Kolejny post ---

    Dzieki.


    Dla mnie będzie za wąsko na 7D.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •