Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Pomoc przy doborze nowych szkieł

  1. #1

    Domyślnie Pomoc przy doborze nowych szkieł

    Witam
    Od dawna zmagam się z dylematem co dalej, jaką pójść drogą...
    Aparat jaki posiadam to budżetowa lustrzanka Canon 1200D wraz z kitem 18-55,jako drugi dokupiłem sobie 55-250 (4-5,6), sprzęt zakupiony blisko 3 lata temu, później zastanawiałem się czy nie sprzedać aparatu, nie miałem czasu na fotografie, straciłem chęć, zapał, lecz nie sprzedałem zabawki, spakowałem do pudełka i odłożyłem prawie na rok na półkę, z jednej strony błąd ze nie sprzedałem z drugiej zapewne nie kupiłbym drugiego aparatu i nigdy nie wrócił do tego. Posiadany zestaw dał mi sporo wiedzy. Gdybym miał teraz kupować body i szkło, z obecną wiedzą na pewno nie wybrałbym aparatu z czterocyfrowej serii, choć to fajna podstawa dla kogoś kto nigdy wcześniej nie miał żadnego aparatu. Teraz rzadko kiedy nie biorę aparatu na spacery czy jakieś wyjazd.
    Tyle ględzenia przejdźmy do konkretów, najczęściej fotografuje z 55-250 uważam go za swój główny obiektyw, są to głownie krajobrazy, samoloty, zwierzęta, makro, służył mi także do udokumentowania zaćmienia Słońca, 18-55 używany głównie do szerszych krajobrazów, nocnego nieba, zjawisk atmosferycznych i polowań na zorze polarne, obłoki srebrzyste itp.

    Moje spostrzeżenia jeśli chodzi o sprzęt 55-250 wykorzystywany był zależnie od tematu na każdej ogniskowej, niestety często przydałoby się więcej mm na zwierzęta ale, myślałem aby zastąpić go C 70-200 4.0 bez IS lub 70-200 2.8 Tamrona cenowo wyglądają podobnie lecz tamron podobno wolny. Może lepiej dozbierać i kupić C ze światłem 2.8? A do wszelkich ptaszków i zwierzątek kiedyś coś większego przytulić?

    18-55 wykorzystywany głownie na 18, 24 lub 50-55mm, do uzupełnienia zestawu przydałoby się coś szerszego myślałem o canonie 10-22 lub 10-18, miedzy nimi cenowo przepaść, pytanie jak się to ma do jakości? Uzupełnieniem zestawu miałyby być 50mm 1,4 canon i C 24mm 2.8 EFS

    Podsumowując czy jest sens zmienić 55-250 na 70-200? czy zostać przy tym co jest.
    10-22 czy 10-18?
    24mm 2.8? Jest sens dość tani przyzwoite światło, czy sprawdzi się w fotografii nocnej?

    Proszę wybaczyć chaotyczną formę posta, mam nadzieję że ktoś zrozumie o co mi mniej lub więcej chodzi

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Pomoc przy doborze nowych szkieł

    55-250: wyłącz stabilizację, ustaw 200mm i sprawdź, czy dasz radę w przeciętnych warunkach oświetlenia.
    Fotografia nocna - co to znaczy? Czy ludzie bez lampy, czy architektura i krajobraz (wtedy statyw się sprawdzi najlepiej)?
    10-18 - znowu wchodzi w grę stabilizacja, w wielu momentach się przydaje.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Pomoc przy doborze nowych szkieł

    Hmm potrzebujesz wiecej mm ale 70-200 nie ma wiecej mm niz 55-250. Jest w sumie troche jasniejszy. Na malej matrycy szoku jakosciowego raczej nie zauwazysz...
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •