Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 76

Wątek: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez Stafford Zobacz posta
    Mam podobnie, tylko 6D z zoomami i jedną stałką i Fuji X-E2s (ta sama matryca co X-T10) z tymi zoomami, które planujesz plus dwie stałki.
    Obrazek z Canona plus taki 24-70 4LIS lepszy niż Fuji z 18-55 ale z Fujika na pewno lepiej niż canonowski APS-C z zoomem (mam 700D) ale już po podpięciu stałki (mam fujinony 14 i 35/1.4) Fuji dogania jakość z 6D z zoomem.
    To takie mocno subiektywne wrażenia więc niekoniecznie pomogą.

    Dodam, że miałem też jakiś czas A7 z ciemnym zoomem i nie podobały mi się efekty w stosunku do 6D czy Fuji - szczególnie na ISO 1600-3200.
    Ale napisze jeszcze raz - TO JA. Nie wiem jak inni.
    Fotografuje wyłącznie amatorsko i bez spektakularnych efektów :-)
    Przeczytał‚em wą…tek i postanowił‚em zabrać‡ gł‚os, gdyż cał‚a moja historia idealnie wpasowuje się™ w jego treść‡. Na począ…tek posiadam System Canon od 12 lat, był‚y puszki: 350d,1dII,7d,5d,5dII,5dIII - obecnie 6d i 7dII, szkł‚a: zbyt wiele ich zmienił‚em aby wszystkie wymieniać‡, obecnie mam 11 szt. (w tym 4 manuale C.Z). Obrazek jak daje 6d wg mnie najlepszy obecnie w systemie Canon (5d miał‚ swoją… niepowtarzalną… specyfikę™ obrazka, za to bardzo sł‚aby AF), 7dII ma najbardziej zaawansowany i pewny AF w systemie. Jako uzupeł‚nienie systemu Canon miał‚em 2 lata Olympus OMD-EM5 + 3 stał‚ki, niestety po czasie stwierdziłem, że matryca 4:3 nie daje mi tego czego oczekiwał‚em. W tym roku przetestował‚em: Canon 200d+kit i zwrócił‚em, zbyt sł‚aby obrazek, który nawet nie dorastał‚ do nikona coolpix A, kolejnym w teście był‚ peł‚noklatkowy sony A7II+adapter commlite+ szkł‚a Canon, ten zestaw okazał‚ się™ niewypał‚em, optycznie gorszy od 6d, dużo gorszy na wyższym ISO, ergonomicznie porażka, adapter commlite pomimo posiadania styków nie zmienia przysł‚ony, nie ma AF, działa jedynie focus picking w manualu, zestaw sony został‚ zwrócony.
    I teraz najlepsze: wszedł‚em po testach jako uzupeł‚nienie w system fuji X : dokł‚adnie to X-E3 + 10-24/4.0 + 23/2.0 + 50/2.0, zestaw jest mał‚y, lekki, rewelacyjnie wykonany (puszka i obiektywy) generuje ś›wietny obrazek, który z powodzeniem mogę™ porówać‡ do tego co daje Canon
    .
    Ostatnio edytowane przez koraf ; 22-12-2017 o 08:36

  2. #52
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Koraf, pod jakim względem wg. Ciebie 6D daje lepszy obrazek niż 5DIII? Też szukam następcy 5dII, a w międzyczasie, zamiast bezlustra, kupiłem Ricoha GRII (który daje jakosć odpowiednią do komercyjnych zastowowań).

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Koraf, pod jakim względem wg. Ciebie 6D daje lepszy obrazek niż 5DIII? Też szukam następcy 5dII, a w międzyczasie, zamiast bezlustra, kupiłem Ricoha GRII (który daje jakosć odpowiednią do komercyjnych zastowowań).
    ISO, DR, a ogólnie plastyka RAW mi bardziej odpowiada w 6d. Ricoh GR II to bardzo dobry wybór, gdybym nie kupił swojego czasu za śmieszne pieniądze nikona coolpix A, to byłby Ricoh II, gdyż znajdował się w kręgu moich ścisłych zaintersowań.

  4. #54
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    No to mi trochę namieszaliście. Ja też mam od 2012r 5dII i jedyne co mi w nim przeszkadza to słaby AF. Ciężar i ergonomia jest dla mnie ok. Przyzwyczaiłem się do canonów. Mam analoga eosa 5 od 2000r potem miałem 350d potem 5d potem 5dII i do tej pory mi wystarcza. Szkieł tez miałem sporo różnych od tych podlejszych począwszy aż do elek zoomów i stałek. Teraz mam to co w stopce. Robię głównie teraz zdjęcia dzieci, czasem coś z repo, trochę krajobrazu i raz na jakiś czas ślubniaki za kasę, jak się przytrafi. Jedyne czego mi brak w 5dII to lepszy AF i może ciut lepsze wysokie iso. Reszta jest ok. Zacząłem się zastanawiać nad zmianą na 5dIII używane lub może na sony A7 plus adapter tak, żeby szkła wykorzystać z canona. Innych sprzętów z kropem nie biorę pod uwagę. Teraz tu czytam, że z sony to wcale nie jest kolorowo, bo AF nie działa z przejściówką na canona. Koraf pisze, że dla niego 6d lepszy od 5dIII, im więcej czytam opinii tym mniej wiem.
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_C Zobacz posta
    Koraf pisze, że dla niego 6d lepszy od 5dIII, im więcej czytam opinii tym mniej wiem.
    To, że 6d ma trochę lepszy sensor od 5d3 to wiadomo odkad oba są na rynku. Nie ma jakiejś przepaści ale mimo wszystko 6d lepsze.

    Ja osobiście czekam aż moje 5d2 padnie wtedy pewnie 5d4 lub 6d2 lub bezlustro FuFu od Canona. Zmiana systemu mi się nie opłaca a jakieś miniaturki są bez sensu bo musiałbym gripy do nich kupować aby to sensownie trzymać. Nie potrzebuję dslr to używam komórki. Jadę na zdjęcia to biorę aparat, jadę na wakacje to biorę komórkę. Dzięki takim podziałom świat jest prosty i problemy znikają

  6. #56
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Mariusz_C 5dII to bardzo dobra puszka i dopóki Ci wystarcza korzystaj z niej. Myślę, że nie będziesz zadowolony z zestawu sony A7+adapter + szkła Canon, przerabiałem i zrezygnowałem z powodu dużo słabszego obrazka od 6d, braku komunikacji z body (chiński adpater commlite - nie polecam) oraz beznadziejnej ergonomii (mały uchwyt, poprzez adapter długie i niewyważone szkło, które trudno utrzymać, chyba, że dokupisz grip). Do tego co robisz 5d II wystarcza, do krajobrazu 6d będzie na pewno lepszym wyborem.
    Ostatnio edytowane przez koraf ; 22-12-2017 o 17:44

  7. #57
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    to że adaptery słabo działają to raczej normalne, ale że A7II ma słabszy obrazek od 6D to jestem zaskoczony - wyniki dxo na to miały nie wskazywac no i jak niektórzy użytkownicy piszą ta przestarzała konstrukcja z lustrem a tu obrazek lepszy a miał by gorszy, no patrz pan to sie w głowie nie mieści, ja jak zrobie 6D zdjecie na wysokim iso raz na ruski rok to zawsze jestem zaskoczony in plus oczywiście

    zaraz ktos napisze ze do sony to cajsy trzeba kupowac i wtedy to ło ho ho
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 22-12-2017 o 18:26
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #58
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    to że adaptery słabo działają to raczej normalne, ale że A7II ma słabszy obrazek od 6D to jestem zaskoczony - wyniki dxo na to miały nie wskazywac no i jak niektórzy użytkownicy piszą ta przestarzała konstrukcja z lustrem a tu obrazek lepszy a miał by gorszy, no patrz pan to sie w głowie nie mieści, ja jak zrobie 6D zdjecie na wysokim iso raz na ruski rok to zawsze jestem zaskoczony in plus oczywiście

    zaraz ktos napisze ze do sony to cajsy trzeba kupowac i wtedy to ło ho ho
    Używałem też zeisów 50/2.0 i 50/1.4 i 6d okazał się również lepszy od A7II .

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Przerabiałem cropa od fuji. Nie był zły. Skończyło się na tym, że kupiłem kolejne 5D

  10. #60
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Zmiana 5Dmk2 na ... no właśnie na co?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Przerabiałem cropa od fuji. Nie był zły. Skończyło się na tym, że kupiłem kolejne 5D
    Jasne pełna klatka to pełna klatka (dlatego brałem pod uwagę a7II), mam 6d i 7dII a potrzebowałem czegoś lekkiego jako uzupełnienie (do extremalnych i dyskretnych sytuacji np. mniej dźwigania w górach lub street) i x-e3 bardzo fajnie się do tego nadaje.

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •