Strona 28 z 36 PierwszyPierwszy ... 182627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 351

Wątek: Sony A7R III

  1. #271
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Myślałem, że łapie oczy dinozaurów hehe. To jest niezła rzecz, złapać oko ruchliwego zwierzęcia jest trudno. Czemu mam wrażenie, że to Sony dyktuje aktualne trendy w fotografii... Oni musieli mocno zyskać w AI apartów na masowej sprzedaży matryc do komórek.

  2. #272
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mnie raczej dziwi przejście na bezlustra innej firmy, zmiana systemu w momencie gdy wiemy, że Canon wszedł w bezlustra FF.

    Pytanie. Masz do wyboru: A7R i "słabszą" optykę i A7 z topową optyką.
    Gdzie będziesz miał więcej detalu?

    To, że lepiej mmiec więcej Mpx i lepsze obiektywy niz mniej Mpx i gorsze szkła to jasne jak słońce.
    Kolega wybrał dobrze, stopniowo będzie wymienia szkła. Nie każdy ma od razu kasę na wszystko.
    Ja z fizyką się "nie kłócę".
    Rozdzielczość zdjęcia będzie mniejsza od rozdzielczości tego składnika systemu (matryca, obiektyw) który ma ją mniejszą.
    Więc może być różnie.


    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 15-04-2019 o 07:29
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #273
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Jacek_Z ja nie zmieniłem systemu, aktualnie mam dwa, ale do systemu canona nie ma szkieł (nie chcę używać ef przez przejściówkę). A nawet z tych zapowiedzianych szeroki 15-35 ze światłem 2.8 będzie ciężki i drogi. Używam odpowiedników ze światłem 4.0 ze względu na ich mniejszą wagę i nie potrzebuję światła 2.8. Do głębi za to przydała by się ta nowa 85 1.2 RF ale wydaje mi się, że pobije rekord wagi i ceny.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 15-04-2019 o 07:42

  4. #274
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Myślałem, że łapie oczy dinozaurów hehe.
    Tak, żeby jeszcze nie zaczął polować na te dinozaury, jak to dawno temu czynili ludzie, rzucając w nie kamieniami.

  5. #275
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Jacek_Z ja nie zmieniłem systemu, aktualnie mam dwa, ale do systemu canona nie ma szkieł (nie chcę używać ef przez przejściówkę). A nawet z tych zapowiedzianych szeroki 15-35 ze światłem 2.8 będzie ciężki i drogi. Używam odpowiedników ze światłem 4.0 ze względu na ich mniejszą wagę i nie potrzebuję światła 2.8. Do głębi za to przydała by się ta nowa 85 1.2 RF ale wydaje mi się, że pobije rekord wagi i ceny.
    Ale "duża dziura" to nie tylko mała GO.
    To także :
    a. lepszy/szybszy AF
    b. na ogół najlepsza rozdzielczość (obrazu z obiektywu na całej matrycy ale szczególnie na skraju) jest "dwa oczka" powyżej "pełnej dziury" więc przy obiektywie f/2.8 masz już ją przy 5.6

    Histogramy dla 70-300
    https://www.ephotozine.com/article/s...55#Performance

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 15-04-2019 o 09:12
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #276
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Wiem, że dziura to nie tylko mała go i zdaję sobie sprawę z zalet jaśniejszych obiektywów (większa ostrość, kontrast etc. lepszy AF), ale także minusy dla mnie: dużo większa cena (16-35 2.8 a 4.0 - prawie dwa razy więcej!), większa waga, większa wielkość obiektywu. Ja mam zamiar cały ten zestaw przeważnie nosić na raz w plecaku, nie będę focił tylko 16-35...

    Alternatywą dla 70-300 jest dla mnie tylko 100-400 ale wyższa cena i duża waga, plus 100 zamiast 70 robi różnicę. Miałem Canona EF 100-400 II i obiektyw świetny ale ciężko się tym fotografuje - dosłownie.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 15-04-2019 o 10:26

  7. #277
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Wiem, że dziura to nie tylko mała go i zdaję sobie sprawę z zalet jaśniejszych obiektywów (większa ostrość, kontrast etc. lepszy AF), ale także minusy dla mnie: dużo większa cena (16-35 2.8 a 4.0 - prawie dwa razy więcej!), większa waga, większa wielkość obiektywu. Ja mam zamiar cały ten zestaw przeważnie nosić na raz w plecaku, nie będę focił tylko 16-35...

    Alternatywą dla 70-300 jest dla mnie tylko 100-400 ale wyższa cena i duża waga, plus 100 zamiast 70 robi różnicę. Miałem Canona EF 100-400 II i obiektyw świetny ale ciężko się tym fotografuje - dosłownie.
    To prawda, cena jest dużym ograniczeniem, nim doszedłem do swojego (docelowego) zestawu to sporo czasu upłynęło.
    Waga (co w plecaku) jest też ważna ale mniej, cały mój zestaw + statyw noszę na wyjazdach po kilkanaście dni, można przywyknąć.

    Też się przymierzałem do 100-400 ale zrezygnowałem, prawie 80% moich zdjęć to był Batis 25mm, teraz zamieniłem na 1.4/24mm.

    Zastanawiam się jak długo będziesz "w rozkroku" pomiędzy C i S

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #278
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Tzn. już nie jestem w rozkroku hehe, systemu Sony nie mam zamiaru się pozbywać. Zanim Canon wypuści do RF wszystkie szkła które mnie interesują minie trochę lat a czymś focić trzeba. Canon ma świetne obiektywy, to jest majstersztyk, no i Sony nie ma np. 85 1.2 (uwierz mi to 0.2 robi różnicę, do tego będzie wersja DS - to może być nowy król bokehu). Jeśli potwierdzą się plotki, że Canon jako następne body ma wypuścić Rkę z 50-70 mpx, dżojstikiem, 2 slotami kart i lepszą dynamicznie matrycą (miejmy nadzieję) to już zbieram pieniądze.

  9. #279
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Sigma potwierdza że (systemowe) zaprojektowane dla FF ML obiektywy będą dostępne w tym roku.
    Będą to obiektywy dla systemów L (Leica, Panasonic, Sigma) oraz E (Sony)
    https://www.sonyalpharumors.com/sigm...d-within-2019/

    Przy jakości aktualnie produkowanych obiektywów Sigmy to może być ciekawie jeśli cena będzie "typu Sigma".
    Może sporo namieszać zarówno w S jak i również w C i N

    Przy okazji (Kazuto Yamaki, Sigma) jest zaskoczony :
    - dużym popytem na obiektywy Sigmy typu FE (Sony)
    - dużą szybkością przechodzenia z lustrzanek na ML
    i przewiduje że większość aparatów z wymienną optyką to będą bezlustra

    Nie słyszał o autostradzie do muzeum ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 30-04-2019 o 18:17
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #280
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    i przewiduje że większość aparatów z wymienną optyką to będą bezlustra
    Rynek dla amatorów rządzi się własnymi prawami.

Strona 28 z 36 PierwszyPierwszy ... 182627282930 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •