Strona 4 z 36 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 351

Wątek: Sony A7R III

  1. #31
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    130

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Ladny obrazek.jeden punk af:5D
    5D
    M50

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Na marginesie premiery A7R III: pokazując obiektyw 24-105 Sony wyraźnie wzoruje się na najlepszych Jak zobaczyłem Sony 100-400, to byłem zaskoczony jak im się udało zrobić prawie taki sam MFD jak u Canona i prawie identyczne rozwiązanie uchwytu statywowego Fakt, że do każdego z tych obiektywów Sony stara się dodać coś z "premium", oczywiście łącznie z ceną

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Dalej wojenka ... a jak uważacie, gdzie większy krok wykonany: 6d -> 6D2 czy A72 -> A73?
    Sądząc po samych speckach, moim zdaniem w tym drugim przypadku. A do tego w Canonie matryca nie poszła do przodu prawie wcale, więc zerowy postęp pobić będzie nie trudno.
    jakiejś wielkiej wojenki nie widzę, korpus fajny jest co napisałem w pierwszym poście, życzyłbym sobie takiego postępu jaki ostatnio pokazał nikon lub sony - ale niestety nadal nie mam zamiaru zmieniać systemu.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    życzyłbym sobie takiego postępu jaki ostatnio pokazał nikon lub sony - ale niestety nadal nie mam zamiaru zmieniać systemu.
    Tak samo.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Każdy lubi ostrusieńkie obrazki z matryc bez filtra rozmydlającego, zwanego technicznie dolnoprzepustowym. Jednak niestety z tego wynikają problemy, których nie da się ominąć w żadnym rodzaju fotografii, nawet w matrycach blisko 50 mpix. Nie bez powodu producenci ciągle oferują wersje z filtrem.

    W poniższym linku jest porównanie Sony a7R III, Nikona d850, Fuji GFX (prawie medium format) i Canona 5d4. Tylko Canon ma filtr zapobiegający moiré i dlatego produkuje obraz (w dużym powiększeniu) mydlany w porównaniu z pozostałymi trzema. Brak filtra przy ostrym, przysłoniętym obiektywie nowszej generacji daje więcej drobnego detalu o rozmiarach kilku pikseli.

    Niestety, ta róża ma kolce, które mnie skutecznie zniechęcają. Jest tam powiększenie oka modelki i niestety wszystkie trzy gołe matryce fałszują, Sony najwyraźniej. W tęczówce oka po orostu nie ma takiej kratki jaką tam widać. Chyba, że modelka była jakimś owadem lub robotem. Na co komu drobne szczegóły, jeżeli są one fałszywe i nigdy nie można ufać temu, co się widzi?

    Sony A7R III Review


    A tęczówki naprawdę wyglądają tak:

    The eyes have it: The iris pictured in remarkable detail by incredible close up shots | Daily Mail Online
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 27-10-2017 o 19:48
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    W tęczówce oka po orostu nie ma takiej kratki jaką tam widać. Chyba, że modelka była jakimś owadem lub robotem. Na co komu drobne szczegóły, jeżeli są one fałszywe i nigdy nie można ufać temu, co się widzi?

    Sony A7R III Review


    A tęczówki naprawdę wyglądają tak:

    The eyes have it: The iris pictured in remarkable detail by incredible close up shots | Daily Mail Online

    No geniusz Przecież ta kratka to nadruk na soczewce
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sony A7R III'

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No geniusz Przecież ta kratka to nadruk na soczewce
    Faktycznie. Skoro tak, sprzedaję Canona i przesiadam się na Sony.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7R III'

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Faktycznie. Skoro tak, sprzedaję Canona i przesiadam się na Sony.
    https://www.sonyalpharumors.com

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7R III'

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Faktycznie. Skoro tak, sprzedaję Canona i przesiadam się na Sony.
    Za późno, już wykupione

    A poważniej: po co ktoś robi takie porównanie i bierze 5d4 zamiast 5dsr?

Strona 4 z 36 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •