Strona 32 z 36 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 351

Wątek: Sony A7R III

  1. #311
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Zabieram jedno body. Jedyny problem w życiu jaki miałem z kontynuowaniem sesji to było ze 30 lat temu jak mi się wyczerpała bateryjka w Canonie A1. Odpukać, aparaty mi nie nawalają.

  2. #312
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zabieram jedno body. Jedyny problem w życiu jaki miałem z kontynuowaniem sesji to było ze 30 lat temu jak mi się wyczerpała bateryjka w Canonie A1. Odpukać, aparaty mi nie nawalają.
    Bywa że jestem "sam" i mam czas i są możliwości doboru/wymiany obiektywu do danej sytuacji
    Ale bywa też tak że nie mam czasu albo możliwości, stąd decyzja że dwa obiektywy i każdy na swoim body.

    Po raz pierwszy ćwiczyłem/uczyłem się jak to jest z dłuższym obiektywem w wąskich uliczkach.
    To poniżej i kilka następnych
    https://public.fotki.com/janusz-pawl...89f.html#media

    Fajne uczucie, to zupełnie inaczej niż z szerokim

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #313
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Też robiłem w wąskich uliczkach tele - modelki, uliczki miałem puste i nie one były dokumentowane na zdjęciach. Co innego jak będzie się chodziło po medynach w Fezie czy Marrakeszu.

  4. #314
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja na wyjazdy biorę 16-35 VR (i pracuje on praktycznie najwięcej na 16 mm, kupiłem więc stałkę 14 mm i będę najwyżej cropował). 24 mm to wg mnie zdecydowanie za mało na ciasne uliczki. I drugie szkło to 70-300. Nie zabieram środka zakresu ogniskowych. Kiedyś zabierałem 50/1.8 bo jasny i mały/lekki. Ale i tak go nie podpinałem.
    Robiłem kiedyś identycznie, potem przeszedłem na cropa 10-20 + 70-200f4, aby zbić ciężar, potem przestałem zwiedzać miasta i uwa przestało mi być potrzebne, zamiast tego stałka w przedziale 21-24mm.

    Gdybym sam mógł zaprojektować sprzęt byłoby to body rozmiaru m100, ale kilka przycisków (konfigurowanalnych) więcej no i zwykłe pokrętło trybów (obecne jest mi zbędne bo jest na stałe w jednej pozycji), stałka 22mmf2 (to jako jedyne jest) i zoom 100-200f4, ewentualnie stałka 135f4.

    Do tej pory używałem jednego body, ale przy rozmiarach, wadze i cenie m100 rozważam dokupienie drugiego, aby nie musieć zmieniać obiektywów - bo to i oszczędność czasu i mniej paprochów.

  5. #315
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Robiłem kiedyś identycznie, potem przeszedłem na cropa 10-20 + 70-200f4, aby zbić ciężar, potem przestałem zwiedzać miasta i uwa przestało mi być potrzebne, zamiast tego stałka w przedziale 21-24mm.

    Gdybym sam mógł zaprojektować sprzęt byłoby to body rozmiaru m100, ale kilka przycisków (konfigurowanalnych) więcej no i zwykłe pokrętło trybów (obecne jest mi zbędne bo jest na stałe w jednej pozycji), stałka 22mmf2 (to jako jedyne jest) i zoom 100-200f4, ewentualnie stałka 135f4.

    Do tej pory używałem jednego body, ale przy rozmiarach, wadze i cenie m100 rozważam dokupienie drugiego, aby nie musieć zmieniać obiektywów - bo to i oszczędność czasu i mniej paprochów.


    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #316
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Robiłem kiedyś identycznie, potem przeszedłem na cropa 10-20 + 70-200f4, aby zbić ciężar, potem przestałem zwiedzać miasta i uwa przestało mi być potrzebne, zamiast tego stałka w przedziale 21-24mm.
    Aby ograniczyć ciężar sprzętu ograniczasz też jego możliwości. Przydatność uwa tylko w miastach jakoś mnie nie przekonuje. Brak uwa na wsiach i w plenerze nigdy Cię nie ogranicza

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Do tej pory używałem jednego body, ale przy rozmiarach, wadze i cenie m100 rozważam dokupienie drugiego, aby nie musieć zmieniać obiektywów - bo to i oszczędność czasu i mniej paprochów.
    Skoro możliwość wymiany obiektywów to wada, to może lepiej rozważ zakup 1-2 dobrych kompaktów

  7. #317
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Aby ograniczyć ciężar sprzętu ograniczasz też jego możliwości. Przydatność uwa tylko w miastach jakoś mnie nie przekonuje. Brak uwa na wsiach i w plenerze nigdy Cię nie ogranicza
    To chyba oczywiste, że coś za coś. Po co mi sprzęt, który może wszystko, ale nie chce mi się go nosić, albo nie dojdę z nim tam gdzie chcę? Wolę taki, który może mniej, ale mam go zawsze pod ręką.

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Skoro możliwość wymiany obiektywów to wada, to może lepiej rozważ zakup 1-2 dobrych kompaktów
    Chętnie, ale które konkretnie mają takie zakresy ogniskowych?
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 06-10-2019 o 14:08

  8. #318
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Gdybym sam mógł zaprojektować sprzęt byłoby to body rozmiaru m100, ale kilka przycisków (konfigurowanalnych) więcej no i zwykłe pokrętło trybów (obecne jest mi zbędne bo jest na stałe w jednej pozycji), stałka 22mmf2 (to jako jedyne jest) i zoom 100-200f4, ewentualnie stałka 135f4.
    W zasadzie to takie body istnieje - nazywa się M6 ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #319
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W zasadzie to takie body istnieje - nazywa się M6 ....
    A no tak, to może dołożę i jego kupię jako drugi.

  10. #320
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    A no tak, to może dołożę i jego kupię jako drugi.
    Ja mam, naprawdę warto kupić to maleństwo .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 32 z 36 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •