Strona 6 z 36 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 351

Wątek: Sony A7R III

  1. #51
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Ja się chętnie przyznam, że dla mnie jest to tzw. znana niewiadoma bo nie wiem jak działa DualPixel. Nigdzie nie znalazłem technicznego opisu, tylko reklamowe teksty.
    Technologia Dual Pixel CMOS AF

    Dual Pixel CMOS AF The story of "Technology" and "Passion" Interviews with Developers (PDF)

    Nic lepszego nie znalazłem.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 29-10-2017 o 00:28

  2. #52
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    ergonomia dalej do ****, więc jeżeli chodzi o "szybkie" zdjęcia zostaje przy Canonie....nie ma lepszej ergonomii niż 1Dx - sprawdzone organoleptycznie
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez chrislab Zobacz posta
    ergonomia dalej do ****, więc jeżeli chodzi o "szybkie" zdjęcia zostaje przy Canonie....nie ma lepszej ergonomii niż 1Dx - sprawdzone organoleptycznie
    Przez kilka lat 1Ds2 leżał nieużywany w szufladzie, ale samo wzięcie go do ręki poprawiało nastrój.
    Muszę się z Tobą zgodzić że ergonomia, trzymanie w ręku body typu 1D jest przyjemnością samą w sobie.

    Ale lata nie te, nie muszę/mogę ćwiczyć kulturystykę, sprzedałem z żalem, potrzebowałem kasę na przejście.
    No i dla mnie liczy się jakość wydruków.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #54
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Nie rozumiem jednego. Jaki jest sens kupować taki mały aparat i przypisać do niego coś wielkości 24-105 f/4...

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Nie rozumiem jednego. Jaki jest sens kupować taki mały aparat i przypisać do niego coś wielkości 24-105 f/4...
    Kiedyś telewizor ważył ponad 50 kg, duża skrzynia a kineskop zajmował 1/4 powierzchni czołowej.
    Teraz telewizor to praktycznie tylko ekran.

    Postęp technologii dotyczy głównie elektroniki, od tego nie odwrotu. Optyki (jak na razie ?) nie potrafimy zminiaturyzować przy zachowaniu jakości zdjęć.
    Mniejszy rozmiar bezlusterkowców jest pobocznym efektem.
    Główny efekt to brak mechaniki, integracja wokół matrycy, brak części ruchomych z wszystkimi pozytywnymi konsekwencjami

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #56
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    A to już wszystko jasne. Kiedyś telewizor działał kilkanaście lat przynajmniej, można było go naprawić, etc. Jeżeli bezlusterkowce prezentują taki postęp techniki, jak telewizory, to faktycznie sony ze swoimi wydmuszkami i sztucznym obrazowaniem ma rację bytu. Na szczęście za kilkanaście lat nikt nie będzie już pamiętał o bezlusterkowcach sony :-)

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    A to już wszystko jasne. Kiedyś telewizor działał kilkanaście lat przynajmniej, można było go naprawić, etc. Jeżeli bezlusterkowce prezentują taki postęp techniki, jak telewizory, to faktycznie sony ze swoimi wydmuszkami i sztucznym obrazowaniem ma rację bytu. Na szczęście za kilkanaście lat nikt nie będzie już pamiętał o bezlusterkowcach sony :-)
    Dorabiałem naprawianiem telewizorów, było nas wielu.
    Postęp technologii, ktoś naprawia teraz telewizory ?

    Na szczęście za kilkanaście lat nikt nie będzie już pamiętał o bezlusterkowcach sony
    ...pomarzyć to fajna rzecz

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-10-2017 o 06:40
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #58
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Czyżbyś nie wierzył w postęp technologiczny i to, że bezlusterkowce są tylko formą przejściową w zapisie obrazu? To takie protezy pomiędzy lustrzanką, a nowymi rozwiązaniami wykluczajacymi konieczność używania obcej optyki. Przy czym lustrzanki zostaną jako hobby, a bezlustra znikną jak walkman sony.

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Kiedyś telewizor ważył ponad 50 kg, duża skrzynia a kineskop zajmował 1/4 powierzchni czołowej.
    Teraz telewizor to praktycznie tylko ekran.

    jp

    Ja tak to widzę:


    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #60
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    DR A7R3 lepsza od D850

    https://www.sonyalpharumors.com

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 6 z 36 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •