Strona 3 z 36 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 351

Wątek: Sony A7R III

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    O, nawet spojrzałem teraz i specyfikacja AF w trybie LV dla 6d II podaje 63 punkty AF Ilościowo zatem jednak Sony wydaje się mieć przewagę... Nie należy jednak tracić nadziei, liczba tych "punktów" rośnie (fakt, że skromnie) z każdym nowym DiGICiem i może jeszcze sporo rosnąć. U Sony też może rosnąć ale raczej poparta wzrostem rozdzielczości matrycy, bo w przeciwnym razie zrobią z matrycy ser szwajcarski
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 25-10-2017 o 18:17

  2. #22
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    AF w trybie LV w 6D2 ma ponad 300 pól AF.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    AF w trybie LV w 6D2 ma ponad 300 pól AF.
    Nie wykluczam, fajnie by było. I tak mniej niż Sony I mniej niż sugerowałyby materiały reklamowe Canona (znaczy pixel = czujnik AF, czyli z kilkadziesiąt milionów).
    Ja tylko zacytowałem https://www.canon.co.uk/cameras/eos-...pecifications/: Maximum 63 AF points (Fixed location on 9x7 grid) via camera automatic selection.
    Teraz Twoja kolej, zacytuj coś
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 25-10-2017 o 18:28

  4. #24
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    ja nie muszę nic cytować, ja mam ten aparat w reku. Ponad 70 pol w poziomie i ponad 40 pol w pionie.
    chyba sam sie zakrecilem, wychodzi tych pol 2800 a nie 300....skad mi sie wzielo to 300? :P
    Ostatnio edytowane przez KNC ; 25-10-2017 o 18:39

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    ja nie muszę nic cytować, ja mam ten aparat w reku. Ponad 70 pol w poziomie i ponad 40 pol w pionie.
    chyba sam sie zakrecilem, wychodzi tych pol 2800 a nie 300....skad mi sie wzielo to 300? :P
    OK, a jak to policzyłeś? Przesuwając w pionie i poziomie najmniejszy prostokąt AF?


    Przy okazji musimy też w tej dyskusji uważać na różnice koncepcyjne pomiędzy AF obu producentów. Jeśli dobrze pamiętam np. u Sony nie można wybrać pojedynczego punktu AF (w moim a6300 najmniejsze pole AF zdaje się obejmuje 2 lub 4 punkty AF).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 25-10-2017 o 18:55

  6. #26
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    wziąłem się właśnie za to dokładnie. Wychodzi 3266 pól. 71 w poziomie i 46 w pionie.
    Tak, pole AF ma formę prostokąta który może być przenoszony w kadrze za pomocą dotykania, albo po prostu manipulatorem góra/dól/prawo/lewo.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Ja się chętnie przyznam, że dla mnie jest to tzw. znana niewiadoma bo nie wiem jak działa DualPixel. Nigdzie nie znalazłem technicznego opisu, tylko reklamowe teksty.
    Faktem jest, że każdy piksel potencjalnie może być detektorem AF, a jak one są faktycznie odczytywane i organizowane w praktyce w "pola AF" przez procesor i oprogramowanie, tego nie wie nikt poza Canonem. Więc w jednej puszce może być 60 a w następnej będzie pięć tysięcy pól AF. Długość bazy w zasadzie zależy tylko od otworu obiektywu, tak jak w rastrze lustrzanek analogowych. Jak się za bardzo przymknie to przestaje działać, jak każdy AF polegający na detekcji fazy.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Maximum 63 AF points (Fixed location on 9x7 grid) via camera automatic selection.
    To najwyraźniej dotyczy trybu automatycznego wyboru punktu AF.
    Wiadomo, że procesor nie jest w stanie sprawdzić fokusa na wszystkich pikselach, więc stosuje matrycę 6 na 9.
    Natomiast manualnie można sobie ustawić gdziekolwiek w aktywnym polu pokrywającym 80x80% matrycy.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Ja się chętnie przyznam, że dla mnie jest to tzw. znana niewiadoma bo nie wiem jak działa DualPixel. Nigdzie nie znalazłem technicznego opisu, tylko reklamowe teksty.
    Faktem jest, że każdy piksel potencjalnie może być detektorem AF, a jak one są faktycznie odczytywane i organizowane w praktyce w "pola AF" przez procesor i oprogramowanie, tego nie wie nikt poza Canonem. Więc w jednej puszce może być 60 a w następnej będzie pięć tysięcy pól AF. Długość bazy w zasadzie zależy tylko od otworu obiektywu, tak jak w rastrze lustrzanek analogowych. Jak się za bardzo przymknie to przestaje działać, jak każdy AF polegający na detekcji fazy.

    --- Kolejny post ---



    To najwyraźniej dotyczy trybu automatycznego wyboru punktu AF.
    Wiadomo, że procesor nie jest w stanie sprawdzić fokusa na wszystkich pikselach, więc stosuje matrycę 6 na 9.
    Natomiast manualnie można sobie ustawić gdziekolwiek w aktywnym polu pokrywającym 80x80% matrycy.
    Ja bym chętnie kupił w rozsądnej cenie FF od Canona z fajnym obrazkiem z nawet z JEDNYM pkt af.

  9. #29
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Ja bym chętnie kupił w rozsądnej cenie FF od Canona z fajnym obrazkiem z nawet z JEDNYM pkt af.
    ja też właściwie focę tylko na centralnym :P

    a tu filmik. Male przeskoki to pojedyncze wcisniecia manipulatora, duże przeskoki to przytrzymanie manipulatora.
    https://youtu.be/ksTVtnyoGmc

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    ja też właściwie focę tylko na centralnym :P

    a tu filmik. Male przeskoki to pojedyncze wcisniecia manipulatora, duże przeskoki to przytrzymanie manipulatora.
    https://youtu.be/ksTVtnyoGmc
    Dzięki za wysiłek

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Ja się chętnie przyznam, że dla mnie jest to tzw. znana niewiadoma bo nie wiem jak działa DualPixel. Nigdzie nie znalazłem technicznego opisu, tylko reklamowe teksty.
    Faktem jest, że każdy piksel potencjalnie może być detektorem AF, a jak one są faktycznie odczytywane i organizowane w praktyce w "pola AF" przez procesor i oprogramowanie, tego nie wie nikt poza Canonem. Więc w jednej puszce może być 60 a w następnej będzie pięć tysięcy pól AF. Długość bazy w zasadzie zależy tylko od otworu obiektywu, tak jak w rastrze lustrzanek analogowych. Jak się za bardzo przymknie to przestaje działać, jak każdy AF polegający na detekcji fazy.
    Dokładnie tak się sprawy mają.

Strona 3 z 36 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •