Strona 2 z 36 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 351

Wątek: Sony A7R III

  1. #11
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Muszę przyznać, że po szczęśliwych 15 latach w stajni C, pierwszy raz zerkam poważnie na S... Szczególnie, że z nowym korpusem zapowiadają FE 24-105 mm f/4 G OSS, a taki duet możliwościami i WAGĄ, staje się dla mnie bardzo atrakcyjny. Życie/testy/czas pokaże czy warto

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Muszę przyznać, że po szczęśliwych 15 latach w stajni C, pierwszy raz zerkam poważnie na S... Szczególnie, że z nowym korpusem zapowiadają FE 24-105 mm f/4 G OSS, a taki duet możliwościami i WAGĄ, staje się dla mnie bardzo atrakcyjny. Życie/testy/czas pokaże czy warto
    No muszę przyznać, że zaszaleli z wagą 663g w porównaniu do 670g canona 24-105.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Muszę przyznać, że po szczęśliwych 15 latach w stajni C, pierwszy raz zerkam poważnie na S... Szczególnie, że z nowym korpusem zapowiadają FE 24-105 mm f/4 G OSS, a taki duet możliwościami i WAGĄ, staje się dla mnie bardzo atrakcyjny. Życie/testy/czas pokaże czy warto
    ja nie mam takich dylematów na szczęście - zaczekam na to co wymodzi canon i pewnie kupię 5DIV ale jak by mi się spodobało bezlustro FF canona i szklarnia działała to też bym się zastanowił - ale nie mam zamiaru zmieniać szklarni przez najbliższe kilka lat bo temat mam domknięty.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    A propos wagi: wybrałem się w poniedziałek z rana do lasu na bekowisko. Raczej z myślą o statycznych kadrach, bo pogoda nie dopisuje Zabrałem a6300 + 135L. Po kwadransie czy dwóch stwierdziłem, że tym się nie da fotografować, takie to lekkie! Wrzuciłem do plecaka i z ulgą wyciągnąłem 80d + 100-400 II. Od razu lepiej Stara prawda, że cięższy zestaw lepiej się stabilizuje, zwłaszcza w przypadku tele...


    Tak jak już niedawno pisałem w innym wątku, wyścig na MPx przystanął na dłuższą chwilę (Canona skutecznie hamuje Dual Pixel). Coś w Sony nie trybi, naprodukowali ostrych szkieł i tylko 42MPx? Aż trzeba było jakąś protezę bazującą na pixel-shift wymyśleć? (nie wiem czy to służy zwiększeniu rozdzielczości, nie doczytałem z braku czasu). I ten zacofany Canon ciągle ma najwięcej MPx ...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 25-10-2017 o 14:30

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    No muszę przyznać, że zaszaleli z wagą 663g w porównaniu do 670g canona 24-105.
    bo szkła (systemowe lub jakieś sensowne) będą zawsze podobne mogą pisać o mniejszej odległości od matrycy, retrofocusie i innych popierdułkach ale i tak wyjdzie podobny kloc szczególnie jak ma 40mpikseli obsłużyć.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    bo szkła (systemowe lub jakieś sensowne) będą zawsze podobne mogą pisać o mniejszej odległości od matrycy, retrofocusie i innych popierdułkach ale i tak wyjdzie podobny kloc szczególnie jak ma 40mpikseli obsłużyć.
    Dokładnie. Jedyną przewagę widzę u Canona w potencjalnym zastosowaniu DO i nie zdziwię się jak z premierą bezlustra wypuści kilka takich szkieł, np. 70-200.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Ta 16:00 była u mnie 7:15, no ale zobaczymy czy będzie o 16 live view z NYC na SonyAlpha.
    A jeśli będzie to czy będą jakieś niespodzianki

    Jest w A7R3 sporo funkcji z A9, trzeba podjąć decyzję czy sprzedać A7R2 i dołożyć czy też "olać".
    Kilka z tych funkcji jest na mojej liście "chcieć mieć"

    Trzymam kciuki za M1, z wielu powodów.
    Ten oczywisty to konkurencja, tworzy rozwój i trzyma ceny w ryzach, no i kilkanaście lat z Canon też się liczy.

    jp

    --- Kolejny post ---

    Przygotowania do Sony event w NYC (16:00) się zaczęły
    https://www.sonyalpharumors.com/category/miscellaneous/

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-10-2017 o 15:43
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    399 pól AF z detekcją fazy, 425 pól AF z detekcją kontrastu - przecież jak to zobaczą konstruktorzy Canona to wyskoczą przez okna ze swoich pięknych biur...
    Chyba trudno by było 399 polami AF na matrycy zaimponować konstruktorom Canona...ile takich pól ma matryca Dual Pixel? Bo to są tego typu "pola" w matrycy, nie na osobnym czujniku i stąd ich mniejsza szybkość i czułość.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Dalej wojenka ... a jak uważacie, gdzie większy krok wykonany: 6d -> 6D2 czy A72 -> A73?
    Sądząc po samych speckach, moim zdaniem w tym drugim przypadku. A do tego w Canonie matryca nie poszła do przodu prawie wcale, więc zerowy postęp pobić będzie nie trudno.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    U mnie czytanie specyfikacji korpusów Sony przebiega zwykle dwuetapowo:

    Etap 1: Wow!!!
    Etap 2: Łeeeeeeeeee!!! (po doczytaniu małym drukiem ograniczeń specyfikacji).

    Np.:

    15 EV? Tak, ale... ->drobnym drukiem
    10 klatek na sekundę? Tak, ale...-> drobnym drukiem
    14-bit? Tak, ale... ->drobnym drukiem

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Chyba trudno by było 399 polami AF na matrycy zaimponować konstruktorom Canona...ile takich pól ma matryca Dual Pixel? Bo to są tego typu "pola" w matrycy, nie na osobnym czujniku i stąd ich mniejsza szybkość i czułość.
    Niby tak. Przynajmniej tak twierdzą materiały marketingowe Canona. W praktyce jednak jest chyba inaczej. Jeśli weźmiesz tradycyjne czujniki AF, to ich dokładność rośnie wraz z bazą (czyli rozstawieniem). I tak np. czujniki o podwójnej precyzji u Canona (dla szkieł f/2.8 i jaśniejszych) mają pewnie z grubsza dwa razy większą bazę niż te zwykłe (dla szkieł f/5.6). I teraz moje pytanie: jaką w praktyce dokładność ma hipotetyczny "czujnik" dual pixel o mikroskopijnej bazie równej odległości pomiędzy połówkami piksela? (druga połówka czujnika na matrycy Sony jest jednak sporo bardziej oddalona, pewnie o kilkadziesiąt pikseli). Ktoś potrafi wyjaśnić moje wątpliwości (mam też własne podejrzenia)?
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 25-10-2017 o 17:32

Strona 2 z 36 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •