Strona 15 z 36 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 351

Wątek: Sony A7R III

  1. #141
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Minolta "nie dorastała" do pięt Canonowi, Sony nie dostał "w spadku" prac nad bezlusterkowcem.
    Jesteś pewien, że nie dorastała? Czy też nie pamiętasz? A może DxO o tym nie wspomina?
    Skąd wiesz co sony dostało z minolty?

  2. #142
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Ja bym nie brał ale niektórzy się "triggerują".



    Całkowity przypadek, no chyba, że masz jakaś teorię - to chętnie wysłucham



    I to jest chyba paradoksalnie największa zaleta i wada tego forum, choć z przykrością stwierdzam, że sam tu zdjęć nie wrzucam też...

    ale dość tego OT.

    Jakiej by Sony A7 matrycy nie miało i wodotrysków to dla mnie jest to sprzęt nieergonomiczny, chyba, że stworzą technologię dopasowywania do dłoni.


    Rozumiem że fotografujesz A7R3 i więc wiesz co mówisz !!

    jp
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-02-2018 o 13:06 Powód: brak tagu
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #143
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rozumiem że fotografujesz A7R3 i więc wiesz co mówisz !!

    jp
    Na szczęście nie, mojej dłoni nie przypasowala ta ergonomia. Wolę 300 gramów ciężej ale z wygodnym uchwytem. Jak Sony będzie umiała zmniejszać dłonie to przemyśle powtornie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-02-2018 o 13:07 Powód: brak tagu

  4. #144
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Na szczęście nie, mojej dłoni nie przypasowala ta ergonomia. Wolę 300 gramów ciężej ale z wygodnym uchwytem. Jak Sony będzie umiała zmniejszać dłonie to przemyśle powtornie.
    Czyli nie wiesz o czym piszesz !!

    Mam duże dłonie (proporcjonalne do 186 cm wzrostu)i jest komfortowo, chyba teraz nawet lepiej/pewniej niż przy 5D3
    Ale trzeba było zmienić podejście, już po kilku godzinach "się przyzwyczaiłem"
    Palec wskazujący na spuście a mały ("przymknięty") podpiera od dołu obudowę.
    Okazuje się to wygodne nawet przy ciągłym/długim trzymaniu aparatu z długim obiektywem.

    jp
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-02-2018 o 13:07 Powód: brak tagu
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #145
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Czyli nie wiesz o czym piszesz !!

    Mam duże dłonie (proporcjonalne do 186 cm wzrostu)i jest komfortowo, chyba teraz nawet lepiej/pewniej niż przy 5D3
    Ale trzeba było zmienić podejście, już po kilku godzinach "się przyzwyczaiłem"
    Palec wskazujący na spuście a mały ("przymknięty") podpiera od dołu obudowę.
    Okazuje się to wygodne nawet przy ciągłym/długim trzymaniu aparatu z długim obiektywem.

    jp
    To super, że dla Ciebie jest wygodny, najwyrazniej jednak nie jesteśmy klonami i mamy inne dłonie
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-02-2018 o 13:08 Powód: brak tagu

  6. #146
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    To super, że dla Ciebie jest wygodny, najwyrazniej jednak nie jesteśmy klonami i mamy inne dłonie
    Tylko że ja piszę o tym co sprawdziłem/doświadczam a Ty o swoich wyobrażeniach.
    Jestem prawie przekonany że po kilku dniach używania A7R3 nie miałbyś żadnych zastrzeżeń do jego ergonomii

    Ale ... najlepiej mi "leżał w ręce" 1Ds2

    jp
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-02-2018 o 13:08 Powód: brak tagu
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #147
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Tylko że ja piszę o tym co sprawdziłem/doświadczam a Ty o swoich wyobrażeniach.
    Jestem prawie przekonany że po kilku dniach używania A7R3 nie miałbyś żadnych zastrzeżeń do jego ergonomii

    jp
    Do wszystiego w ciągu kilku dni można przywyknąć Nie przeczę,że jest lepiej niż w II ale chwyt jest dla mnie niewygodny i tyle. Gdybym może był wyjątkowo zmotywowany do zmiany to pewnie bym przywykł ale zmiana systemu nie spowoduje, że będę robił lepsze zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-02-2018 o 13:09 Powód: brak tagu

  8. #148
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Całkowity przypadek, no chyba, że masz jakaś teorię - to chętnie wysłucham
    Mam teorię, że takie wpisy to zwykły trolling. Tym bardziej, że jak sam piszesz wątek wybrałeś przypadkowo, aby napisać coś zupełnie nie na temat.

  9. #149
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Tylko że ja piszę o tym co sprawdziłem/doświadczam a Ty o swoich wyobrażeniach.
    Jestem prawie przekonany że po kilku dniach używania A7R3 nie miałbyś żadnych zastrzeżeń do jego ergonomii
    jp
    Logika nie jest najmocniejszą stroną Twoich wypowiedzi. Kierują Tobą wyłącznie emocje i ślepa miłość do firmy, którą reprezentujesz. Twoje prawo. Tak samo jak prawem innych jest uważać aparaty sony za technologicznie rozwinięte, ale mało komfortowe rozwiązanie.

  10. #150
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony A7R III

    Ergonomia to nie tylko to jak aparat leży w ręce, choć bardzo mały aparat nie jest wygodny, to dla mnie osobiście różnica między wielkością Sony i Canona już nie jest tak istotna. Dla mnie ważniejsze są funkcje i rozmieszczenie przycisków oraz dostępnych i informacji. W przytoczonym teście optycznych kategorie: "przyciski" i "wyświetlacz" - tu niewiele lepszy jest Canon, a "tryb live view" minimalnie lepszy Sony. Pewnie idzie przyzwyczaić się do jednego i drugiego.

Strona 15 z 36 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •