Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Obiektyw Canon do Sony Alfa 5000

  1. #1

    Domyślnie Obiektyw Canon do Sony Alfa 5000

    Witam. Czy przejściówka Kipon Adapter Canon do Sony E-Mount pozwoli na zamontowanie obiektywu CANON EF-S 10-18mm 4.5-5.6 IS STM 9519B005AA do aparatu Sony Alfa 5000 (a5000)? Jeżeli połączenie będzie możliwe, czy mogą pojawić się jakieś skutki uboczne np. w utracie jakości, problemami z focusem itd.?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 24-10-2017 o 18:46 Powód: usunięte komercyjne linki

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon do Sony Alfa 5000

    Nie wygląda mi na to, żeby ta przejściówka przenosiła jakiekolwiek sterowanie czyli AF, stabilizacja, przesłona nie będą działać.
    Z najtańszych w miarę rozsądnych adapterów mogę polecić Commlite. Mam nawet ten adapter i mogę sprawdzić jego działanie ze wspomnianym 10-18 oraz korpusem a6300. Z raz pewnie podpinałem z ciekawości i, jeśli mnie pamięć nie myli, to było jedno z lepiej działających szkieł (obok 40/2.8). Ale lepiej sprawdzę wieczorem (weź też poprawkę na zasadniczą różnicę w AF pomiędzy a5000 i a6300).

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon do Sony Alfa 5000

    Na zdjęciu tego Kipona nie widać styków, więc prawdopodobnie nie przenosi żadnych informacji z korpusu do szkła. Tak, jak wspomniał kolega wyżej, możesz próbować z adapterami Commlite, Viltrox, albo droższymi Metabones. Ja mam Viltrox III i całkiem dobrze współpracuje on z 35/2, 50 STM, 85/1.8, a nawet z 55-250STM na A7II, ale na przykład z tym co Cię interesuje, czyli 10-18 - już nie chce. Tak więc musisz próbować przed zakupem, bo każda taka kombinacja body-adapter-szkło może okazać się działająca, lub nie.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon do Sony Alfa 5000

    Niestety, najwyraźniej mi się coś pomyliło. Z moim Commlite obiektyw 10-18 działa słabo (AF jedynie w trybie AF-C próbuje coś zrobić i nie zawsze skutecznie i nie na wszystkich ogniskowych). Najlepiej zatem zawsze sprawdzić z konkretnym adapterem. Na marginesie przypominam, że adapter Sigmy (MC-11) fizycznie uniemożliwia podłączenie obiektywu EF-S.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •