Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Zdradzić 5D3 dla D750?

Mieszany widok

  1. #1
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Zdradzić 5D3 dla D750?

    Matryca d750 i puszek Canona do 5d3 (nie wiem jak w najnowszych) to przepaść widoczna przy mocnej obróbce zdjęć na korzyść Nikona Na wyższych iso czyli 1600/3200 z doświetlaniem lampą czy też nie, jest spora różnica. Tam gdzie w canonie pojawiają się zielenie w cieniach przy rozjaśnianiu, d750 utrzymuje kolor czarny. Tą puszką uratować*można niemal każde niedoświetlone/prześwietlone zdjęcie. Pracując z lampami ciężko o prześwietlenia, jakoś pomiar i samo działanie lamp jest w Nikonie lepsze, ciężko mi to wytłumaczyć. Niestety przyzwyczajony do puszek 6d i 5d3 męczyłem się*użytkując d750 pod kątem ergonomii. Ostatecznie przeszedłem na Fuji xt-2 i jest dla mnie obecnie najbliżej ideału łącząc zalety obu systemów i przy tym jest wiele lżejsza. Te nikosie mimo, że są na prawdę znakomite pod względem osiągów, to mają dużo problemów, które bardzo zniechęcają do nich dużą rzeszę użytkowników. Sam mając go na dwóch weselach raz mi się zawiesił wymagając wyciągnięcia baterii, a kilka razy złapał kilkusekundową zwiechę kiedy nic nie mogłem zrobić. Jakoś to mnie bardzo do niego zniechęciło do niego, przestałem czuć się pewnie mając go w ręku podczas reportażu. Ideałów nie ma

  2. #2
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Zdradzić 5D3 dla D750?

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Na wyższych iso czyli 1600/3200 z doświetlaniem lampą czy też nie, jest spora różnica. Tam gdzie w canonie pojawiają się zielenie w cieniach przy rozjaśnianiu, d750 utrzymuje kolor czarny.
    To zależy od użytego oprogramowania. Na przykładzie zdjęć linkowanych przez @mkamelg, podciągniętych o 3 EV widzę, że Nikon szybciej leci w czerwień. Wołane w Capture One.
    Ale faktycznie - struktura szumu i detal lepszy z D750.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    94

    Domyślnie Odp: Zdradzić 5D3 dla D750?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    To zależy od użytego oprogramowania. Na przykładzie zdjęć linkowanych przez @mkamelg, podciągniętych o 3 EV widzę, że Nikon szybciej leci w czerwień. Wołane w Capture One.
    Ale faktycznie - struktura szumu i detal lepszy z D750.
    A w canonie obiektywy dają bardziej plastyczne obrazki, lepsze kolory i sa tez tańsze. Nikon oferuje ogólnie drożyznę i badziewie.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 067

    Domyślnie Odp: Zdradzić 5D3 dla D750?

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    Nikon oferuje ogólnie drożyznę i badziewie.
    Bez przesady, kumpel ma 810 i to fajna puszka. Matryca przy wyciąganiu lepsza i ma wiecej pixeli niż 5D3. Tylko te szkła.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •