Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Canon 5D Mk IV - zużycie baterii

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mk IV - zużycie baterii

    Cytat Zamieszczone przez LuC01 Zobacz posta
    Zależy jak pracujesz. Ja 5D IV zrobiłem 4.5 tys zdjęć na jednym aku. Oczywiście tryb seryjny, af servo i wyłączony automatyczny podgląd chociaż i tak co jakiś czas kontrolnie sobie po kilka fotek przeglądam.
    no to wychodzi, ze mnie wcisneli wybrakowane body i aku ;-)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    68

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mk IV - zużycie baterii

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    no to wychodzi, ze mnie wcisneli wybrakowane body i aku ;-)
    To chyba trafiłem na tego samego sprzedawce
    Ale tak już poważnie, mam IV gdzieś od tygodnia i po pierwszych testach wiem, że muszę dokupić trzeci aku. Do trójki miałem zawsze dwa i rzadko musiałem korzystać z drugiego, ale teraz to chyba się nie uda.
    | R3 | R5 | RF 85L | RF 15-35L IS | RF 24-70L IS | RF 70-200L IS | RF 100-500L IS | RF 1,4x |

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mk IV - zużycie baterii

    Cytat Zamieszczone przez dan_jo Zobacz posta
    To chyba trafiłem na tego samego sprzedawce
    Ale tak już poważnie, mam IV gdzieś od tygodnia i po pierwszych testach wiem, że muszę dokupić trzeci aku. Do trójki miałem zawsze dwa i rzadko musiałem korzystać z drugiego, ale teraz to chyba się nie uda.
    Dokładnie... Obecnie posiadam drugi egzemplarz 5Dmk4. Pierwszy zakupiłem w styczniu i od razu zauważyłem, że aparatem wykonuję zbyt mało zdjęć. Średnio wyszło około 350 klatek na jednym naładowaniu. Wysłałem sprzęt do serwisu i stwierdzili, że to musi być wina akumulatora ponieważ aparat jest sprawny. Otrzymałem nowy akumulator i po kolejnych ładowaniach wynik wyglądał podobnie.

    Aparat odkupił ode mnie znajomy, któremu na chwilę przed wyjazdem do Australii padł Mk3.

    Pomyślałem, że pomimo niewielkiej straty finansowej robię dobry deal ponieważ w Cyfrowych PL była promocja mk4 z lampą błyskową, statywem i zestawem oświetleniowym.

    Kupiłem i co? Tak samo...

    Najwięcej na jednym ładowaniu udało mi się przekroczyć trochę ponad 500 klatek.

    Pomyślałem, że może to wina mojego 35/1,4 którego najczęściej używam, ale nic z tego. Uparłem się, że na jednym ładowaniu będę wykonywał zdjęcia tylko obiektywem 50 mm i jest dokładnie tak samo.

    Jeżeli chodzi o ustawienia wiadomo, bez GPS itp., wyświetlanie wył., ale podgląd sprawdzam, czasami coś przeglądam. Jednak przy tych samych czynnościach i w porównaniu do Mk3 to nie pamiętam, aby aparat wykonał mniej niż 1000 klatek.

    Dlatego nie ogarniam jak takie same piątki jak moja mogą robić trzykrotnie więcej zdjęć na jednym naładowaniu.

    Pierwszy aparat był z europejskiej dystrybucji, a ten jest z Canon Polska.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mk IV - zużycie baterii

    Cytat Zamieszczone przez Web Zobacz posta
    Aparat odkupił ode mnie znajomy, któremu na chwilę przed wyjazdem do Australii padł Mk3.

    Pomyślałem, że pomimo niewielkiej straty finansowej robię dobry deal (...)

    Dobry deal sprzedać znajomemu aparat z kiepskim zasilaniem ? No chyba, że poinformowałeś go, że robi przynajmniej 3x mniej zdjęć , niż powinien ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mk IV - zużycie baterii

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Dobry deal sprzedać znajomemu aparat z kiepskim zasilaniem ? No chyba, że poinformowałeś go, że robi przynajmniej 3x mniej zdjęć , niż powinien ?
    Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem... Canon 5D mk4 robi tyle zdjęć na jednym naładowaniu i nie jest to jego wada. Nie jest to tylko moja opinia, ale i ludzi na których post odpowiedziałem. Użytkownicy którzy piszą, że aparat robi 2000zdjeć mają jakieś magiczne egzemplarze. Zgodzę się, że Mk3 przy ciągłej pracy mógł taki wynik osiągnąć, ale nie mk4.

    Zauważ, że serwis stwierdził, że aparat jest sprawny i dostałem nowy akumulator, co nie wpłynęło na ilość wykonanych zdjęć. Przypomnę, że drugi egzemplarz zachowuje się dokładnie tak samo. Więc stwierdzenie, że robi 3x mniej zdjęć jest nadużyciem i dotyczy chyba porównania do mk2, albo Mk3.
    Ostatnio edytowane przez Web ; 05-10-2017 o 09:08

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mk IV - zużycie baterii

    Cytat Zamieszczone przez Web Zobacz posta
    Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem... Canon 5D mk4 robi tyle zdjęć na jednym naładowaniu i nie jest to jego wada. Nie jest to tylko moja opinia, ale i ludzi na których post odpowiedziałem. Użytkownicy którzy piszą, że aparat robi 2000zdjeć mają jakieś magiczne egzemplarze. Zgodzę się, że Mk3 przy ciągłej pracy mógł taki wynik osiągnąć, ale nie mk4.

    Zauważ, że serwis stwierdził, że aparat jest sprawny i dostałem nowy akumulator, co nie wpłynęło na ilość wykonanych zdjęć. Przypomnę, że drugi egzemplarz zachowuje się dokładnie tak samo. Więc stwierdzenie, że robi 3x mniej zdjęć jest nadużyciem i dotyczy chyba porównania do mk2, albo Mk3.
    dokładnie tak, trzeba sie nauczyc z tym zyc, ze że to cecha a nie wada. A o urban legends dot. 4,5K klapniec na jednym aku, sie nie wypowiadam...
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 05-10-2017 o 09:58
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  7. #17

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mk IV - zużycie baterii

    Czyżby canon wyczuł zarobek na aku? Jak na serwisie nie da rady to chociać na tym?

    Takie pytanie, zakładając ze aku był ładowany więcej niż 5x - czyli osiągnął już swoją pojemność, ile średnio robicie zdjęć na takim pojedynczym aku?
    Chodzi o normalną pracę, bez trybu ultraoszczędnego typu nie oglądam zdjęć żeby nie zabić aku.
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mk IV - zużycie baterii

    Cytat Zamieszczone przez Web Zobacz posta
    Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem...
    To ja chyba też nie przeczytałem ze zrozumieniem. Jeżeli byłeś pewny, że to nie wada to po co sprzedawałeś aparat aby zaraz potem kupić nowy inny egzemplarz? Twój wpis ewidentnie sugerował, że spodziewałeś się iż po zakupie innego egzemplarza będzie inaczej

    "Aparat odkupił ode mnie znajomy, któremu na chwilę przed wyjazdem do Australii padł Mk3.

    Pomyślałem, że pomimo niewielkiej straty finansowej robię dobry deal ponieważ w Cyfrowych PL była promocja mk4 z lampą błyskową, statywem i zestawem oświetleniowym.

    Kupiłem i co? Tak samo... "

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mk IV - zużycie baterii

    Równie dobrze mogłem go pożyczyć na trzy miesiące i otrzymać aparat ze znacznym przebiegiem. Kolega kupiłby sobie nowy, ale trzeba było czekać kilka dni w tym okresie i nie było na to czasu.
    Strata paru stówek była dla mnie korzystna w momencie otrzymania lampy za prawie 700 żł, statywu za 750 i zestawu oświetleniowego za prawie 1600 zł. Okazało się, że czekałem 4 dni... I tyle w temacie.

    Żeby nie przyszło komuś do głowy analizować, że kupiłem aparat i chciałem go komuś pożyczyć to dodam, że od trzech lat fotografuję aparatami innej marki, Canona kupiłem z ciekawości. Miałem w przeszłości wszystkie piątki oprócz Ds i byłem ciekawy 5dmk4.

    Tak , czy inaczej nie piszemy tutaj o mojej historii , a o fakcie, że akumulator w 5Dmk4 ledwo wyciąga 500 klatek.
    Można poczytać o tym również na forach zagranicznych, które z ciekawości odwiedziłem dzisiaj rano.
    Ostatnio edytowane przez Web ; 05-10-2017 o 12:34

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mk IV - zużycie baterii

    Cytat Zamieszczone przez Web Zobacz posta
    akumulator w 5Dmk4 ledwo wyciąga 500 klatek.
    Bez używania live view?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •