Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Wątek: Zakup Canona 5D

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Zakup Canona 5D

    Akurat zakup 5d jest bezpieczny, ponieważ aparat nie ma opcji filmowania i jak jest potwierdzony przebieg przez serwis, to mamy pewną informację odnośnie zużycia matrycy. A swoją drogą, to stara piątka ciągle świetnie daje radę, a jest wiele takich, co wolą ten obrazek nad 6d.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 488

    Domyślnie Odp: Zakup Canona 5D

    Cytat Zamieszczone przez radiki Zobacz posta
    Akurat zakup 5d jest bezpieczny, ponieważ aparat nie ma opcji filmowania i jak jest potwierdzony przebieg przez serwis, to mamy pewną informację odnośnie zużycia matrycy. A swoją drogą, to stara piątka ciągle świetnie daje radę, a jest wiele takich, co wolą ten obrazek nad 6d.
    A to są jakieś jednak dowody na zużywanie matrycy podczas filmowania?

    Czyli co 5d się nie psuje bo nie ma opcji filmowania?

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zakup Canona 5D

    Cytat Zamieszczone przez radiki Zobacz posta
    Akurat zakup 5d jest bezpieczny, ponieważ aparat nie ma opcji filmowania i jak jest potwierdzony przebieg przez serwis, to mamy pewną informację odnośnie zużycia matrycy.
    Zalecam daleko idącą ostrożność w zakupie. Sam staram się kupować piątki tylko z odbiorem osobistym. Przy oględzinach spotkałem się już z rysą na matrycy (panie to tylko brud), tak wyrobionym spustem że po wciśnięciu leciała seria, problemami z AF i egzemplarzem złożonym z dwóch innych (ten o dziwo działał idealnie )
    Jeżeli kupujecie przez internet to proście o potwierdzenie przebiegu z serwisu.
    W piątkach też lubi sobie odpaść lustro. Canon kiedyś to naprawiał gratis. Ostatnio mi odpadło w jednej piątce. Przykleiłem na kropelkę. Wszystko śmiga.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Zakup Canona 5D

    No właśnie tak myślałem, że tyloletni aparat to już duża loteria a znając moje szczęście to bubel mam murowany ;P
    Sądzę też, że w potwierdzenia przebiegu z serwisu nikt ze sprzedających nie będzie chciał się bawić.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zakup Canona 5D

    Bawią się ci, którzy naprawdę zrobili mało zdjęć. Aparaty z przebiegiem "wydaje mi się" zaczynają się poniżej 1000zł, a z potwierdzonym poniżej 10000 bywały powyżej 2000zł, więc koszt sprawdzenia może się opłacać sprzedającemu.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zakup Canona 5D

    Cytat Zamieszczone przez radiki Zobacz posta
    Akurat zakup 5d jest bezpieczny, ponieważ aparat nie ma opcji filmowania i jak jest potwierdzony przebieg przez serwis, to mamy pewną informację odnośnie zużycia matrycy. A swoją drogą, to stara piątka ciągle świetnie daje radę, a jest wiele takich, co wolą ten obrazek nad 6d.
    Zakup jakiegokolwiek aparatu używanego nie jest bezpieczny. Piątka nie ma już wsparcia serwisowego więc zakup tego modelu jest obarczony sporym ryzykiem. Nie wiem jak ma się filmowanie do zużycia matrycy, może matryca bardziej się zużywa/starzeje kiedy w ogóle nie jest używana.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Zulughulla Zobacz posta
    No właśnie tak myślałem, że tyloletni aparat to już duża loteria a znając moje szczęście to bubel mam murowany ;P
    Sądzę też, że w potwierdzenia przebiegu z serwisu nikt ze sprzedających nie będzie chciał się bawić.
    Oczywiście ze loteria. 1000-1200 zł można zainwestować w ten aparat

  7. #17

    Domyślnie Odp: Zakup Canona 5D

    A z 5D mark II będzie lepiej?

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 488

    Domyślnie Odp: Zakup Canona 5D

    Cytat Zamieszczone przez Zulughulla Zobacz posta
    A z 5D mark II będzie lepiej?
    5d2 jest nowszy i ciagle jeszcze oficjalnie serwisowalny (pewnie jeszcze przez jakies 3 lata). Reszta jak z zakupem kazdej uzywki.

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Zakup Canona 5D

    5d2 to wielu używało do filmowania. Zakup 5d z potwierdzonym przez serwis przebiegiem i po akcji serwisowej lustra jest zdecydowanie bezpieczniejszym zakupem.

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Zakup Canona 5D

    To mit z tym nagrywaniem. Podaj dowody na degradację matrycy. Aparat który kręcił mniej się zużył mechanicznie.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •