Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Konwerter z opcją deinterlace 50i z zachowaniem ilości klatek (50fps)

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Konwerter z opcją deinterlace 50i z zachowaniem ilości klatek (50fps)

    Niestety nie doszukałem się odpowiedzi w goglach, a sprawa niby prosta
    Potrzebuje metody, która umożliwi mi konwersję wielu plików MP4 1080p/50i z jednoczesną opcją deinterlace z zachowaniem ilości FPS - a najlepiej jeszcze z automatyczną możliwością ustawienia zwolnienia 50 klatek na 25 (bez resamplingu, zwykła zmiana fps).
    Wcześniej uzywałem Avidemux do tego, ale niestety tylko każdy plik pojedńczo i niestety stabilność niektorych opcji deinterlace jest kiepska (czasem zadziala, czasem się wywali jak to avidemux)

    Najlepiej jakiś konwerter video - niestety jest ich wiele i cieżko przeanalizowac czy mają jakieś sensowne opcje deinterlace.

    1. Separate Fields - rozdziela półobrazy, daje plik 1920x540 w 100fps (50fps zdublowane klatki 2x)
    2. Resize do 480p z zachowaniem już normalnych proporcji
    3. Resampling klatek z 100 na 50 (bo to zdublowane 50 tylko...)
    4. Zmiana FPS 50 na 25 bez resamplingu (slowmo).
    = Wszystko działa super, ale dla pojedynczych plikow.

    Oczywiście konwerter nie musi mieć dokładnie takich opcji jak dałem przykładowe z Avidemux, ma tylko mieć możliwość rozdzielenia półobrazow aby był progresywny obraz 50fps, już bez róznicy czy finalnie będzie 1920x1080 z interpolowanym pionem, czy 1920x540 - ja już sobie z tym poradzę dalej (bo finalnie chce 848x480x50p.

    Ostatnio edytowane przez siudym ; 15-09-2017 o 13:14

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Konwerter z opcją deinterlace 50i z zachowaniem ilości klatek (50fps)

    Handbrake

    lub ffmpeg jak chcesz już kontrolować wszystko.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 15-09-2017 o 13:44

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Konwerter z opcją deinterlace 50i z zachowaniem ilości klatek (50fps)

    Ok sprawdzilem, ma jakies opcje, ale wszelkie mozliwosci ustawien nie daja zbytnio pola do manewru. Albo slabo widze. :/

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Konwerter z opcją deinterlace 50i z zachowaniem ilości klatek (50fps)

    ^^ znajdziesz bez problemu co należy wpisać w custom deinterlace w zależności co chcesz osiągnąć...

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Konwerter z opcją deinterlace 50i z zachowaniem ilości klatek (50fps)

    Ok wygrzebalem jakies info w necie, chyba dziala bo wynikiem jest 50p. Fajnie teraz ustawic takze zwolnienie 2x do 25fps, niestety moge ustawic jedynie reampling do 25p.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •