Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Drugi uniwersalny obiektyw dla początkującego

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Bieszczady
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Drugi uniwersalny obiektyw dla początkującego

    Szkła STM dają chłodne kolory, żadnej magii nie mają w sobie. Są po prostu poprawnie zrobionymi obiektywami. Może zestaw 10-18+50/1.8+55-250, wszystko w wersji STM, małe(oprócz 10-18), niestety plastikowe, ale dzięki temu lekkie.

    Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
    50D+6D+10-300/1.8-5.6+Lowepro

  2. #22
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Drugi uniwersalny obiektyw dla początkującego

    Cytat Zamieszczone przez OCleVer Zobacz posta
    Szkła STM dają chłodne kolory,
    50/1.8 STM ma lekko chlodne kolory

    10-18 ma wyraznie cieplejsze kolory od niego. podobnie 18-55

    Cytat Zamieszczone przez OCleVer Zobacz posta
    żadnej magii nie mają w sobie. Są po prostu poprawnie zrobionymi obiektywami.
    biorac pod uwage wczesniejsze wytwory Canon pod haslem 18-55... to to jest bardzo mile widziana poprawnosc


    co do problemu... ciezko cokolwiek oceniac bez porownania, bez ustalenia warunkow brzegowych (swiatlo, parametry konwersji RAW).
    www albo tez flickr

  3. #23

    Domyślnie Odp: Drugi uniwersalny obiektyw dla początkującego

    Cytat Zamieszczone przez OCleVer Zobacz posta
    Szkła STM dają chłodne kolory, żadnej magii nie mają w sobie. Są po prostu poprawnie zrobionymi obiektywami. Może zestaw 10-18+50/1.8+55-250, wszystko w wersji STM, małe(oprócz 10-18), niestety plastikowe, ale dzięki temu lekkie.

    Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
    OK rozumiem, pisząc o tych kolorach obawiałem się iż mam uszkodzony w jakiś sposób obiektyw, lub z jakąś wadą ale z tego co czytałem jak i również z Twojej wypowiedzi wynika że tak po prostu mają i to ok.

    Muszę zapewne nauczyć się jeszcze sporo i jak już zauważyłem, odpowiednio operować w świetle... choć filtr polar chyba zakupie do tego obiektywu z myślą właśnie o plenerze...

    Co do zestawu obiektywów to pomimo dwóch, które posiadam to właśnie w przyszłości rozważam Canon 10-18 tak na uzupełnienie...

    THX za doradzenie i odp
    Canon EOS R / Canon RF 35mm 1.8 IS STM / Canon RF 24-105 mm f/4 L IS USM / Canon EF 50mm 1.8 STM /
    https://www.flickr.com/photos/wlprzemek// https://500px.com/p/wlprzemek?view=photos

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •