Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    39

    Domyślnie Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Przymierzam się do zakupu używanego canona 16-35mm f/2.8 II. Czy jest coś szczególnego na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu tego obiektywu? Mam na myśli jakieś często spotykane usterki albo szybko zużywające się elementy. Miałam już kilka używanych obiektywów i jak dotąd nie było z nimi problemów, ale zwróciłam uwagę na to, że w przypadku akurat tego modelu jest spora rozbieżność w cenach używek, znajduję oferty od 2800zł w górę, gdzie nowy słoik według ceneo kosztuje min. 6300zł. Oczywiście te najtańsze oferty bardzo kuszą, ale nie wiem czy w ogóle jest sens interesować się nimi.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Przed zakupem poproś sprzedawcę o sample z 16,20,24,35mm z F2.8 - gołe pliki z puszki w max rozdzielczości, może być jpg,nie wyostrzane - jak dostaniesz fotki do porównania od kilku sprzedawców to będziesz widział który jest ostry w centrum. Szukaj w miarę świeżego egzemplarza - poznasz po przednim dekielku. Wizualnie w ładnym stanie żeby był, szkła bez skazy i w pełnym komplecie - to daje szanse że obiektyw nie miał 10 właścicieli. Ja niedawno za taki obiektyw w idealnym stanie, w komplecie z gwarancją rozruchową dałem 3400,- Poza tym negocjuj cenę 100-200,- można urwać od tego co chce sprzedawca.
    Canon EOS R, Canon 6D, 14mm 2.8, C35L, C24-70L 2.8 II, C135L, 4x600RT, adapter RT-EF

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Szukaj po kodzie produkcji tak od UA i nowsze(dekielek można dokupić) Darował bym sobie egzemplarze z przed 2010r UW UY itp. Te szkła, to zazwyczaj woły robocze w repo gdzie Af wypracował "wiele kilometrów" i się zwyczajnie zużywa.
    Oczywiście nie w każdym egzemplarzu, ale w tamtych czasach raczej mało kto kupował to szkło by leżało w szafie.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 12-11-2017 o 20:39

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Szukaj po kodzie produkcji tak od UA i nowsze(dekielek można dokupić) Darował bym sobie egzemplarze z przed 2000r UW UY itp.
    Jeśli uda Ci się nabyć egzemplarz tego szkła sprzed 2000r bez względu na stan (nie musi być sprawny, może być z grzybem bądź zalany wodą, peknięte soczewki OK) zapłacę $10 000 od ręki. Potrzebny do kolekcji osobliwości.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Jeśli uda Ci się nabyć egzemplarz tego szkła sprzed 2000r bez względu na stan (nie musi być sprawny, może być z grzybem bądź zalany wodą, peknięte soczewki OK) zapłacę $10 000 od ręki. Potrzebny do kolekcji osobliwości.
    Ja dam 60tys zł za taki obiektyw

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Ill Zobacz posta
    Przymierzam się do zakupu używanego canona 16-35mm f/2.8 II. Czy jest coś szczególnego na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu tego obiektywu? Mam na myśli jakieś często spotykane usterki albo szybko zużywające się elementy. Miałam już kilka używanych obiektywów i jak dotąd nie było z nimi problemów, ale zwróciłam uwagę na to, że w przypadku akurat tego modelu jest spora rozbieżność w cenach używek, znajduję oferty od 2800zł w górę, gdzie nowy słoik według ceneo kosztuje min. 6300zł. Oczywiście te najtańsze oferty bardzo kuszą, ale nie wiem czy w ogóle jest sens interesować się nimi.
    Szukaj średnich i najwyższych cen, wiem że najniższe kuszą. Najlepiej kupować tam gdzie można zwrócić albo odbiór osobisty. Sample niewiele ci powiedzą chyba że razem z puszką to kupujesz. Ja często dogadywałem się na 7 dni zwrotu po testach pokrywając koszty przesyłek ale to trzeba uzgodnić przed zakupem. Jeżeli nie kupujesz od firmy to sprawdx czy to nie domorosły handlarz. usterki moga się objawić po kilku tygodniach, takie zalety kupowania używek

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Twoja czujność nie zna granic

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Twoja czujność nie zna granic
    Pytanie czy data produkcji jest wazna. Mozna kupic 20 letnie szkło w idealnym stanie i zajechane po jednym roku

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Twoja czujność nie zna granic
    Pytanie czy data produkcji jest wazna. Mozna kupic 20 letnie szkło w idealnym stanie i zajechane po jednym roku

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Dzięki za odzew, ale trochę po ptokach, bo obiektyw już u mnie. Jak na razie wszystko śmiga, mam nadzieję, że będzie mi służyć jak najdłużej .

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Cytat Zamieszczone przez Ill Zobacz posta
    Dzięki za odzew, ale trochę po ptokach, bo obiektyw już u mnie. Jak na razie wszystko śmiga, mam nadzieję, że będzie mi służyć jak najdłużej .
    A cena z tych niskich czy średnich ?

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Kiedy zakładałam ten temat powiedziałabym, że cena z tych niższych, w międzyczasie zaczęły pojawiać się w sieci jeszcze tańsze oferty, więc sytuacja nieco się zmieniła.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •