Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2017
    Miasto
    WU
    Wiek
    45
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    A ja dodam od siebie,uważaj na używki czy aby nie są kradzione, ja przy zakupie 24-70 LII wpakowałbym się na minę.
    Tylko odbiór osobisty imo, facet chętnie chciał spisywać umowę itd, ale coś mnie tknęło, nie wyglądał mi do końca na posiadacza takie sprzętu, podjechaliśmy na policję, a że to była jakaś wichura blisko nie było i w połowie drogi już miałem zrezygnować, bo w sumie chętnie też przystał i na tę pcję.
    Okazało się, że sprzęt nie przyjechł z Niemiec, a był ukradziony z chaty w Warszawie, także facet się wpakował, a ja zaoszczędziłem kilka złotych, choć na komendzie straciłem kilka godzin.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Cytat Zamieszczone przez Barmanix Zobacz posta
    A ja dodam od siebie,uważaj na używki czy aby nie są kradzione, ja przy zakupie 24-70 LII wpakowałbym się na minę.
    Tylko odbiór osobisty imo, facet chętnie chciał spisywać umowę itd, ale coś mnie tknęło, nie wyglądał mi do końca na posiadacza takie sprzętu, podjechaliśmy na policję, a że to była jakaś wichura blisko nie było i w połowie drogi już miałem zrezygnować, bo w sumie chętnie też przystał i na tę pcję.
    Okazało się, że sprzęt nie przyjechł z Niemiec, a był ukradziony z chaty w Warszawie, także facet się wpakował, a ja zaoszczędziłem kilka złotych, choć na komendzie straciłem kilka godzin.
    Chcesz powiedzieć, że człowiek od którego kupowałeś obiektyw go ukradł a potem pojechał z tobą na policję? No bez jaj
    Tak przy okazji. Sprzedałem kilka obiektywów, ale gdyby kupujący chciał ze mną jechać na policję aby sprawdzić sprzedawany sprzęt to radziłbym mu kupić gdzie indziej

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Pewnie nieumyslny paser i tyle.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Z wrażeń organoleptycznych osobiście nie lubię "luźnego" zooma i luźnych gum.
    Są użytkownicy, którzy zanim zrobią zdjęcie to kilka razy nerwowo przelecą cały zakres zooma. Tego nie wydzierżą nawet L-ki.
    Skąd się biorą luźne gumy nie wiem, ale moja psychika tego nie łyka.
    To są cechy obiektywu do sprawdzenia tylko przy osobistym odbiorze.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    37

    Domyślnie Re: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Trochę wywlekę stary temat. Też nie lubię luźnych gum i chciałbym wiedzieć jak bardzo podatny na tę przypadłość jest 16-35/2.8?
    Nie wiem skąd się biorą rozciągnięte gumy. Mi tylko w jednym obiektywie się rozciągnęły: Canon 15-85 po około 7 latach używania. Głównie na powietrzu i słońcu. Około 400k zdjęć. Nie wiem czy rozciągnięcie spowodowane bardziej dużą liczbą zdjęć, czy może pogodą i wiekiem.
    : )

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Re: Zakup używanego canona 16-35mm f/2.8 II

    Cytat Zamieszczone przez tupungato Zobacz posta
    Trochę wywlekę stary temat. Też nie lubię luźnych gum i chciałbym wiedzieć jak bardzo podatny na tę przypadłość jest 16-35/2.8?
    Nie wiem skąd się biorą rozciągnięte gumy. Mi tylko w jednym obiektywie się rozciągnęły: Canon 15-85 po około 7 latach używania. Głównie na powietrzu i słońcu. Około 400k zdjęć. Nie wiem czy rozciągnięcie spowodowane bardziej dużą liczbą zdjęć, czy może pogodą i wiekiem.
    Jako użytkownik 24LII którego miałem od nowości i towarzyszył mi intensywnie przez kilka lat śmiało powiem, że od używania sprzętu. Zaliczył mnóstwo słonecznych dni, ale i deszczu, a nawet śnieg. To stałka więc o kręceniu gumą nie ma mowy. W ostatnim sezonie po prostu guma sama z siebie zaczęła lekko odstawać. Więc stawiam na wiek plus intensywność użytkowania.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •