Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Czym są grupy i kanały w wyzwalaczach i odbiornikach radiowych ???

  1. #1

    Domyślnie Czym są grupy i kanały w wyzwalaczach i odbiornikach radiowych ???

    Witam
    Jestem osobą która dopiero wchodzi w świat fotografii.
    Planuje radiowego wyzwalacza.
    Do tej pory nie udało mi się znaleźć informacji w internecie czym są grupy i kanały w tych wyzwalaczach?
    Co np.oznacza takie zdanie "obsługuje 5 grup w 15 kanałach"?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Czym są grupy i kanały w wyzwalaczach i odbiornikach radiowych ???

    Cytat Zamieszczone przez marcinedox Zobacz posta
    Witam
    Jestem osobą która dopiero wchodzi w świat fotografii.
    Planuje radiowego wyzwalacza.
    Do tej pory nie udało mi się znaleźć informacji w internecie czym są grupy i kanały w tych wyzwalaczach?
    Co np.oznacza takie zdanie "obsługuje 5 grup w 15 kanałach"?
    Kanały to są w zasadzie częstotliwości i wszystkie lampy na tym samym kanale wyzwalają się jrdnocześnie. Na każdym kanale może być kilka grup, każda grupa może mieć inne ustawienie np. mocy błysku. Grupy to zwykle różne funkcje lamp np. z lewej, z prawej, tło. Duża liczba kanałów raczej nie przyda się dla początkującego.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Czym są grupy i kanały w wyzwalaczach i odbiornikach radiowych ???

    Kanały służą do tego, aby w pobliżu pracujący fotografowie nie wchodzili sobie w paradę. Może się przydać i początkującemu jeśli pójdzie z własnym sprzętem na jakieś warsztaty albo plener.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •