Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Tamron 24-70 2.8 G2 VC USD

  1. #11

    Domyślnie Odp: Tamron 24-70 2.8 G2 VC USD

    Tamron czy Sigma... teraz to dylemat :P Wrzuć no jakieś świeże fotki
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  2. #12

    Domyślnie Odp: Tamron 24-70 2.8 G2 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No mam, sprzedają się ciągle, więc niebawem pewnie coś ktoś napisze
    Coś... ktoś... Cichy czekamy na Twój test!
    Sam zastanawiam się nad zakupem szkła u Ciebie, ale póki co informacje są tak szczątkowe, że nie wiadomo co myśleć.

    BTW, co myślicie o wymianie 24-105 f4.0 L na najnowszą zabawkę tamrona 24-70 g2 ??

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Tamron 24-70 2.8 G2 VC USD

    Kurczę, aktualnie jestem w wirze ślubno plenerowym i nie ma za bardzo czasu na test, pewnie w październiku dopiero.

    Jeśli zaś chodzi o tego G2 - na chwile obecną dopiero co się zaczęły sprzedawać do Canona, bo były tylko nikonowe. Ale już kilka osób kupiło i z pewnością coś na forum naskrobią.

    Kilka sampli OKD z dwu egzemplarzy, któe wysyłałem wczoraj. Jpg prosto z puszki (6d2).

    http://www.kubacichocki.pl/test/tamron2470g2/full.zip

    Coś tam widać - jak już mówiłem wcześniej - optycznie jest lepszy od poprzednika. Zwłaszcza lepiej trzyma ostrość na brzegach na 24mm, bo z tym było różnie, lepszy jest też kontrast i ostrość.

    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #14

    Domyślnie Odp: Tamron 24-70 2.8 G2 VC USD

    Na tym plenerze ślubnym mógłbyś coś cyknąć Widoki z paczki jakieś znane hehe
    Wygląda dobrze.
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  5. #15

    Domyślnie Odp: Tamron 24-70 2.8 G2 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Kurczę, aktualnie jestem w wirze ślubno plenerowym i nie ma za bardzo czasu na test, pewnie w październiku dopiero.

    Jeśli zaś chodzi o tego G2 - na chwile obecną dopiero co się zaczęły sprzedawać do Canona, bo były tylko nikonowe. Ale już kilka osób kupiło i z pewnością coś na forum naskrobią.

    Kilka sampli OKD z dwu egzemplarzy, któe wysyłałem wczoraj. Jpg prosto z puszki (6d2).

    http://www.kubacichocki.pl/test/tamron2470g2/full.zip

    Coś tam widać - jak już mówiłem wcześniej - optycznie jest lepszy od poprzednika. Zwłaszcza lepiej trzyma ostrość na brzegach na 24mm, bo z tym było różnie, lepszy jest też kontrast i ostrość.






    Sample nie wyglądają najgorzej. Całkiem przyjemne rozmycie tła.

    Kuba, co nie zmienia faktu, że na test czekam z niecierpliwością! Obowiązki obowiązkami, ale pomyśl też o nas

  6. #16

    Domyślnie Odp: Tamron 24-70 2.8 G2 VC USD

    Witam, jestem na etapie kupna 24-70 do canon 5d mk4.

    Prosze was o podpowiedz ktory kupic Tamron 24-70 2.8 G2 czy Sigma 24-70 2.8 ART?

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Tamron 24-70 2.8 G2 VC USD

    Femme ja mam t24-70 i po 5 latach jest w słabym stanie w t15-30 też już guma się po dwóch latach rozluźniła. Natomiast s50 Art trzyma się dzielnie ale backfocus zaczął się sam od siebie robić na daleki plan. Na dłuższą metę chyba warto kupić elkę takie moje wnioski. Niby taniej kupić Tamrona lub Syligma ale później płaci się razy dwa

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Tamron 24-70 2.8 G2 VC USD

    No i właśnie niestety tak jest. Obojętnie czy tamron czy sigma, jakby dobry był optycznie (to raczej sigmy nie dotyczy), to i tak nie przebije canona w realnym świecie i użytkowaniu.

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Tamron 24-70 2.8 G2 VC USD

    Cytat Zamieszczone przez mr-blond Zobacz posta
    Sample nie wyglądają najgorzej. Całkiem przyjemne rozmycie tła.

    Kuba, co nie zmienia faktu, że na test czekam z niecierpliwością! Obowiązki obowiązkami, ale pomyśl też o nas
    Jest już w dziale z testami, może nie jakiś super test, ale moja opinia.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #20
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: Tamron 24-70 2.8 G2 VC USD

    Cichy,

    Czy używasz konsoli Tap-In do ustawiania obiektywów G2? Czy jest zasadnicza różnica i łatwość ustawiana parametrów tą konsolą w porównaniu do tradycyjnych metod (np FoCal)? Czyli czy warto ja kupić?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •