Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Telezoomy 70-200 o jasności 2.8 (canon, tamron, sigma)

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie Telezoomy 70-200 o jasności 2.8 (canon, tamron, sigma)

    witam,
    ponieważ właśnie toczy się bardzo ciekawa dyskusja w drugim wątku na temat standartowych zoomów, żeby nie rozwalać wątku zapodaję nowy temat:

    czy są na tym forum jacyś użytkownicy mający doświdczenbie ze szkłami 70-200 i światłem 2.8?
    canon jest wart małego samochodu, więc ciekaw jestem czy ktoś może porównać do tamrona i sigmy

    no i jeszcze bardzo jestem ciekaw, jak to się wszystko ma do canona 70-200/4 L, który ma cenę zbliżoną do np. tamrona, ale jest ciemny. Wiem że sporo forumowiczów ma to szkiełko

    P.S> musze dodać, że z tym zakresem ogniskowych w zasadzie nie miałem na poważnie do czynienia, więc zero wyczucia z mojej strony ale chcę to niedługo naprawić
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  2. #2
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    Mam Canona 70-200 2.8 i jestem zachwycony tym szkłem, ostrość, przenoszenie koloru, wytrzymałość. Jak pierwszy raz wziąłem do ręki to wiedziałem że może to jeszcze służyć jako obiektyw bojowy . Może Ci przeszkadzać jego waga, ale dla mnie to zaleta. Jak będziesz chciał to będe mógł podrzucić pare fotek z tego szkiełka.

    P.s. Niektórym przeszkadza jego biały kolor.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rudi
    Mam Canona 70-200 2.8 i jestem zachwycony tym szkłem
    OK, dzięki
    może nie byłem dość konkretny, ale o jakości canonka 2.8 wiem, że jest najlepsiejsza na świecie 8)
    bardziej zależy mi na odpowiednikach, ewentualnie porównanych do canona f4
    w każdym razie dzięki

    aha, dla wszystkich bardzo skrupulatnych, którzy już szykują się do ataku :wink: - wiem że tamron robi 80-200 itd. chodzi mi ogólnie o ten zakres i jasność 2.8
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  4. #4
    Bywalec Awatar TomaszQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    127

    Domyślnie

    Miałem go w rękach i na body przez jakieś 2 miesiące potem zamieniłem na wersję z IS.
    Jest to kawałek zacnego szkła. Jednak kasa niemała.
    Ten z f=4 nie ma żadnych szans. Tak naprawdę to akceptowalna jakość zaczyna się od f=5,6, a to już jest bardzo ciemno.
    Dużo dobrego słyszałem też o o wiele tańszej Sigmie. Jednak nie testowałem jej organoleptycznie

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie Re: Telezoomy 70-200 o jasności 2.8 (canon, tamron, sigma)

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    witam,
    czy są na tym forum jacyś użytkownicy mający doświdczenbie ze szkłami 70-200 i światłem 2.8?
    canon jest wart małego samochodu, więc ciekaw jestem czy ktoś może porównać do tamrona i sigmy
    Super, że ktoś za mnie rozpoczął ten wątek, bo też mam ten sam dylemat Przez chwilę też myślałem o tym EF 70-200/4L, ale chyba jednak juz zrezygnowałem z tego pomysłu. Primo - mam wiele lat doświadczeń z NRD'owskimi obiektywami mającymi światło 2.8, więc to byłby krok do tyłu :wink: Secundo zaś uświadomiłem sobie, że moje pozostałe dwa zoomy ważą po 700 g każdy, więc to byłoby prawdziwe kalectwo, gdyby obiektyw typu 'długa biała lufa' był lżejszy od każdego z tych zoomów krótkoogniskowych :wink:
    Jaki jest inny wybór: zoom Sigmy lub Tokiny, ew. obiektywy stałoogniskowe Sigmy lub Tamrona. Jeśli chodzi o zoom, to chyba (?) pozostaje tylko ta słynna Sigma EX HSM, gdyż wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że zoom Tokiny bliski memu sercu nie pracuje prawidłowo z 10D Sigma ta ma wszakże dwie wady: jest droższa od EF70-200/4L i po drugie bardzo trudno w PL dostępna na rynku wtórnym (Allegro etc.), że się tak wyrażę. Jak się zastanowić głębiej, to tak naprawdę stałoogniskowy 180 mm lub trochę więcej w zupełności by mi wystarczył.
    I chyba w tą stronę obecnie z lekka się skłaniam...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie Re: Telezoomy 70-200 o jasności 2.8 (canon, tamron, sigma)

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    na to, że zoom Tokiny bliski memu sercu nie pracuje prawidłowo z 10D Sigma ta ma wszakże dwie wady: jest droższa od EF70-200/4L i po drugie bardzo trudno w PL dostępna na rynku wtórnym (Allegro etc.), że się tak wyrażę. Jak się zastanowić głębiej, to tak naprawdę stałoogniskowy 180 mm lub trochę więcej w
    Droższa jest niewiele, ale z kolei ma mocowanie statywowe w komplecie które w przypadku Canona kosztuje sporo pieniędzy... Inna sprawa że przy porządnej głowicy do statywu jest całkowicie zbędne...

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Jak się zastanowić głębiej, to tak naprawdę stałoogniskowy 180 mm lub trochę więcej w
    zupełności by mi wystarczył.
    I chyba w tą stronę obecnie z lekka się skłaniam...
    To z Canon'ów masz wybór 200/2.8 L (na którym szczerze mówiąc się głęboko zastanawiałem i wybrałem 70-200/f4L), ewentualnie 180/3.5 L Macro który o ile dobrze pamiętam jest dosyć drogi. Stałoogniskowe Sigmy to już w ogóle w Polsce rzadkość...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie Re: Telezoomy 70-200 o jasności 2.8 (canon, tamron, sigma)

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    To z Canon'ów masz wybór 200/2.8 L, ewentualnie 180/3.5 L
    A ile one kosztują?

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie Re: Telezoomy 70-200 o jasności 2.8 (canon, tamron, sigma)

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    To z Canon'ów masz wybór 200/2.8 L, ewentualnie 180/3.5 L
    A ile one kosztują?
    Pierwszy 619 $, drugi 1219$ w B&H. W Polsce to nie wiem, bo tu nie kupuję ;-) Pierwszy ma poważną zaletę w postaci czarnej obudowy. Aha - z telezoom'ów to jeszcze warto poszukać EF 80-200/2.8 już nie produkowane - rzadko spotykany, bardzo dobry i czarny o ile się nie mylę...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  9. #9
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie Re: Telezoomy 70-200 o jasności 2.8 (canon, tamron, sigma)

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    To z Canon'ów masz wybór 200/2.8 L, ewentualnie 180/3.5 L
    A ile one kosztują?
    Z tego co pamiętam to 200/2.8L można było juz dostać za jakieś (3-3,5)kPLN. Warto poszukać na niemieckim ebay`u, czasem ktoś sprzedaje to szkło razem z mocowaniem statywowym za dobrą cene.
    Acha, wersja "I" od "II" różni się głębokością osłony p.słonecznej, w wersji "I" ponoć była za płytka i niekiedy powstawała flara.
    Pozdrawiam
    Rudi

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie Re: Telezoomy 70-200 o jasności 2.8 (canon, tamron, sigma)

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    To z Canon'ów masz wybór 200/2.8 L, ewentualnie 180/3.5 L
    A ile one kosztują?
    Pierwszy 619 $...
    Dzięki. No to już wiem na pewno co mam kupić A na dodatek ta czarna obudowa; palce lizać

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •