Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Wątek: Canon EOS M100

  1. #31
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Canon EOS M100

    Cytat Zamieszczone przez Daga Zobacz posta
    Ja tak myślę i myślę... M50 jest ok, ale jest droższy. A ja muszę znaleźć tańsze rozwiązanie na dzień...
    Cena między M100 a M50 to parę set złotych, które można odzyskać ze zwrotów Canona i są też różne promocje przy ofertach sieciówek. Warto jednak nowszy model z nowym procesorem nabyć.
    Warto przeczytać:
    http://canon-board.info/threads/1074...81#post1377281
    Ostatnio edytowane przez RomanS ; 24-09-2018 o 18:07

  2. #32
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    100

    Domyślnie Odp: Canon EOS M100

    Nie wszystkie promocje obowiązuję w dalszym ciągu.

    A ja mogę zmienić M100 tylko i wyłącznie na 1300d. Zatem czy jest sens ?

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS M100

    Cytat Zamieszczone przez Daga Zobacz posta
    Nie wszystkie promocje obowiązuję w dalszym ciągu.

    A ja mogę zmienić M100 tylko i wyłącznie na 1300d. Zatem czy jest sens ?
    Raczej nie wchodź w ten sensor w 1300D. To historia (niezbyt chlubna).
    M100 podoba sie wielu użytkownikom - w sumie jedyny sensowny sensor APS-C Canona na ten moment, sprawny AF.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 24-09-2018 o 22:57
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #34
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    100

    Domyślnie Odp: Canon EOS M100

    marfot
    no właśnie myślę tak samo jak Ty.
    No nic, zobaczę co ten M100 potrafi, na ten moment jestem zadowolona z obrazka, no i taki plus, że wreszcie aparat zmieści mi się do torebki .

  5. #35
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS M100

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Jako point and shoot z naleśnikiem w kieszeni kurtki spoko.
    No właśnie z tego powodu od kilku godzin się nim bawię ....
    Zresztą jest teraz w takiej cenie, że wstyd było nie kupić ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #36
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS M100

    https://www.electro.pl/aparaty-z-wym...stm,id-1158626 z kitem 1.4tys, to w tej cenie jest body na amazon

    zastanawiam sie czy brac, szkoda ze nie ma body samego w Polsce zeby kosztowalo ze 1200 czy cos, bo i tak ten obiektyw kitowy to slabo

    jak porownanie np do 5D Mark II, jakosc obrazka, zdjecia w slabym swietle itp? zastanawiam sie, czy jedyna przewaga to full frame
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 13-01-2019 o 15:05

  7. #37
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS M100

    Kit do m100 jest zupełnie przyzwoity.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #38
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS M100

    Jaka szybkość karty będzie wystarczająca pod foto/video full HD 60fps? Wystarczy SanDisk Extreme czy Extreme Pro?

  9. #39
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Canon EOS M100

    Podzielę się swoimi spostrzeżeniami po ponad roku zabawy M100 w zastosowaniu amatorskim:
    Pod koniec 2019 r kupiłem sobie używanego M100 trochę jako zabawkę i uzupełnienie dla lustrzanki i paru obiektywów. Od dawna chciałem też wejść w świat bezlusterkowców i samemu ocenić co jest dla mnie wadą, a co zaletą. A nie chciałem za dużo wydawać. Dość tanio udało mi sie kupić body i przejściówkę, żeby móc podłączyć obiektywy EF i EF-S. W końcu dokupiłem obiektywy EOS-M.
    -Body M100 kupiłem za 500zł (allegro)
    -Adapter EOS-M - EF/EF-S (Meike MK-C-AF4) 67zł (aliexpress)
    -Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM upolowałem na aukcji za ok 135zł!
    -Canon 22mm f2 za 560zł (allegro)

    Canon M100 i kilka miłych zaskoczeń:
    + Wreszcie w Canonie jest lampa/dioda wspomagająca AF w ciemności (a nie stroboskop z lampy błyskowej). 20 lat na to czekałem! Chciałbym to mieć w lustrzance Canona bez dopinania zewnętrznej lampy. Bawiłem się przez kilka miesięcy pożyczonym od kolegi Nikonem D600 i bardzo zazdrościłem tej diody. Robienie zdjęć wieczorem czy w nocy (np. śpiącym dzieciom) za pomocą Nikona, nie wymagało podpinania dodatkowej lampy zewnętrznej, żeby AF złapał ostrość. Do dziś nie rozumiem czemu tak mało modeli Canona ma tę funkcjonalność, szczególnie że diodę posiada.

    + Wbudowaną lampę błyskową można odchylić palcem o ok 90 st. i odbić światło np. od sufitu czy ściany. Super wygodne. Pierwszy raz jak zobaczyłem tę lampę, to bałem się jej dotknąć, czy używać (słaby zasięg + delikatnie wyglądające mocowanie). Po prostu nie budziła mojego zaufania. Ale kiedy odkryłem tę opcje to kocham ją! Banalnie proste rozwiązanie! Żałuje że nie mam tego w lustrzance. W wielu przypadkach nie musiałbym wyciągać mojej starej wielgachnej lampy (550EX większa jest niż M100) by fajnie doświetlić fotę.

    + Na początku myślałem że podpięcie większego obiektywu będzie bardzo niewygodne i tu zaskoczenie. Po podpięciu Sigmy 18-35 f/1.8 poprzez adapter połączenie wygląda zabawnie. Ale uchwyt się zmienił i trzymam za obiektyw, a body M100 robi za "panel do zmiany ustawień" Myślałem że będzie gorzej.

    + mały i mieści się w kieszeni (szczególnie z małymi obiektywami EF-M: 22mm i 15-45mm). Wreszcie mogę iść na wycieczkę z dzieciakami i nie dynda mi na szyi "mebel". Parę razy zdarzyło się że nachylając się nad dzieckiem miało ono bliższe spotkanie z ponad 1,5 kg lustrzanką+obiektyw (szczególnie że raz próbowałem pocieszyć/pomóc po wywróceniu się dziecka. Zderzenie głową z aparatem nie specjalnie pomogło...)

    +przyzwoity jest 15-45mm szczególnie szerszy kąt 15 mm jest dla mnie przydatny przy zdjęciach/filmikach dzieci. Trochę ciemny, ale ISO w M100 daje radę. Coraz rzadziej sięgam po Canona EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM (kiedyś nagminnie nadmiernie stosowanego w ciasnych/bliskich kadrach)

    + AF działa całkiem sprawnie (Dual Pixel) nawet z Sigmą 18-35 f/1.8

    Przeszkadza mi oczywiście wiele rzeczy:
    - Brak wizjera (no ale za body dałem 500 zł, to chyba jedna z najtańszych opcji dla bezlusterkowca Canona)
    - Brakuje mi dedykowanych przycisków, wszystko trzeba wyklikać na panelu dotykowym. Jest on dobry i dość intuicyjny, ale dedykowane przyciski jednak bardziej mi odpowiadają
    - Mały słabo wyprofilowany i ciężko go wygonie trzymać (tu rozmiar ma zalety i wady)
    - przy filmowaniu brakuje preselekcji przesłony (AV) i czasu (TV), trzeba na manualu to ogarnąć
    - jeszcze parę by się znalazło, jak sobie przypomnę to dopiszę
    Ostatnio edytowane przez Yablon ; 21-03-2021 o 18:32

  10. #40
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Canon EOS M100

    Na minus - brak bracketingu ekspozycji
    6D/M100/MeizuM8

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •